Pro novináře

Připravujete článek o nakupování na internetu nebo obecně o e-commerce v Česku? Rádi vám poskytneme aktuální data o nákupním chování domácích spotřebitelů nebo se vyjádříme k dané problematice.

Jan Vetyška

Kontaktní osoba

Jan Vetyška
Výkonný ředitel
+420 775 692 735 (09:00 - 18:00 hod)
jan.vetyska@apek.cz

Novinky a tiskové zprávy

29.
bře

Podíl e-commerce na českém maloobchodě se v roce 2021 zvýšil na 17 %, v roce 2030 může tvořit až čtvrtinu

O tom, že význam české e-commerce je stále větší, se v uplynulých dvou letech přesvědčil prakticky každý. Nakupování na internetu je dnes běžnou součástí našich životů, a to prakticky ve všech kategoriích zboží, které lze na trhu najít. Plynule rostoucí důležitost internetového prodeje potvrzují také data Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Z těch vyplývá, že podíl e-commerce na celém českém maloobchodu dosáhl v roce 2021 již na 17 %!

18.
bře

Nový způsob uvádění slev, ověřování uživatelských recenzí, platební tlačítko či práva z vadného plnění. Kdy ale změny nastanou?

Jedním z hlavních pilířů činnosti Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sledování, komentování a ovlivňování nové legislativy, která má dopad primárně na on-line prodej zboží a služeb. To platí i v případě směrnice EU 2019/2161, pro kterou se zažilo označení „Omnibus“ a která mění čtyři starší směrnice zabývající se ochranou spotřebitele. Změny, které přináší, mají velký význam pro fungování e-shopů a on-line platforem v celé EU včetně ČR. Ovšem, v Česku s jedním důležitým ale – implementace této směrnice je u nás stále na úplném začátku a není vůbec jasné, kdy nabyde účinnosti v rámci občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele.

Další články

Česká média o e-commerce

29.
dub
www.infodnes.cz

Česká e-commerce vloni vzrostla o 17 %, v roce 2030 může tvořit až čtvrtinu

O tom, že význam české e-commerce je stále větší, se v uplynulých dvou letech přesvědčil prakticky každý. Nakupování na internetu je dnes běžnou součástí našich životů, a to prakticky ve všech kategoriích zboží, které lze na trhu najít. Plynule rostoucí důležitost internetového prodeje potvrzují také data Asociace pro elektronickou komerci…

27.
dub
www.idnes.cz

Rohlik vykázal obrat 12 miliard korun, růstu pomohla úspěšná německá expanze

Česká společnost Rohlik Group zaměřená na online prodej potravin vykázala za minulý finanční rok, trvající od loňského května do letošního dubna, obrat zhruba 12 miliard korun (490 milionu eur), meziročně rostla o 53 procent. Společnost to uvedla na svém webu.

22.
dub
www.podnikatel.cz

Konec falešných 90% slev a fiktivních recenzí? E-shopy čeká smršť změn

Vláda před týdnem podpořila návrh na změny zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku, kterými ministerstvo průmyslu a obchodu implementuje evropskou směrnici “Omnibus”. Řada novinek se týká fungování e-shopů a on-line platforem.

Další zprávy

Logo APEK

Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (JPG, 132 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (PNG, 24 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu PNG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (AI, 485 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu AI
Logo APEK - Ikona (JPG, 117 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Ikona (PNG, 19 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu PNG
Logo APEK - Ikona (AI, 121 kB)Logo APEK - Ikona ve formátu AI
Foto - Jan Vetyška 1 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 1)
Foto - Jan Vetyška 2 (JPG, 4 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 2)
Foto - Jan Vetyška 3 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 3)

Grafy a statistická data

APEK - Studie přínosů e-commerce v ČR 2020 - data (XLSX, 18 kB)Souhrn základních dat české e-commerce z APEK Studie přínosů e-commerce v ČR 2020 ve formátu xls.
APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2020 (zboží) - GRAF (PNG, 95 kB)
APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2020 (zboží) - TABULKA (PNG, 54 kB)