Kalendář akcí

9. únor
10:30 - 12:45
WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Německo WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Německo

WEBINÁŘ: EU Day - zaměřeno na Německo

(Již proběhlo)

V naší minisérii "APEK EU Day", zaměřené na přeshraniční prodej, se tentokrát vydáme na velmi silný a vyspělý e-commerce trh - do Německa. Možnosti pro byznys, které náš západní soused nabízí, jsou lákavé. Současně ale přináší tvrdou konkurenci a přísné vyžadování dodržování pravidel. Společně s partnerskou asociací BEVH jsme pro vás připravili zajímavý program, který vám umožní získat zajímavé kontakty a možnosti pro případnou expanzi vašeho podnikání do Německa. Jako vždy pro vás máme přichystané také příběhy českých e-shopů, díky jejichž zkušenostem můžete odhalit potenciální přínosy i rizika, pokud se vydáte se svým byznysem na západ od našich hranic. Webinář proběhne v angličtině prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Video z akce
1. únor
10:00 - 12:00
WEBINÁŘ: Jak nastavit online marketingovou strategii WEBINÁŘ: Jak nastavit online marketingovou strategii

WEBINÁŘ: Jak nastavit online marketingovou strategii

(Již proběhlo)

Jak získat zákazníky a jak si je udržet? Jak funguje lidské nákupní chování a proč se vám nedaří vybudovat dlouhodobou klientelu? Naučte se, jak vytvořit marketingovou strategii podle frameworku STDC, která konečně přinese stabilní výsledky. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Černý

Video z akce
30. listopad
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Marketingová analytika & BI - nalezení Svatého grálu ve vlastních datech WEBINÁŘ: Marketingová analytika & BI - nalezení Svatého grálu ve vlastních datech

WEBINÁŘ: Marketingová analytika & BI - nalezení Svatého grálu ve vlastních datech

(Již proběhlo)

Datová integrace a BI je dnes hodně skloňované téma v marketingu. Málokdo však dobře zná její možnosti a jak ji v praxi využít. Na školení si ukážeme, jak najít hodnotu v interních datech, jaké analýzy se vyplatí dělat, která KPI jsou neocenitelná pro řízení firmy. Dále jak pokročile pracovat s daty v marketingových nástrojích a zvýšit si tím obchodní přínos. Chcete znát, co se skrývá za pojmy segmentace, CLV, ETL, prediktivní analytika, behaviorální cílení a mnoho dalšího? Jedná se o totožné školení jako dne 10. 2. 2020. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Kadleček

Video z akce
25. listopad
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: HTTPS není jen ten zámeček WEBINÁŘ: HTTPS není jen ten zámeček

WEBINÁŘ: HTTPS není jen ten zámeček

(Již proběhlo)

HTTPS už je všude a ten zámeček taky. Co na tom, že už není zelený, hlavně, že je. Ale HTTPS za posledních několik let udělalo pořádný krok směrem vpřed a nabalilo na sebe i další technologie jako HTTP Strict Transport Security, Certificate Transparency, Certificate Authority Authorization a to všechno proto, aby to bylo ještě víc bezpečné. Zároveň se musíme snažit, aby to nebylo zas moc pomalé, takže nakousneme i browserové triky, kterými se weby na HTTPS zrychlují. Někdy jsou to triky trochu špinavé, třeba jako v případě kontroly zneplatněných certifikátů, ale tak hlavně, že to je rychlé. Dotkneme se i veřejných (bez)drátových sítí a virtuálních (ne tak úplně) privátních sítí VPN. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

Video z akce
18. listopad
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Nejčastější bezpečnostní chyby webů, jak je řešit, hlásit a jak na hlášení reagovat WEBINÁŘ: Nejčastější bezpečnostní chyby webů, jak je řešit, hlásit a jak na hlášení reagovat

WEBINÁŘ: Nejčastější bezpečnostní chyby webů, jak je řešit, hlásit a jak na hlášení reagovat

(Již proběhlo)

Možná jste se už setkali s některými názvy bezpečnostních chyb, s pojmy jako SQL Injection nebo XSS, a pokud ne, tak vám to vysvětlím (a nakreslím). Možná jste se s tím setkali i na vlastní kůži a museli jste to nějak řešit a jestli ne, tak štěstí přeje připraveným, znáte to. Na základě (bohužel) mnoha a mnoha zkušeností vysvětlím, jak to všechno vyřešit správně a to jak v kódu, tak v e-mailu i v reakci na takovou chybu nebo její nahlášení. Uděláme si výlet do minulosti a posteskneme si, jak skvěle fungovala obrana hradu a jak jsme takovou věc zapomněli, když se objevil Internet. A jak obranu pomocí více úrovní znovuobjevujeme, třeba v podobě Content Security Policy a dalších fíčur. Pro koho to bude? Pro majitele webů, šéfy vývoje, pro vývojáře. A taky pro všechny, kterým jsem kdy poslal (nebo pošlu) report nějaké bezpečnostní chyby. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

Video z akce
16. listopad
10:00 - 13:00
WEBINÁŘ: Google Analytics 4 pro hodně pokročilé WEBINÁŘ: Google Analytics 4 pro hodně pokročilé

WEBINÁŘ: Google Analytics 4 pro hodně pokročilé

(Již proběhlo)

Možnosti reportingu uvnitř Google Analytics 4 jsou zatím hodně omezené a nejsou příliš uživatelsky přívětivé. Základní režim práce s daty z Google Analytics 4 tak zatím spočívá v jejich „vylití“ někam ven a následné analýze a vizualizování v některém externím nástroji. Na školení se podíváme právě na tohle. Začneme napojením Google Data Studia přímo na Google Analytics 4 přes vestavěný konektor. A skončíme u databáze Google BigQuery, nastavíme si export z Google Analytics 4, projdeme logiku GA4 schématu a jak s ním pracovat. Pro ty z vás, kdo znají standardní jazyk SQL, si ukážeme specifika a rozšíření Google BigQuery, bez kterých se rozhodně neobejdete. Jednotlivé principy si budeme demonstrovat na jednoduchých ukázkových dotazech, které si budete moci následně sami rozvíjet. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Tichý

Video z akce
11. listopad
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Bezpečnost na Internetu pro všechny, phishing, hesla WEBINÁŘ: Bezpečnost na Internetu pro všechny, phishing, hesla

WEBINÁŘ: Bezpečnost na Internetu pro všechny, phishing, hesla

(Již proběhlo)

Máte heslo? A mohl bych ho vidět? Ale když já bych moc chtěl. Na oplátku vám ukážu jak funguje "rybolov" přístupových údajů i čísel kreditek a co se děje během útoků typu "pošli mi telefonní číslo" nebo "zaplať prosím fakturu". Nalejeme si trochu čistého vína, alespoň obrazně, ačkoliv vy můžete i doslova, když si řekneme, že to nejde zastavit a bude to fungovat pořád. Vysvětlím, proč se nedostanete na koncert, když se pochlubíte vstupenkou a skončíme u hesel, jejich lámání i ukládání. Trochu si zatipujeme, když budeme zkoušet uhádnout, kolik milionů hesel se dá celkem lehce stáhnout a vysvětlíme si, že i přesto můžete v klidu spát. Teda pokud zrovna neprovozujete nějakou webovou aplikaci. Pro koho to bude? Pro vás. Pro všechny, kteří mají alespoň jedno heslo, pro správce sociálních médií a sítí i jejich uživatele. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

Video z akce
9. listopad
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Úvod do Google Analytics 4 pro e-shopaře WEBINÁŘ: Úvod do Google Analytics 4 pro e-shopaře

WEBINÁŘ: Úvod do Google Analytics 4 pro e-shopaře

(Již proběhlo)

Úvodní seznámení se s novými Google Analytics 4 pro všechny, kdo se s nimi zatím nesetkali, neměli prostor nebo odvahu si zjistit víc. Během webináře si uděláte dobrou představu o tom, co to Google Analytics 4 jsou, čím se liší od dosavadních Universal Analytics, jak fungují, k čemu se hodí, jak nad nimi přemýšlet a proč je dříve či později začnete pro svůj e-shop používat i vy. Naučíte se, jak s Google Analytics 4 rychle prakticky začít, a dozvíte se, kudy pak dál pokračovat v jejich dalším průběžném rozvoji. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Tichý

Video z akce
8. listopad
10:00 - 16:00
SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky - Druhý NÁHRADNÍ termín SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky - Druhý NÁHRADNÍ termín

SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky - Druhý NÁHRADNÍ termín

(Již proběhlo)

Velmi praktické školení zaměřené na nastavení zákaznické péče. Vhodné pro manažery, majitele e-shopů, malých a středních firem, či pracovníky na podpoře. Odnesete si praktické znalosti, jak nastavit efektivní a funkční zákaznickou podporu, kterou budou vaši zákazníci milovat. Jedná se o druhý ze dvou dostupných termínů, první se uskuteční 27. 10. 2021.

Přednášející: Mário Roženský

Video z akce