EU Day Belgie/Vlámsko

14. květen
10:00 - 14:00

Již proběhlo

Zvažujete expanzi do zahraničí a chcete se dozvědět více o tom, jak funguje e-commerce trh v Belgii? Asociace pro elektronickou komerci ve spolupráci s vlámskou vládní agenturou Flanders Investment and Trade pro vás připravila EU Day, během kterého se budeme věnovat možnostem vstupu na belgický trh a nabídneme vám možnost zajímavého networkingu. Akci podpoří svou návštěvou také belgický velvyslanec v ČR, J.E.Grégoire Vardakis . Pro účast na akci není omezen počet účastníků za člena. Akce bude probíhat primárně v angličtině.

Místo konání: Konferenční centrum GreenPoint, Dvouletky 529/42, Praha 10

10:00 - 10:15
Úvodní slovo
10:15 - 10:45
Představení belgického e-commerce trhu

Jak vypadá současný belgický e-commerce trh a jaká jsou jeho specifika? Na co si dát při vstupu na něj pozor? Tomu se bude v úvodní prezentaci věnovat Sofie Geeroms, ředitelka belgické asociace BECOMMERCE a uvede tak všechny účastníky akce do problematiky.

Přednášející:

Sofie Geeroms Sofie Geeroms je od roku 2018 výkonnou ředitelkou neziskové organizace BeCommerce. V roce 2015 založila JASMO, americký začínající start-up, který spojuje domácí kuchaře se zákazníky prostřednictvím mobilní aplikace. Dříve pracovala ve finančním sektoru s pojišťovnami Fortune 100/500 se sídlem na Manhattanu v New Yorku. Než se vydala do USA, pracovala pro několik belgických ministerských kabinetů, kde obhajovala zájmy v sociálních ekonomických záležitostech, prosazovala obchodní diplomacii pro belgické společnosti v zahraničí a revidovala federální interní systém auditu. Pracovala také ve švýcarské vládě v Lausanne a v Evropské agentuře Eurojust v Haagu. Sofie Geeroms je právnička na vzdělávání (NY & Brussels Bar): studovala právo na Harvardské právnické fakultě a na Sorbonne Panthéon-Assas II a získala titul Ph.D v metodologii a taxonomii na KULeuven.
BECOMMERCE
10:45 - 11:00
Flanders Investment and Trade – Představení agentury a možností spolupráce

Flanders Investment and Trade je vlámská vládní organizace, která má více než 70 regionálních kanceláří po celém světě. Naši experti poskytují informace a usnadňují Vaši expanzi do západní Evropy, do Vlámska (Belgie). Služby poskytujeme zdarma.

Přednášející:

Caroline Levrau Caroline Levrau pracuje pro Flanders Investment and Trade (FIT), vlámskou vládní agenturu zabývající se ekonomickými záležitostmi, jako zástupce ředitele pro investice pro střední a východní Evropu a Německo. Caroline má předchozí zkušenosti jako pojistitelka v Credendo (dříve Delcredere NV), v belgické úvěrové pojišťovně. Po absolvování magisterského studia v oboru komerčních věd v roce 2003 získalasvé první zkušenosti v belgickém bankovním světě.
Flanders Investment and Trade
11:00 - 11:30
How e-commmerce is applicable as a business model in an B2B environment

Elektronický obchod je více než internetový obchod. Stále více si všímáme vlivu spotřebitele, digitalizace a inovací ve světě B2B. Tak vnímáme, jaké změny se dějí a jaký mají dopad nejen na elektronický obchod B2C, ale také na B2B. Strategii elektronického obchodu však můžeme aplikovat na prostředí B2B, abychom mohli na tyto změny odpovědět a zároveň se připravit na omnichannel přístup. Všímáme si, že našim zákazníkům, kteří tento model využívají jejich kapacita výrazně roste a mohou přesněji splnit přání svých zákazníků bez ohledu na to, zda se jedná o B2C nebo B2B.

Přednášející:

Koen Vanderweyden BME je e-fulfilment společnost, která se stará o skladování zboží, zpracování objednávek a zajišťuje dopravu pro své zákazníky po celém světě. Využíváme IT metody tak, abychom každému zákazníkovi umožnili vidět svou vlastní jedinečnou strategii převedenou do logistického provozu bez ohledu na typ prodejního kanálu nebo země. Vaše společnost se tak díky logistice stále více rozšiřuje. Jako spoluzakladatel jsem zodpovědný za podporu této strategie a také za podporu vize v roli odpovědného marketingu a komunikace.
BME
11:30 - 12:00
Coffee Break
12:00 - 12:30
The Belgian consumer and his e-commerce habits and preferences

Prezentace se zaměří na makroekonomický příběh belgického obchodu a poskytne přehled o silných a slabých stránkách belgického trhu na základě číselných údajů. Prezentace je doplněna i informacemi o preferencích zákazníků v Belgii.

Přednášející:

Anton Delbarre Anton Delbarre je hlavním ekonomem a politickým poradcem pro inovace ve společnosti Comeos.Comeos zastupuje belgický retail a služby. Členové Comeos prodávají podnikům nebo přímo spotřebitelům, a to jak v obchodech, tak on-line. Působí v 18 sektorech a zahrnují maloobchodní řetězce i velkoobchod, restaurace i cateringové společnosti. Retail sektor tvoří 11% HDP a zaměstnává 400 000 lidí, což činí retail největším zaměstnavatelem v soukromém sektoru.
Comeos
12:30 - 13:00
Why Belgium is the best warehousing location for European fulfillment?

Belgie je obklopena 4 hlavními e-commerce trhy v Evropě (Francie, Německo, Velká Británie a Nizozemí) a nachází se ve středu 72% všech online prodejů v Evropě (!). Prezentace poskytne praktické informace o logistickém trhu a konkrétní případy několika významných hráčů v oblasti e-commerce, kteří se nedávno rozhodli umístit svůj evropský e-commerce řetězec v Belgii.

Přednášející:

Lorenz Hertoghs Lorenz Hertoghs pracuje jako šéf obchodního oddělení E-commerce v Katoen Natie, která je největším poskytovatelem 3PL logistických služeb v Belgii. Katoen Natie zajišťuje fullfilment pro známé mezinárodní e-commerce hráče jako VeePee, Made.com, Decathlon & Nespresso.
Katoen Natie
13:00 - 14:00
Oběd a networking

Přehled účastníků je určen výhradně pro členy APEK. Jste-li členem,
přihlaste se, v opačném případě zjistěte, jaké výhody vám členství přinese.

Konferenční centrum GreenPoint
Dvouletky 529/42
Praha 10

Partneři akce

FLANDERS INVESTMENT & TRADE Agency