Pro novináře

Připravujete článek o nakupování na internetu nebo obecně o e-commerce v Česku? Rádi vám poskytneme aktuální data o nákupním chování domácích spotřebitelů nebo se vyjádříme k dané problematice.

Jan Vetyška

Kontaktní osoba

Jan Vetyška
Výkonný ředitel
+420 775 692 735 (09:00 - 18:00 hod)
jan.vetyska@apek.cz

Novinky a tiskové zprávy

Další články

Česká média o e-commerce

10.
lis
ekonomika.idnes.cz

E-shopy loví vánoční brigádníky. Lákají na vyšší mzdy i jídlo zdarma

Až 60 tisíc korun za dva měsíce, obědy zdarma i bonusy za přivedení brigádníka. E-shopy lákají do svých řad lidi na výpomoc, aby zvládly historicky největší předvánoční ruch. Češi letos na internetu rekordně utrácejí. Česká pošta hlásí, že lidi nejsou, a tak alespoň prodlouží otevírací dobu.

8.
lis
zpravy.aktualne.cz

Den dopravy zdarma se blíží. Českým e-shopům nově konkuruje také Amazon

Pátý ročník Dne dopravy zdarma proběhne od poledne 15. listopadu do poledne 16. listopadu. Tuzemským e-shopům bude letos výrazněji než dříve konkurovat i světová jednička Amazon.com. Začala totiž nabízet dopravu zdarma do České republiky při objednávce za alespoň 39 eur.

7.
lis
www.euro.cz

Elektronická evidence chaosu aneb Jak vyzrát na Babiše

České e-shopy stojí před výzvou. Nese název EET a má slabiny, které se týdeník Euro rozhodl zmapovat. Původní informace ministerstva financí byly takové, že pod EET budou spadat podnikatelé a živnostníci, kterým přijde do ruky hotovost. Jenže až při podrobnějším přečtení zákona se ukázalo, že pod jeho účinnost budou náležet…

Další zprávy

Logo APEK

Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (JPG, 118 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci (AI, 736 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu AI
Logo APEK - Ikona (JPG, 53 kB)Logo APEK - Asociace pro elektronickou komerci ve formátu JPG
Logo APEK - Ikona (EPS, 186 kB)Logo APEK - Ikona ve formátu EPS
Foto - Jan Vetyška 1 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 1)
Foto - Jan Vetyška 2 (JPG, 4 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 2)
Foto - Jan Vetyška 3 (JPG, 3 MB)Fotografie výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky k volnému použití pro média. (varianta 3)

Grafy a statistická data

APEK a Heureka - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2016 (zboží) (PNG, 54 kB)Graf, který zachycuje vývoj celkového obratu české e-komerce (prodej zboží) od roku 2001.
APEK - Vývoj obratu e-komerce 2001 - 2016 (služby) (PNG, 66 kB)Graf, který zachycuje vývoj celkového obratu české e-komerce v prodeji služeb od roku 2001.
APEK - Vývoj nakupujících 2004 - 2016 (PNG, 14 kB)Graf, který sleduje vývoj počtu obyvatel ČR se zkušeností s nákupem na internetu od roku 2004 do roku 2016.
APEK - Obraty e-komerce Vánoce 2016 (PNG, 25 kB)Graf, který zachycuje vývoj obratů v průběhu období před Vánoci 2016 (zboží).