Novinky a tiskové zprávy

17.
říj

Nové předsednictvo elektronického obchodu

Asociace pro elektronickou komerci (APEK), nejvýznamnější autorita v elektronickém obchodu v České republice, získalo do svého předsednictva významnou posilu.

14.
čec

Email Response Index (ERI) - E-komerce v ČR

Další oblastí aplikace měření Email Response Index společnosti United Interactive byly české e-komerce projekty – tedy projekty, které se zaměřují na poskytování zboží a služeb prostřednictvím internetu pro koncové zákazníky (B2C). Měření proběhlo ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

25.
dub

Ukázkový obchod Bezpečný nákup.cz s březnem neskončil

Nákup v internetovém obchodě není pro začátečníky úplně jednoduchou záležitostí. Ukázaly to výsledky ukázkového obchodu na www.bezpecnynakup.cz, který byl spuštěn v rámci Března – měsíce internetu.

11.
dub

Březen zvýšil zájem o nakupování na internetu

Více než 17 tisíc zájemců si vyzkoušelo v březnu v ukázkovém internetovém obchodě na www.bezpecnynakup.cz, jak probíhá nákup na internetu. Výraznější zaměření 8. ročníku Března – měsíce internetu (BMI 2005) na nakupování se projevilo i tím, že například uživatelé portálu ATLAS.CZ v porovnání s únorem hledali slova jako je prodej,…

30.
bře

54% klientů internetového bankovnictví nakupuje v on-line obchodech

Podle výzkumu, který provedla agentura Factum Invenio pro Asociaci pro elektronickou komerci v rámci akce Březen - měsíc internetu, nakupují klienti přímého bankovnictví na internetu častěji než ostatní uživatelé. Tisková zpráva Factum Invenio a Asociace pro elektronickou komerci (APEK)

28.
úno

Březen vybídne k nákupům na internetu

Ukázkový internetový obchod na www.bezpecnynakup.cz je hlavní novinkou 8. ročníku Března – měsíce internetu. Zájemci si v něm mohou vyzkoušet, jak probíhá nákup na internetu, dozvědí se, jaká kritéria by měl splňovat seriozní internetový obchod. Aplikaci připravily Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a ČSOB, které jsou se společností DIGI TRADE…

1.
pro

Dárky přes internet: až do 22. prosince!

Vánoční dárky na internetu lze letos pořídit až do 22. prosince, při osobním odběru u obchodníka i o den déle. Vyplývá to z průzkumu Asociace pro elektronický obchod (APEK). Všichni obchodníci však svorně tvrdí: „Nenechávejte nákupy na poslední chvíli.“

24.
lis

Vánoční nákupy na internetu vzrostou o více než 35%

Vánoční nákupy v českých internetových obchodech přinesou letos růst obratu o více než 35%. Vyplývá to z bleskového průzkumu, který provedla Asociace pro elektronický obchod (APEK) mezi vybranými obchodníky–držiteli certifikátu Nákup bez obav.