Pro novináře

Připravujete článek o nakupování na internetu nebo obecně o e-commerce v Česku? Rádi vám poskytneme aktuální data o nákupním chování domácích spotřebitelů nebo se vyjádříme k dané problematice.

Jan Vetyška

Kontaktní osoba

Jan Vetyška
Výkonný ředitel
+420 775 692 735 (09:00 - 18:00 hod)
jan.vetyska@apek.cz

Novinky a tiskové zprávy

Další články

Česká média o e-commerce

2.
čer
ct24.ceskatelevize.cz

Počet výdejních boxů roste. Dopravci plánují další rozšíření

Přepravní společnosti provozují tisíce výdejních boxů a v následujícím roce se připravují na jejich rozšiřování ve stovkách až tisících. Počet objednávek z internetu totiž rychle roste. Schránky, kam je možné balík uložit, bývají na frekventovaných místech a navíc nonstop dostupné. I proto už dohánějí tradiční způsoby doručení.

31.
kvě
forbes.cz

Temu mezi giganty. Čínská platforma bude podléhat přísnějším pravidlům

Evropská komise v pátek oficiálně označila čínský internetový obchod Temu za mimořádně velkou online platformu (VLOP), na kterou se budou v Evropské unii vztahovat přísnější pravidla pro internetový obsah.

28.
kvě
www.lidovky.cz

Novinka České pošty: výdejní box uvnitř domu. Zájemci zaplatí 100 tisíc a musí se složit na měsíční poplatek

Balíky až ke vstupním dveřím. Služba České pošty Balíkovna láká bytová družstva a developery na možnost instalace samoobslužných výdejních boxů přímo do domu. „S instalací počítáme od června. Prozatím evidujeme větší zájem ze strany developerů,“ potvrdil serveru Lidovky.cz mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Další zprávy

Logo APEK

Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (JPG, 132 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (PNG, 24 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu PNG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (AI, 485 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu AI
Logo APEK - Ikona (JPG, 117 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Ikona (PNG, 19 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu PNG
Logo APEK - Ikona (AI, 121 kB)Logo APEK - Ikona ve formátu AI
Foto - Jan Vetyška 1 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 1)
Foto - Jan Vetyška 2 (JPG, 4 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 2)
Foto - Jan Vetyška 3 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 3)

Grafy a statistická data

APEK - Studie přínosů e-commerce v ČR 2020 - data (XLSX, 18 kB)Souhrn základních dat české e-commerce z APEK Studie přínosů e-commerce v ČR 2020 ve formátu xls.
APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2020 (zboží) - GRAF (PNG, 95 kB)
APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2020 (zboží) - TABULKA (PNG, 54 kB)
Prezentace e-commerce 2022 (PDF, 2 MB)Asociace pro elektronickou komerci (APEK) jako hlavní zástupce českých internetových obchodů připravila přehled klíčových faktorů, kterými on-line prodej ovlivňuje českou ekonomiku, pracovní trh a podnikatelskou sféru. V takto ucelené podobě je zjevné, jak je a bude důležitá podpora dalšího rozvoje legislativního a podnikatelského prostředí. Jedině tak se bude naše e-commerce zdravě posouvat a bude konkurenceschopná z evropského, ale i celosvětového měřítka.