Nejčastější chyby v e-shopech z pohledu ČOI a dTest

15. duben
11:00 - 13:00

Již proběhlo

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) své členy dlouhodobě průběžně vzdělává v legislativní oblasti a snaží se reagovat vždy včas na aktuální změny i nové právní výklady. Jaký má ale pohled na plnění povinností e-shopů Česká obchodní inspekce (ČOI) a kde nachází nejčastější nedostatky? A s jakými praktickými problémy se na straně spotřebitelů setkává sdružení dTest? Tomu se budeme věnovat v průběhu jedinečné akce, která je otevřená pro všechny členy APEK bez omezení registrovaných účastníků.

Místo konání: Konferenční centrum GreenPoint, Dvouletky 529/42, Praha 10

11:00 - 11:10
Úvodní slovo

Přednášející:

Jan Vetyška Jan Vetyška Jan je od roku 2006 výkonným ředitelem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Ze své pozice se tak stará se o rozvoj české ekomerce. Kromě servisu pro členy APEK ho zajímají i online marketingové trendy a internetový byznys jako celek.
Asociace pro elektronickou komerci (APEK)
11:10 - 11:35
ČOI - Nejčastější chyby v e-shopech

Česká obchodní inspekce pravidelně zveřejňuje informace o tom, že řada internetových obchodů si neplní správně své informační povinnosti. V čem tedy provozovatelé e-shopů chybují nejčastěji? A jaký je obvyklý přístup ČOI k řešení takových nedostatků? O tom se účastnici akce dozvědí více od přednášejícího Mgr. Vlastimila Turzy, vedoucího právního oddělení Česká obchodní inspekce.

Přednášející:

Vlastimil Turza Vedoucí právního oddělení České obchodní inspekce
ČOI
11:35 - 12:00
dTest – Reklamace v praxi z pohledu spotřebitele aneb na co si dát pozor

Záruka, reklamace a reklamační řízení patří v praxi mezi nejproblematičtější oblasti ve vztahu mezi (nejen) internetovými obchody a spotřebiteli. Přestože teorie se v této oblasti jeví poměrně jasně, v běžném životě se očekávání obou stran často rozchází. Na co si tedy nejčastěji oprávněně stěžují zákazníci českých e-shopů? A jaká jsou naopak práva obchodníků? Především o těchto tématech bude hovořit zástupce sdružení spotřebitelů dTest.

Přednášející:

Marcel Ivánek
dTest
12:00 - 13:00
Diskuze, dotazy

13:00 - 13:30
Občerstvení, networking

Dokumenty a videa jsou určeny výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se nebo požádejte o přihlašovací údaje, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Přehled účastníků je určen výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Konferenční centrum GreenPoint
Dvouletky 529/42
Praha 10