Excel pro PPC jinak. Opravdu jinak.

25. leden
10:00 - 14:00

Již proběhlo

PPC kampaně v běžném Excelu tvoří všichni. PPC kampaně v Power Query nevytváří zatím nikdo. Naučte se elegantně vytvářet PPC kampaně v Power Query v Excelu bez zbytečného kopírování a bez lidských chyb a navíc se záznamem všech provedených kroků. Jedná se o první školení v Čechách. 4 hodiny na školení Vám ušetří desítky hodin práce v budoucnosti!

Místo konání: Konferenční centrum GreenPoint, Dvouletky 529/42, Praha 10

Účastníci školení se naučí pracovat s Power Query* v Excelu se zaměřením na tvorbu/optimalizaci PPC kampaní ve vyhledávání, kde oproti běžným postupům v Excelu:

  • Není nutno cokoliv kopírovat

  • Není nutno využívat makra

  • Dochází k transformaci dat na pozadí bez jejich reálné editace (např. XML feed z Vašeho eshopu)

  • Dochází k automatickému záznamu všech kroků, které lze zpětně jednoduše procházet

  • Je výsledkem sled transformací vstupních dat, jinými slovy nástroj, který lze později používat znovu a znovu (pokud se struktura vstupních dat zásadně nemění)

 

Workshop je určen pro uživatele Excelu, kteří se nebojí nových postupů. Pokud umíte funkci KDYŽ či SVYHLEDAT, pak jsou Vaše znalosti dostatečné. Během školení však nebudou prezentovány žádné standardní funkce. Celé školení se bude odehrávat v Excel nadstavbě Power Query.

 

Na workshop je nutné přinést si vlastní notebook s Excel 2013 nebo s Excel 2016.

 

Výsledkem workshopu bude funkční nástroj na tvorbu PPC kampaní, který si sami vytvoříte. Vstupními daty bude seznam produktů z ukázkového XML feedu (http://www.w3schools.com/xml/cd_catalog.xml).

 

Demo toho, co Vás čeká:

https://www.youtube.com/watch?v=qZrk3X6qwqI

https://www.youtube.com/watch?v=-dXcRll6n6Q

Dokumenty a videa jsou určeny výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se nebo požádejte o přihlašovací údaje, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Daniel Zrůst

Daniel Zrůst

Daniel se zaměřuje na tvorbu PPC kampaní ve vyhledávání, jejich optimalizaci a následný reporting. Ke své práci jako jeden z mála na českém trhu používá Power Query v Excelu, které výrazně zjednodušuje celkový PPC management a to bez ohledu na to, zda Vaše kampaně obsahují 5 000 nebo 500 000 klíčových slov. Využívat Power Query pro PPC se naučil jako samouk a nyní tyto znalosti předává dál. Účastníci workshopu se tedy budou učit přímo od “zdroje”. Daniel momentálně pracuje v online akvizičním týmu AVAST Software. Ve volném čase píše články na svůj web www.ExcelinPPC.com.

Přehled účastníků je určen výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Konferenční centrum GreenPoint Dvouletky 529/42 Praha 10