Kalendář akcí

4. říjen
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat

SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat

(Již proběhlo)

Cílem školení je získat přehledovou orientaci ve všech pohromách, kterým dnes čelí webová a datová analytika, a základní představu, jak je lze řešit nebo jak k nim přistupovat. Shrneme si platný právní rámec regulace práce s osobními údaji a cookies. Co platí už od GDPR, co letos nově přinesla novela Zákona o elektronických komunikacích, co nás ještě čeká a proč je dobré mezi tím rozlišovat? Na co vše se uživatele musím ptát a co mu stačí jenom oznámit? Proč musím mít někdy souhlas i na věci, které spadají pod oprávněný zájem? Opravdu smím ukládat svá data jenom v Evropě a jak to je s aktuálně propíranou legalitou Google Analytics a dalších systémů od Google?

Přednášející: Jan Tichý

Video z akce
26. září
10:00 - 13:00
EU Day - zaměřeno na Rakousko EU Day - zaměřeno na Rakousko

EU Day - zaměřeno na Rakousko

(Již proběhlo)

Asociace pro elektronickou komerci aktuálně připravuje další APEK event, během kterého představí novou studii rakouského e-commerce trhu. „APEK EU Day – zaměřeno na Rakousko“ bude tentokrát probíhat naživo v pražském Konferenčním centru GreenPoint a volně navazuje na obdobné akce, během kterých jsme se v minulosti věnovali on-line prodeji v Rumunsku, Polsku, Maďarsku či Belgii.

Přednášející: Martin Svoboda, David Cikánek, Tomáš Jon, Daniel Rola, Filip Minár

Video z akce
20. září
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů

SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů

(Již proběhlo)

Jak využít účetnictví jako nejlepší informační zdroj pro řízení firmy, a nikoliv jako pouhou administrativní zátěž. Jak nastavit tok dokladů, informací a jejich zpracování v účetnictví tak, aby měl management k dispozici informace o stavu firmy a finanční či provozní reporty ihned využitelné pro provoz a řízení firmy. Tedy aktuální a včas, maximálně přesné, komplexní napříč celou firmou a v požadovaném detailu. Informace budou vztaženy k typickým provozním situacím e-commerce firem.

Přednášející: Pavel Jaroš

Video z akce
13. září
17:00 - 21:00
APEK EventPlus - Vánoce 2022 - příležitost, nebo hrozba? APEK EventPlus - Vánoce 2022 - příležitost, nebo hrozba?

APEK EventPlus - Vánoce 2022 - příležitost, nebo hrozba?

(Již proběhlo)

Po letní pauze se rozjíždí program akcí APEK naplno. Kromě obvyklých seminářů a webinářů jsme pro členy připravili další díl speciálního APEK Event+. Pro majitele a ředitele e-shopů je nachystaný podvečerní program otevřené diskuze a networkingu, během kterého se budeme věnovat nadcházející hlavní sezoně. Budou Vánoce 2022 pro e-shopy příležitost, nebo hrozba? V úterý 13. září budeme na tuto důležitou otázku hledat společně odpovědi. Vše přitom odstartujeme panelovkou, jejíž nedílnou součástí budou také účastníci v sále. Po celý večer pak bude velký prostor pro dotazy, názory a sdílení zkušeností. A to jak během hlavního programu, tak i u následující grilovačky. S cílem maximálně efektivně využít kapacity sálu je registrace tentokrát zpoplatněna ve výši 250 Kč (jako podklad pro úhradu obdrží registrovaní členové e-mailem fakturu).

Přednášející: Filip Černý, Jan Vetyška, Ruslan Skopal, Martin Bernátek, Dominik Píchal

Fotky z akce
7. září
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Keboola + základy SQL SEMINÁŘ: Keboola + základy SQL

SEMINÁŘ: Keboola + základy SQL

(Již proběhlo)

Technický workshop pro všechny začátečníky, kteří chtějí proniknout do světa integrací na API, zpracování dat a přípravy vlastního reportingu. V krátké teoretické části si vysvětlíme pojmy jako je API, autorizace, paginace, HTTP metody, naučíme se jak pomocí SQL vyčistit a spojit různorodá data a v neposlední řadě postavit vlastní report.

Přednášející: Jan Kadleček

Fotky z akce
29. červen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na G-ads, Sklik a Heurece WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na G-ads, Sklik a Heurece

WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na G-ads, Sklik a Heurece

(Již proběhlo)

Každý systém (Sklik, Google Ads, Heureka) má svá specifika, která je třeba zohlednit při navrhování struktury účtu či stanovení konverzních cílů. Na přednášce do hloubky probereme jednotlivé systémy, efektivní struktury v rámci těchto systémů a představíme práci s automatickými strategiemi v návaznosti na cíle klienta. Představíme také jednotlivé druhy kampaní společně s doporučením, kdy tento druh kampaní využívat. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: David Janoušek, Jan Janoušek

Video z akce
27. červen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: PPC pro začátečníky WEBINÁŘ: PPC pro začátečníky

WEBINÁŘ: PPC pro začátečníky

(Již proběhlo)

Ve školení se zaměříme na základy systémů Google Ads, Sklik a Heureka. Přednáška je vhodná pro začátečníky, kteří doposud nemají zkušenost s e-commerce a chtějí se více dozvědět o možnostech jednotlivých systémů. Na přednášce probereme rozdíly mezi organickým a placeným vyhledáváním, vysvětlíme princip aukce, základní metriky a pojmy (CPC, CTR, konverze, konverzní poměr, klíčová slova, vyhledávací dotazy) či druhy kampaní. Na závěr si vyzkoušíme jednotlivé kampaně založit. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michael Marinkovič, David Janoušek

Video z akce
23. červen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na sociálních sítích WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na sociálních sítích

WEBINÁŘ: Placené výkonnostní kampaně na sociálních sítích

(Již proběhlo)

Výkonnostní reklama na sociálních sítích má svá specifika, která je třeba zohlednit při navrhování kampaně, dále pak ve struktuře nastavení a v neposlední řadě i při vyhodnocování. Konkrétně se zaměříme na platformy Facebook & Instagram, Pinterest a LinkedIn. Dozvíte se, kdy a proč kterou platformu využít, jaké nabízí možnosti a cílení a jak to všechno po technické stránce nastavit. Podíváme se také na to, jaké kreativy fungují v inzerátech a podělíme se o vlastní postupy, jak navrhnout strukturu kampaní. A samozřejmě nevynecháme ani tipy na vyhodnocování - jaká čísla má smysl sledovat a které metriky můžete s klidem zapomenout. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne

Přednášející: David Čedík, Anna Horáková

Video z akce
22. červen
17:00 - 22:00
APEK EventPlus -  Jak přežít rok 2022? APEK EventPlus -  Jak přežít rok 2022?

APEK EventPlus - Jak přežít rok 2022?

(Již proběhlo)

V rámci formátu APEK Event+ jsme pro členy APEK připravili podvečerní program plný otevřené diskuze a networkingu. Hlavním tématem akce bude jak přežít náročný rok 2022. Po dvou úspěšných covidových letech přišel z řady důvodů nečekaný pokles zájmu o nakupování. Všichni tak v e-commerce vnímáme nervozitu a nejistotu a řadu e-shopů čeká především v druhé polovině roku boj o přežití. Event určený primárně pro majitele a ředitele e-shopů by měl prostřednictvím velmi otevřeného formátu pomoci najít cestu, jak se úspěšně v podnikání dočkat roku 2023. Vše odstartujeme panelovkou, jejíž nedílnou součástí budou také účastníci v sále. Po celý večer pak bude velký prostor pro dotazy, názory a sdílení zkušeností. A to jak během hlavního programu, tak i u následující večeře formou bufetu. S cílem maximálně efektivně využít kapacity sálu je registrace tentokrát zpoplatněna ve výši 250 Kč (jako podklad pro úhradu obdrží registrovaní členové e-mailem fakturu).

Přednášející: Martin Kasa, Jan Vetyška, Peter Hajduček, Josef Mech, Pavel Vopařil

Fotky z akce