APEK Vzorové obchodní podmínky

 

APEK Vzorové obchodní podmínky - AKTUÁLNÍ VERZE KE STAŽENÍ (včetně změn účinných od 6. 1. 2023)

Ve spolupráci s advokátní kanceláří MKA Nosko APEK dlouhodobě připravuje nejen pro své členy volně ke stažení APEK Vzorové obchodní podmínky. Tyto Vzorové obchodní podmínky mohou využít jak začínající internetoví obchodníci, tak i ti, kteří již e-shop nějakou dobu provozují. Díky dostatečnému množství komentářů a vysvětlení je možné tyto Vzorové obchodní podmínky snadno aplikovat pro zvolený e-obchod.

Pro koho jsou APEK VOP určeny?

Vzorové obchodní podmínky jsou k dispozici všem subjektům, které provozují e-shop zaměřený na spotřebitele a chtějí mít řádně splněné jak určené informační povinnosti, tak i správně nastavená pravidla pro uzavírání kupní smlouvy. VOP jsou ke stažení zdarma a využít je může opravdu každý. APEK tím plní jednu ze svých rolí, kterou je podpora rozvoje e-commerce trhu v ČR. 

Jak aplikovat APEK VOP v rámci e-shopu?

APEK VOP jsou zpracovány formou vzorového dokumentu v aplikaci MS Word. Obsahují celou řadu upřesňujících komentářů, díky kterým je jejich využití intuitivní a poměrně snadné. Každý obchodník musí vyplnit samozřejmě údaje o sobě jako provozovateli e-shopu a některé další nezbytné informace. APEK VOP jsou nicméně obecným dokumentem, a proto vždy doporučujeme jejich aplikaci konzultovat s vlastním advokátním zástupcem s ohledy na jedinečnost každého internetového obchodu.

Jaké mám záruky při aplikaci APEK VOP?

Vzorové obchodní podmínky poskytuje APEK provozovatelům internetových obchodů zdarma. Nemůže proto přebírat jakoukoli zodpovědnost za jejich využití. I přes veškerou snahu a průběžné aktualizace se v některých právních výkladech může APEK rozcházet se státní správou, proto vždy existuje riziko sporu.

Mám aktuální verzi APEK VOP?

S ohledem na legislativní i výkladové změny APEK dlouhodobě Vzorové obchodní podmínky vyvíjí a aktualizuje. Nejnovější verzi APEK VOP vždy najdete právě zde!

Plní můj e-shop všechny legislativní povinnosti?

Pro případ, že si chcete být opravdu jistí, že váš internetový obchod splňuje aktuální legislativní požadavky, doporučujeme vám si zažádat o certifikát APEK - Certifikovaný obchod. V rámci certifikačního řízení zkontrolujeme dodržování 64 pravidel a vyzkoušíme fungování vašeho e-shopu také prostřednictvím mystery shoppingu. Podívejte se na další informace o certifikátu APEK - Certifikovaný obchod!

 

APEK Vzorové obchodní podmínky ke stažení:

APEK VOP k 15. 12. 2022 - AKTUÁLNÍ VERZE (včetně legislativních změn účinných od 6. 1. 2023)

APEK VOP k 1. 1. 2022 

APEK VOP k 30. 3. 2020

APEK VOP k 9. 7. 2019

APEK VOP k 12. 6. 2019

APEK VOP k 20. 6. 2018

APEK VOP k 15. 5. 2018