Pro novináře

Připravujete článek o nakupování na internetu nebo obecně o e-commerce v Česku? Rádi vám poskytneme aktuální data o nákupním chování domácích spotřebitelů nebo se vyjádříme k dané problematice.

Jan Vetyška

Kontaktní osoba

Jan Vetyška
Výkonný ředitel
+420 775 692 735 (09:00 - 18:00 hod)
jan.vetyska@apek.cz

Novinky a tiskové zprávy

Další články

Česká média o e-commerce

27.
zář
www.podnikatel.cz

Nevylámejte si zuby na expanzi do zahraničí. Zkuste nejprve Slovensko a Maďarsko

Chcete se svým internetovým byznysem prorazit v zahraničí? Víme, kde a s jakým zbožím to budete mít snadné. Česko má jednu z nejvyspělejších e-commerce sfér v Evropě a naši e-shopisté patří k těm nejlepším vůbec. To ale neznamená, že se jim bude stejně dobře dařit v zahraničí. Vstup na cizí…

26.
zář
www.lupa.cz

EBF 2017: České e-shopy zkouší štěstí v cizině. Jak tam mohou co nejlépe uspět?

Česká e-commerce scéna je jednou z nejpřeplněnějších v Evropě. Nové možnosti ale čekají v zahraničí. To bylo hlavní téma konference E-Business Forum 2017, kterou pořádá Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Podle tradičních statistik cenového srovnávače Heureka.cz v Česku funguje na 36 tisíc e-shopů. Polovina z nich jsou sice malé projekty,…

21.
zář
archiv.ihned.cz

Růst a krach amerického maloobchodu

Americké maloobchodní tržby rostou už sedm let v řadě, přesto jsou prodejci a výrobci spotřebního zboží a služeb sektorem, ve kterém je v USA nejvíce bankrotů. Důvodem je silná konkurence internetových obchodů. Na nákupy on-line už připadá téměř desetina všech útrat Američanů.

Další zprávy

Logo APEK

Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (JPG, 118 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (AI, 736 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu AI
Logo APEK - Ikona (JPG, 53 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Ikona (EPS, 186 kB)Logo APEK - Ikona ve formátu EPS
Foto - Jan Vetyška 1 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 1)
Foto - Jan Vetyška 2 (JPG, 4 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 2)
Foto - Jan Vetyška 3 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 3)

Grafy a statistická data

APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2016 (zboží) (PNG, 54 kB)Graf, který zachycuje vývoj celkového obratu české e-komerce (prodej zboží) od roku 2001.
APEK - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2016 (služby) (PNG, 66 kB)Graf, který zachycuje vývoj celkového obratu české e-komerce v prodeji služeb od roku 2001.
APEK - Vývoj nakupujících 2004 - 2016 (PNG, 14 kB)Graf, který sleduje vývoj počtu obyvatel ČR se zkušeností s nákupem na internetu od roku 2004 do roku 2016.
APEK - Obraty e-komerce Vánoce 2016 (PNG, 25 kB)Graf, který zachycuje vývoj obratů v průběhu období před Vánoci 2016 (zboží).