Právní event - jak se připravit na největší legislativní změny za 8 let?

9. listopad
10:00 - 13:00

Již proběhlo

Občanský zákoník a zákon o ochraně spotřebitele prochází z pohledu prodejců (nejen) zboží významnými změnami. APEK se novinkám dlouhodobě věnuje, nyní ale nastal čas si o nich promluvit detailněji a naživo. V rámci APEK právního eventu představíme účastníkům ty nejvýznamnější změny a připravíme doporučení, jak se s nimi vypořádat. V Konferenčním centru GreenPoint v Praze máme pro členy připravené přednášky i diskuze, díky kterým posluchače nová legislativa nezaskočí nepřipravené. Těšte se jak na pohled APEK a odborníků na straně obchodníků, tak i státní správy zastoupení Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Místo konání: Konferenční centrum GreenPoint, Dvouletky 529/42, Praha 10

Jaké změny nás například čekají a budeme se jim během eventu věnovat?

  • Prezentování slev
  • Uživatelské recenze
  • Odpovědnost za vady zboží a nároky spotřebitele z nich vyplývající, a to včetně digitálních prvků
  • Označení objednávkového „tlačítka“
  • Poskytování služeb či digitálního obsahu na internetu
  • Maximální lhůta pro dodání zboží
  • Přednastavené souhlasy spotřebitele s dalšími placenými plněními
  • Dynamická cenotvorba
  • Povinnost vydat potvrzení o uzavřené smlouvě
  • Regulace zprostředkovatelských platforem

 

A tomu všemu se budeme věnovat v zajímavém programu:

10:00 - 10:20
Největší legislativní změny za 8 let - jak se na ně s APEK připravit?

Už prakticky rok v APEKu členy o plánovaných změnách ve spolupráci s MKA Nosko pravidelně informujeme. Nyní se plány změní (zřejmě) v realitu a my pro vás máme základní souhrn nejdůležitějších změn z pohledu e-shopů. A také vám připomeneme, co vše najdete v členské zóně a jak se s našimi materiály na změny připravit.

Přednášející:

Josef Aujezdský Josef Aujezdský JUDr. Josef Aujezdský - Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy se ve své praxi věnuje zejména právní úpravě nehmotných statků (se zaměřením na autorské právo, ochranné známky, doménová jména a ochranu databází), obchodním závazkovým vztahům (včetně nekalé soutěže) a právním aspektům podnikání v prostředí internetu. K těmto otázkám se pravidelně vyjadřuje také v médiích. V rámci své činnosti pro advokátní kancelář MKA Nosko je mimo jiné autorem APEK Vzorových obchodních podmínek, které APEK poskytuje na svých webových stránkách obchodníkům volně k využití pro jejich e-shopy.
Advokátní kancelář MKA Nosko
Martin Svoboda Martin Svoboda Martin má v APEKu na starosti především legislativu a komunikaci se státní správou. Zajišťuje také mezinárodní spolupráci, ať již v rámci Ecommerce Europe nebo se zahraničními partnery.
Asociace pro elektronickou komerci (APEK)
10:20 - 10:50
Informace o novinkách z pohledu MPO, změny v oblasti záruky a reklamací

Výklady novinek z pohledu obchodníků pro členy APEK připravujeme pravidelně. Pojďme si ale poslechnout také pohled ze státní správy - jak probíhaly přípravy aktuálních novinek a jak je vidí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Zaměříme se především na oblast záruk a reklamací, a to včetně digitálního obsahu. Tyto změny se dotknou každého obchodníka, a tak se na ně společně připravme co nejlépe.

Přednášející:

Tereza Karasová Tereza Karasová Tereza Karasová je zaměstnankyní Ministerstva průmyslu a obchodu a ochranou spotřebitele se zabývá přes 15 let. Primárně se zaměřuje na vyjednávání unijních předpisů a od roku 2016 se podílí i na jejich implementaci. Je spoluautorem návrhu novely občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele, který je v současné době projednáván Parlamentem České republiky.“
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
10:50 - 11:20
Nejdůležitější legislativní změny v oblasti marketingu

O těchto novinkách slyšel asi každý - zveřejňování slev nově a pravidla pro zveřejňování uživatelských recenzí. S Petrou Dolejšovou se na tyto novinky podíváme maximálně prakticky, abyste se mohli ve svých e-shopech vyhnout komplikacím a vše měli správně nastavené.

Přednášející:

Petra Dolejšová Petra Dolejšová Petra Dolejšová je advokátka, která se specializuje na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů a značky. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Hledá cesty, kudy jít, ne důvody, proč se zastavit.
11:20 - 11:30
Přestávka

11:30 - 12:30
Diskuze

Prostor pro praktické dotazy účastníků, na které budou hledat odpovědi všichni zúčastnění přednášející.

Přehled účastníků je určen výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Konferenční centrum GreenPoint
Dvouletky 529/42
Praha 10