Kalendář akcí

8. červen
10:30 - 13:00
WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Polsko WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Polsko

WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Polsko

(Již proběhlo)

Přemýšlíte, kterým směrem rozšířit svoje podnikání? Rozhlížíte se po okolních trzích? A co třeba Polsko? APEK si pro vás připravil novou studii polského e-commerce trhu a při příležitosti jejího představení je tu také další EU Day. Po Maďarsku či Belgii se tentokrát společně podíváme na sever od hranic České republiky a povíme si více o tom, jaké výzvy mohou na české e-shopy v Polsku čekat. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Video z akce
1. červen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Optimalizace responzivní verze objednávkového procesu prakticky WEBINÁŘ: Optimalizace responzivní verze objednávkového procesu prakticky

WEBINÁŘ: Optimalizace responzivní verze objednávkového procesu prakticky

(Již proběhlo)

Objednávkový proces, jedno z nejdůležitějších míst e-shopu, kterým si musí projít každý zákazník. Proto je potřeba jej mít co nejvíce vyladěný, aby v hlavě návštěvníka/zákazníka nevznikaly zbytečné otázky navíc, a aby pro něj byl průchod objednávkovým procesem co nejjednodušší a intuitivní. Především pak pokud se jedná o responzivní verzi, kde kolikrát malé drobné úpravy mají velký vliv na finální průchodnost objednávkovým procesem. Za poslední roky Honza provedl velké množství testování a optimalizací objednávkových procesů a podělí se s vámi o své poznatky. Dojde ale i na účastníky semináře, kdy si prakticky projdeme největší chyby přímo na jejich e-shopech a ihned si ukážeme správná řešení. Seminář je určen pro všechny, kteří vlastní nebo pracují s e-shopy. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Kvasnička

Video z akce
26. květen
10:00 - 13:00
WEBINÁŘ: Novinky v DPH od 1. 7. 2021 WEBINÁŘ: Novinky v DPH od 1. 7. 2021

WEBINÁŘ: Novinky v DPH od 1. 7. 2021

(Již proběhlo)

Problematika daně z přidané hodnoty (DPH) patří mezi významné aspekty prodeje do zahraničí, které musí každý e-shop řešit, jestliže začne prodávat zboží za hranice České republiky. S účinností od 1. července 2021 přináší změny novela zákona o DPH, která je přímou implementací směrnice Rady EU. Řeší změny pro provozovatele e-shopů, prodejců zboží s přeshraničním dodáním koncovým spotřebitelům, poskytovatelům přeshraničních služeb koncovým spotřebitelům, dovozce zboží a provozovatele elektronického rozhraní (digitální platformy). Jaké konkrétní novinky na obchodníky čekají, to se členové APEK dozví od daňového specialisty a spoluautora zákona o DPH Zdeňka Kuneše. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Zdeněk Kuneš

Video z akce
25. květen
09:00 - 18:30

E-Business Forum 2021

(Již proběhlo)

S ohledem na současný vývoj situace kolem koronavirové pandemie a zajištění bezpečnosti přednášejících a účastníků jsme se rozhodli konferenci E-Business Forum uspořádat ONLINE. Díky tomu můžete zhlédnout všechny přednášky, které by byly rozděleny do dvou sálů, v jednom proudu, a navíc získáte přístup k videozáznamu celé konference.

Fotky z akce
20. květen
10:00 - 12:00
WEBINÁŘ: Právní základy pro e-shopy a legislativní novinky 2021 WEBINÁŘ: Právní základy pro e-shopy a legislativní novinky 2021

WEBINÁŘ: Právní základy pro e-shopy a legislativní novinky 2021

(Již proběhlo)

Provozování e-shopu přináší řadu výzev a úskalí, mezi která nesporně patří sledování aktuálně platné legislativy. Oproti kamennému prodeji se prodej po internetu v několika právních oblastech liší, a přestože jsou v obecném povědomí dobře známé, často se setkáváme s nejasnostmi či chybami. Ty pak mají v řadě případů na obchodníka nečekaně negativní dopad. Proto jsme pro členy APEK připravili ve spolupráci s JUDr. Josefem Aujezdským z MKA Nosko právní seminář, ve kterém se budeme věnovat jak tradičním tématům typu odstoupení od kupní smlouvy spotřebitelem, tak i novinkám, které nás v legislativě čekají v dalším průběhu roku 2021. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Josef Aujezdský

Fotky z akce
17. květen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Facebook reklama pro začátečníky 2021 WEBINÁŘ: Facebook reklama pro začátečníky 2021

WEBINÁŘ: Facebook reklama pro začátečníky 2021

(Již proběhlo)

Naučte se Facebook reklamu pěkně od základů a ušetřete nejen čas, ale hlavně peníze, které byste v začátcích vyhodili z okna. Přednáška je zaměřena na e-shopy a není vhodná pro pokročilé uživatele. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Honza Bartoš

Video z akce
11. květen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Stanovte si správné cíle pro růst online projektu pomocí OKR WEBINÁŘ: Stanovte si správné cíle pro růst online projektu pomocí OKR

WEBINÁŘ: Stanovte si správné cíle pro růst online projektu pomocí OKR

(Již proběhlo)

Tento workshop vám ukáže jak na to, prakticky. Ukážeme si jak správně vytvořit základ ve firmě, abyste mohli růst a definovat si správné cíle. Podíváme se na procesy, projektové řízení, definic rolí ve firmě. Základem je vědět, kdo je za co odpovědný a kdo do jakého úkolu, potažmo plnění cíle, vstupuje. Postupně se dostaneme k definici cílů a zavádění strategie do firmy. Podíváme se na různé možnosti strategie, jelikož každá firma je na tom jinak, ať už velikostí, trhem, produktem, službou. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Kvasnička

Video z akce
6. květen
10:00 - 13:00
WEBINÁŘ: Brand vs výkon na sociálních sítích WEBINÁŘ: Brand vs výkon na sociálních sítích

WEBINÁŘ: Brand vs výkon na sociálních sítích

(Již proběhlo)

Bez brandu nejsou koláče. Nebo jo? To, jestli potřebujeme nutně budovat povědomí o značce, abychom dosahovali tržeb, je celkem často slýchaný dotaz. Vazba mezi brandem a výkonem se nesleduje úplně snadno, ale naštěstí vzniklo již spoustu studií, které důležitost budování brandu potvrzují a doporučují zde investovat i 60 % z rozpočtu. Jak je to ale na sociálních sítích? Plní lépe brandové či výkonnostní cíle? Je lepší zaměřit se více na tvorbu obsahu nebo kampaně? Odpovědi i další úvahy očekávejte od Honzy a Jakuba. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jakub Dresler, Jan Veselý

Video z akce
4. květen
10:00 - 11:30
WEBINÁŘ: Jak na úspěšný prodej do severských zemí WEBINÁŘ: Jak na úspěšný prodej do severských zemí

WEBINÁŘ: Jak na úspěšný prodej do severských zemí

(Již proběhlo)

Severští spotřebitelé - Švédsko, Dánsko, Norsko a Finsko - patří k nejaktivněji online nakupujícím spotřebitelům na světě a mají vysoký disponibilní příjem. Majitelé značek a online obchody z jiných zemí budou mít obecně konkurenční cenovou výhodu ve srovnání s místními prodejci. Na tomto webináři získáte úvodní informace ohledně těchto trhů, a poradíme vám, jak prodávat do severských zemí - a nejen do nich. Webinář probíhá v angličtině prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Søren Kjær Nielsen, Martin Šulc

Video z akce