Novinky a tiskové zprávy

19.
kvě

Je vám český trh malý? Podívali jsme se, jak prodávat on-line do Maďarska!

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila pro své členy vůbec poprvé akci zaměřenou na prodej do zahraničí, a to pod názvem „EU Day“. Prvním státem, kterému jsme se věnovali, bylo Maďarsko. Pro co nejlepší zajištění vhodných řečníků proběhla celá akce ve spolupráci s maďarskou asociací SzEK.org.

25.
dub

Mladá generace nakupuje jinak. E-shopy se jí musí přizpůsobit

Co pomáhá Čechům při výběru e-shopu pro jejich nákup? Jakými nástroji je vhodné zákazníky oslovit? Asociace pro elektronickou komerci (APEK) se ptala nakupujících, který reklamní kanál je při výběru internetového obchodu oslovuje nejvíc. Průzkum podle očekávání potvrdil, že klíčem ke každé věkové kategorii je jiná strategie.

26.
úno

Jak na ADR/ODR? Členové APEK se setkali se zástupci ČOI a MPO

V pátek 26. února 2016 proběhl APEK seminář zaměřený na aktuální legislativní novinku - mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR - alternative dispute resolution). Členové APEK měli vyjímečnou možnost dozvědět se více především o praktických dopadech nového ustanovení, a to přímo od zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a České obchodní inspekce.

15.
úno

APEK Vzorové obchodní podmínky nově odkazují i na ODR

Během krátké doby prošly APEK Vzorové obchodní podmínky druhou aktualizací. V souladu s platnou legislativou a nově spuštěným projektem Evropské komise na on-line mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (tzv. ODR - Online Dispute Resolution) byl do nejnovější verze APEK VOP doplněn odkaz na novou webovou stránku, kterou EK spustila v pondělí…

10.
úno

Nejnižší cena vždy nerozhoduje. Češi si umí e-shop pro svůj nákup dobře vybrat

Z kvalitního e-shopu za rozumnou cenu nebo nejlevněji s rizikem? Mobil stejně jako tričko? Jak si vybírají Češi internetové obchody pro své nákupy zjišťovala mezi nakupujícími Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

28.
led

Češi nakupují on-line stále častěji, za posledních pět let narostly pravidelné nákupy o polovinu!

Češi rádi nakupují na internetu. Tento fakt je v roce 2016 již neoddiskutovatelný. Jaký ale je typický český e-zákazník? Jak se postupem času mění a jak vidí sám sebe? A o čem to vypovídá z pohledu e-shopů? Na tyto otázky hledala odpovědi Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve svém pravidelném…

21.
led

APEK přináší aktualizované Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016!

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský nejen pro své členy aktualizované Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016. APEK tak nadále podporuje rozvoj české e-komerce a myslí na malé a střední obchodníky, kterým usnadňuje jejich obchodní činnost.

7.
led

Česká e-komerce v roce 2015 předčila očekávání, růst se nezastaví ani v roce 2016

Nejrušnější období roku mají (nejen) internetoví obchodníci za sebou, a tak je vhodný čas na rekapitulaci výsledků. Rok 2015 byl pro českou e-komerci nad očekávání úspěšný, zároveň také příslibem do budoucna. Jak potvrzují nejnovější údaje Asociace pro elektronickou komerci (APEK), Češi jednoduše nakupují on-line opravdu s oblibou.

31.
pro

Novinka v zákoně na ochranu spotřebitele pomůže řešit mimosoudně spotřebitelské spory. Obchodníci se musí připravit!

Novela zákona o ochraně spotřebitele nabyla 28. prosince 2015 účinnosti a obchodníci jí musí věnovat pozornost. Přináší jak části týkající se ochrany spotřebitelů proti nekalým praktikám či klamavému chování, tak zcela nově možnost řešit spotřebitelské spory mimosoudní cestou. Toto „mimosoudní řešení spotřebitelských sporů“ nabyde ovšem účinnosti až 1. února 2016.…