Novinky a tiskové zprávy

20.
dub

Uživatelé jsou s nakupováním na internetu spokojení, za rok utratí i desítky tisíc

Agentura Mediaresearch provedla pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK) průzkum v oblasti nakupování na internetu. Naprostá většina internetové populace již na internetu nakupovala a je s nakupováním spokojená. Polovina lidí na internetu nakupuje alespoň jednou za čtvrt roku. Rozdělení výdajů na nákupy za poslední rok je poměrně vyrovnané. Dotazování na…

7.
led

Čeští dopravci mají stále co zlepšovat

Praha, 6. Ledna 2010 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dnes zveřejnila výsledky studie Dopravní služby v ČR. Studie se zabývá především nabídkou služeb, které mohou využít provozovatelé e-obchodů k dodání zboží svým zákazníkům. Dále sleduje přehled nejvyužívanějších spedičních služeb, spokojenost obchodníků i zákazníků a jejich představy o inovacích.

8.
pro

Internetové Vánoce 2009

Praha, 8. prosince 2009 – S rostoucí oblibou nákupu vánočních dárků na Internetu stále více zákazníků zajímá, jaký je poslední termín pro provedení objednávky tak, aby obdrželi zboží před 24. prosincem. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) zveřejnila výzkum zaměřený na včasná dodání dárků pod vánoční stromeček.

7.
říj

E-Business Forum 2009: Jak financovat e-shopy v době krize?

Jaké jsou aktuální problémy provozovatelů internetových obchodů v Česku? Jaký dopad na chod a fungování e-businessu mělo letošní zpomalení ekonomiky? Především o těchto aktuálních tématech diskutovali účastníci včerejší odborné konference E-Business Forum 2009.

1.
říj

Nové vedení a projekty APEK – Asociace pro elektronickou komerci

Praha, 1. října – V pátek 25. 9. 2009 proběhla v Říčanech u Prahy valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na této valné hromadě bylo zvoleno nové předsednictvo a dozorčí rada Asociace. Zároveň byl hodnocen posun, který Asociace zaznamenala na poli e-komerce v posledních letech. Taktéž byly představeny a…

11.
zář

E-business Forum 2009 - 6. 10. Praha

Začátkem října 2009 se v hotelu Andel´s v Praze uskuteční další z konferencí na téma elektronického obchodování. Organizátorem celodenní akce je Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci se sdružením TUESDAY Business Network. Hovořit se bude mimo jiné o vlivu ekonomické krize na e-business nebo o dalším vývoji legislativy v…

9.
čer

Právní seminář APEK bude 25. 6. 2009 v Praze

Dne 25. 6. 2008 od 10 do 13 hodin se v zasedací místnosti SOCR (Těšnov 5, Praha 1)  bude konat tradiční právní seminář APEK.

29.
kvě

Bezpečný-nákup.cz radí zákazníkům

Od května 2009 provozují Asociace pro Elektronickou Komerci a Sdružení Obrany Spotřebitelů (SOS) společný web pod názvem Bezpečný-nákup.cz .

10.
pro

Na Vánoce nakupujte přes Internet včas

Praha, 10. prosince 2008 - Vánoční dárky na Internetu lze objednávat u většiny obchodů do 19. prosince. U některých obchodníků je možné si vyzvednout zboží, které je skladem na prodejně, dokonce večer před Štědrým dnem.