ON-LINE EVENT: APEK Partners: Expanze do zahraničí

24. červen
10:30 - 13:30

Již proběhlo

APEK Partners letos potřetí! Jsme tu opět s eventem "od členů pro členy". Tentokrát si představíme více rozmanité služby, které mají všechny jeden cíl - pomoci českým e-shopům s expanzí do zahraničí. Přijďte si poslechnout, jaké zajímavé nabídky si pro vás další členové APEK připravili! Akce bude probíhat on-line prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz pro připojení obdržíte v průběhu dne předcházejícího akci.

Místo konání: ZOOM.us, odkaz na akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

10:30 - 10:35
APEK - Úvodní slovo

Přednášející:

Jan Vetyška Jan Vetyška Jan je od roku 2006 výkonným ředitelem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Ze své pozice se tak stará se o rozvoj české ekomerce. Kromě servisu pro členy APEK ho zajímají i online marketingové trendy a internetový byznys jako celek. Volný čas tráví jako trenér na fotbalových hřištích.
Asociace pro elektronickou komerci (APEK)
10:35 - 11:05
Expandeco - 3 kroky pro úspěšnou expanzi

Přednášející:

Tomáš Růžička
Expandeco
11:05 - 11:25
Retailys.com - Expanze pomocí omnichannel strategie a nástrojů

Ukážeme vám, jak přemýšlet nad expanzí do zahraničí. Dozvíte se, co je omnichannel strategie, jak ji využít k co nejefektivnějšímu vstupu do zahraničí a jaká jsou lokální specifika pro vstup do zahraničí.

Přednášející:

Dušan Makrlík Dušan Makrlík E-commerce konzultant a account manager, který navazuje kontakty s budoucími zákazníky a zároveň buduje vztah se současnými klienty systému Retailys pro zahraniční expanzi. Vyzná se v lokálních specifikách zahraničních trhů a zabývá se plánováním expanze pro klienty.
Retailys
11:25 - 11:45
MKA Nosko - právní služby v zahraničí

Přestože řada právních oblastí souvisejících s prodejem na internetu je v rámci EU harmonizována, má každý členský stát stále vlastní spotřebitelské právo. Obchodník by měl vždy vyhovět místním požadavkům legislativy trhu, na který se zaměřuje, což však bez služeb lokálního specialisty může být náročné. Snahou naší kanceláře je pro členy APEK vytvořit systém spolehlivých právních a daňových poradců v jednotlivých zemích tak, aby se obchodníkům snížily náklady s jejich hledáním a i následnou komunikací s nimi.

Přednášející:

Josef Aujezdský Josef Aujezdský JUDr. Josef Aujezdský - Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy se ve své praxi věnuje zejména právní úpravě nehmotných statků (se zaměřením na autorské právo, ochranné známky, doménová jména a ochranu databází), obchodním závazkovým vztahům (včetně nekalé soutěže) a právním aspektům podnikání v prostředí internetu. K těmto otázkám se pravidelně vyjadřuje také v médiích. V rámci své činnosti pro advokátní kancelář MKA Nosko je mimo jiné autorem APEK Vzorových obchodních podmínek, které APEK poskytuje na svých webových stránkách obchodníkům volně k využití pro jejich e-shopy.
Advokátní kancelář MKA Nosko
11:45 - 12:05
MageXo - Úskalí komplexních crossborder projektů

Podíváme se na nejčastější problémy komplexních e-commerce projektů při expanzi do zahraničí a jak k nim přistupovat. Ukážeme si například také, jak může být správa obrovského množství produktů pro několik zemí a v několika mutacích kooperativní, user-friendly a jednoduchou záležitostí.

Přednášející:

Vojtěch Košák Vojtěch Košák
MageXo
12:05 - 12:25
MakesYouLocal - Co je potřeba pro vstup na nové trhy v B2C segmentu

Zaměříme se na praktické příklady toho, co je potřeba při úspěšné expanzi do zahraničí. Na ukázky lokalizace a objasnění ve kterých případech je důležitá. Jak komunikace se zákazníky ovlivňuje úspěch na novém trhu. A jestli se vyplatí replikovat stejný “marketing”, který se osvědčil na domácím trhu.

Přednášející:

Martin Šulc Martin Šulc Martin rozvíjí MakesYouLocal v České republice a na Slovensku, kromě zaměření na obchod má osobní zkušenosti s online podnikáním.
12:25 - 12:45
Trayto - Virtuální služby pro vaši expanzi

Uvažujete nad rozšířením svých aktivit do zahraničí? Měli byste, je ten nejvyšší čas. Na přednášce se dozvíte jak vám Trayto, Zásilkovna a další partneři mohou pomoci s expanzí do zahraničí. A to komplexně, ať už z hlediska napojení na digitální platformy, logistiky nebo marketingové podpory.

Přednášející:

Rostislav Urbánek Rostislav Urbánek
12:45 - 13:05
Bohemia Soft - Zkušenosti Webareal eshopů s expanzí do zahraničí

Webareal eshopy fungují na trhu již 13 let a za tuto dobu získali zkušenosti s expanzí do více než 10 zemí, nejen v Evropě. Aktuálně funguje na Webareal platformě 6 500 aktivních eshopů v 8 zemích EU a v této přednášce se s Vámi tým Bohemiasoftu podělí o nabyté zkušenosti s expanzí do jednotlivých zemí. V průběhu přednášky nabídneme i praktickou pomocnou ruku formou zvýhodnění pro členy APEK komunity, takže pokud uvažujete o expanzi Vašeho eshopu do zahraničí, rozhodně si nenechte naši přednášku ujít!

Přednášející:

Ladislav Kalina Ladislav Kalina

Dokumenty a videa jsou určeny výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se nebo požádejte o přihlašovací údaje, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Přehled účastníků je určen výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

ZOOM.us
odkaz na akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.