Kalendář akcí

9. listopad
10:00 - 13:00
Právní event - jak se připravit na největší legislativní změny za 8 let? Právní event - jak se připravit na největší legislativní změny za 8 let?

Právní event - jak se připravit na největší legislativní změny za 8 let?

(Již proběhlo)

Občanský zákoník a zákon o ochraně spotřebitele prochází z pohledu prodejců (nejen) zboží významnými změnami. APEK se novinkám dlouhodobě věnuje, nyní ale nastal čas si o nich promluvit detailněji a naživo. V rámci APEK právního eventu představíme účastníkům ty nejvýznamnější změny a připravíme doporučení, jak se s nimi vypořádat. V Konferenčním centru GreenPoint v Praze máme pro členy připravené přednášky i diskuze, díky kterým posluchače nová legislativa nezaskočí nepřipravené. Těšte se jak na pohled APEK a odborníků na straně obchodníků, tak i státní správy zastoupení Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Fotky z akce
4. listopad
10:00 - 12:00
WEBINÁŘ: Co dělat, když vám někdo nezaplatí fakturu? WEBINÁŘ: Co dělat, když vám někdo nezaplatí fakturu?

WEBINÁŘ: Co dělat, když vám někdo nezaplatí fakturu?

(Již proběhlo)

Webinář je určen pro všechny, kteří se v rámci svého podnikání nebo i mimo něj dostanou do nepříjemné situace, kdy musí vymáhat dluh. Může se jednat o neuhrazenou fakturu za služby, za nájem či za dodané zboží. Může však jít i o zápůjčku či úvěr. Zaměříme se nejen na samotné vymáhání, ale i na to, jak takové situaci předcházet. Ukážeme si některé oblíbené triky dlužníků i věřitelů a projdeme si i soudní řízení, kterému se ale vždy snažíme spíše vyhnout. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Ondřej Preuss

Video z akce
1. listopad
10:00 - 12:00
WEBINÁŘ: Jak na projektové řízení, procesy a automatizaci práce s Freelem WEBINÁŘ: Jak na projektové řízení, procesy a automatizaci práce s Freelem

WEBINÁŘ: Jak na projektové řízení, procesy a automatizaci práce s Freelem

(Již proběhlo)

Každý e-shop řeší spousty úkolů. Popisky produktů, marketingové kampaně, vývoj e-shopu, účetnictví, obsah na blog, offline akce. Do toho je potřeba komunikovat se spoustou dodavatelů, externisty, brigádníky. Jak se s tím vším efektivně vypořádat? Jak na efektivní spolupráci v týmu? Jak dotahovat úkoly, chytře a snadno? To všem si ukážeme v nástroji Freelo. Ten ke svému chodu používá v ČR/SR spousta e-shopů jako CZC, Fotoškoda, Hanibal, Bushman, Mironet, Rybízák, Grizly, Svět cukrářů ... a nebo spousta dalších. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Karel Dytrych

Video z akce
21. říjen
10:00 - 14:00
WEBINÁŘ: Kdo neplánuje, plánuje neúspěch WEBINÁŘ: Kdo neplánuje, plánuje neúspěch

WEBINÁŘ: Kdo neplánuje, plánuje neúspěch

(Již proběhlo)

Odhalte společně s lektorkou Lenkou Fasterovou své největší „žrouty“ času a naučte se je eliminovat. Na webináři získáte jasnou představu o výhodách a užitcích efektivního plánování času a prohloubíte svou dovednost odlišovat důležité od naléhavého a postupovat podle priorit. Osvojíte si jednoduché a funkční postupy vedoucí k zefektivnění práce i života a dostanete impuls pro vykročení na cestu ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Lenka Fasterová

Fotky z akce
17. říjen
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Za 4 hodiny specialistou na e-mailing SEMINÁŘ: Za 4 hodiny specialistou na e-mailing

SEMINÁŘ: Za 4 hodiny specialistou na e-mailing

(Již proběhlo)

Na workshopu si s týmem specialistů ze SmartEmailingu představíte, jak dostat z rozesílek maximum. Věděli jste, že e-mailing generuje e-shopům v průměru 67 % obratů? A že se jejich cena nezvyšuje například s ohledem na blížící se vánoční období, jako to u je u ostatních placených kanálů zvykem? Pojďte se naučit, jak z e-mailingu udělat top kanál. Na semináři se mimojiné dozvíte tipy pro předměty e‑mailů, jak tvořit kvalitní obsah a dostanete i zdroje ke studiu. Zazní i nejčastější chyby v e-mailingu a jak se z nich poučit a předběhnout konkurenci. Dostanete tipy na nejvýkonnější scénáře, které nastavíte jednoduše díky automatizaci. Pozornost bude věnovaná i měření, A/B testování a vyhodnocování. Seminář je určený pro začátečníky a mírně pokročilé. Pro pokročilé zájemce připravujeme program na 10. 11., kde vám SmartEmailing představí jak lze vymyslet a zprocesovat rozesílku personalizovaných videí, která příjemně překvapí každého.

Přednášející: Katka Kang, Lucie Prokopová, Jakub Fišer, Denisa Vávrová

Video z akce
12. říjen
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Jak převést potřeby a touhy vašich zákazníků ve funkční byznys SEMINÁŘ: Jak převést potřeby a touhy vašich zákazníků ve funkční byznys

SEMINÁŘ: Jak převést potřeby a touhy vašich zákazníků ve funkční byznys

(Již proběhlo)

Na workshopu si s Honzou představíte framework Value Proposition Canvas, který plně využívá u svých klientů. Tento framework slouží ke správnému odhalení potřeb, obav a tužeb vašich cílových skupin, díky čemuž budete mnohem lépe vědět, na jaká témata se v rámci marketingu, obsahu, ale celkově byznysu zaměřit. Nečekejte akademický výklad, ale plně praktický workshop s ukázkami a návodem. Ukážete si, jak výstup správně zpracovat, ale také jak jej správně převést dle priorit do praxe, což je jeho nejdůležitější část. Jinak je to bohužel velice často výstup do šuplíku, což Honza nechce, jelikož tento framework dokáže být obrovskou zbraní na výkon. Jako bonus si pro vás Honza připravil vzor, ať můžete hned následující den začít!

Přednášející: Jan Kvasnička

Video z akce
4. říjen
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat

SEMINÁŘ: Webová analytika ve světě bez dat

(Již proběhlo)

Cílem školení je získat přehledovou orientaci ve všech pohromách, kterým dnes čelí webová a datová analytika, a základní představu, jak je lze řešit nebo jak k nim přistupovat. Shrneme si platný právní rámec regulace práce s osobními údaji a cookies. Co platí už od GDPR, co letos nově přinesla novela Zákona o elektronických komunikacích, co nás ještě čeká a proč je dobré mezi tím rozlišovat? Na co vše se uživatele musím ptát a co mu stačí jenom oznámit? Proč musím mít někdy souhlas i na věci, které spadají pod oprávněný zájem? Opravdu smím ukládat svá data jenom v Evropě a jak to je s aktuálně propíranou legalitou Google Analytics a dalších systémů od Google?

Přednášející: Jan Tichý

Video z akce
26. září
10:00 - 13:00
EU Day - zaměřeno na Rakousko EU Day - zaměřeno na Rakousko

EU Day - zaměřeno na Rakousko

(Již proběhlo)

Asociace pro elektronickou komerci aktuálně připravuje další APEK event, během kterého představí novou studii rakouského e-commerce trhu. „APEK EU Day – zaměřeno na Rakousko“ bude tentokrát probíhat naživo v pražském Konferenčním centru GreenPoint a volně navazuje na obdobné akce, během kterých jsme se v minulosti věnovali on-line prodeji v Rumunsku, Polsku, Maďarsku či Belgii.

Přednášející: David Cikánek, Tomáš Jon, Daniel Rola, Filip Minár

Video z akce
20. září
10:00 - 14:00
SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů

SEMINÁŘ: Účetnictví jako informační zdroj pro řízení e-shopů

(Již proběhlo)

Jak využít účetnictví jako nejlepší informační zdroj pro řízení firmy, a nikoliv jako pouhou administrativní zátěž. Jak nastavit tok dokladů, informací a jejich zpracování v účetnictví tak, aby měl management k dispozici informace o stavu firmy a finanční či provozní reporty ihned využitelné pro provoz a řízení firmy. Tedy aktuální a včas, maximálně přesné, komplexní napříč celou firmou a v požadovaném detailu. Informace budou vztaženy k typickým provozním situacím e-commerce firem.

Přednášející: Pavel Jaroš

Video z akce