Kalendář akcí

4. listopad
10:00 - 14:00

WEBINÁŘ: Jak být kvalitním šéfem svým lidem

(Zdarma pro členy)

Statistiky říkají, že až 50% lidí odchází ze zaměstnání právě kvůli svému šéfovi. Hledat pak na jejich místo nové lidi, přijmout je a zaškolit stojí firmu zbytečné peníze i čas. Možná i vy opakujete při vedení a řízení lidí stejnou chybu – a ani o tom nevíte. Dobrým šéfem je ten, kterého uznává jeho tým. A není to jen díky osobnímu charizma. Hodně věcí je možné se naučit, hodně věcí je potřeba si uvědomit – a výsledky jsou vidět hned. Hlavní je nezastavit se a pracovat jak s týmem, tak se sebou – buďte dobrým šéfem i sám sobě. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Lenka Fasterová

Registrovat
8. listopad
10:00 - 16:00

SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky - Druhý NÁHRADNÍ termín

(Zdarma pro členy)

Velmi praktické školení zaměřené na nastavení zákaznické péče. Vhodné pro manažery, majitele e-shopů, malých a středních firem, či pracovníky na podpoře. Odnesete si praktické znalosti, jak nastavit efektivní a funkční zákaznickou podporu, kterou budou vaši zákazníci milovat. Jedná se o druhý ze dvou dostupných termínů, první se uskuteční 27. 10. 2021.

Přednášející: Mário Roženský

Registrovat (náhradník)
9. listopad
10:00 - 14:00

WEBINÁŘ: Úvod do Google Analytics 4 pro e-shopaře

(Zdarma pro členy)

Úvodní seznámení se s novými Google Analytics 4 pro všechny, kdo se s nimi zatím nesetkali, neměli prostor nebo odvahu si zjistit víc. Během webináře si uděláte dobrou představu o tom, co to Google Analytics 4 jsou, čím se liší od dosavadních Universal Analytics, jak fungují, k čemu se hodí, jak nad nimi přemýšlet a proč je dříve či později začnete pro svůj e-shop používat i vy. Naučíte se, jak s Google Analytics 4 rychle prakticky začít, a dozvíte se, kudy pak dál pokračovat v jejich dalším průběžném rozvoji. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Jan Tichý

Registrovat
11. listopad
10:00 - 14:00

WEBINÁŘ: Bezpečnost na Internetu pro všechny, phishing, hesla

(Zdarma pro členy)

Máte heslo? A mohl bych ho vidět? Ale když já bych moc chtěl. Na oplátku vám ukážu jak funguje "rybolov" přístupových údajů i čísel kreditek a co se děje během útoků typu "pošli mi telefonní číslo" nebo "zaplať prosím fakturu". Nalejeme si trochu čistého vína, alespoň obrazně, ačkoliv vy můžete i doslova, když si řekneme, že to nejde zastavit a bude to fungovat pořád. Vysvětlím, proč se nedostanete na koncert, když se pochlubíte vstupenkou a skončíme u hesel, jejich lámání i ukládání. Trochu si zatipujeme, když budeme zkoušet uhádnout, kolik milionů hesel se dá celkem lehce stáhnout a vysvětlíme si, že i přesto můžete v klidu spát. Teda pokud zrovna neprovozujete nějakou webovou aplikaci. Pro koho to bude? Pro vás. Pro všechny, kteří mají alespoň jedno heslo, pro správce sociálních médií a sítí i jejich uživatele. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

Registrovat
18. listopad
10:00 - 14:00

WEBINÁŘ: Nejčastější bezpečnostní chyby webů, jak je řešit, hlásit a jak na hlášení reagovat

Možná jste se už setkali s některými názvy bezpečnostních chyb, s pojmy jako SQL Injection nebo XSS, a pokud ne, tak vám to vysvětlím (a nakreslím). Možná jste se s tím setkali i na vlastní kůži a museli jste to nějak řešit a jestli ne, tak štěstí přeje připraveným, znáte to. Na základě (bohužel) mnoha a mnoha zkušeností vysvětlím, jak to všechno vyřešit správně a to jak v kódu, tak v e-mailu i v reakci na takovou chybu nebo její nahlášení. Uděláme si výlet do minulosti a posteskneme si, jak skvěle fungovala obrana hradu a jak jsme takovou věc zapomněli, když se objevil Internet. A jak obranu pomocí více úrovní znovuobjevujeme, třeba v podobě Content Security Policy a dalších fíčur. Pro koho to bude? Pro majitele webů, šéfy vývoje, pro vývojáře. A taky pro všechny, kterým jsem kdy poslal (nebo pošlu) report nějaké bezpečnostní chyby. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

23. listopad
10:00 - 14:00

SEMINÁŘ: Analytika pro e-shopy - DRUHÝ TERMÍN

Podíváme se společně na e-commercová data nejen v Google Analytics. Prozkoumáme reporty pro e-shopy v Universal Analytics a řekneme si co ukazují a jak s nimi pracovat. Také se podíváme, jak si data rozšířit o potřebné dimenze, metriky, importy či vlastní přehledy, aby byla data pro vás co nejužitečnější. Krátce se podíváme co nám v současnosti nabízí i nové Google Analytics 4 pro e-commerce byznys. Zároveň si ukážeme možnosti, jak si data exportovat do dalších nástrojů jako je např. Data Studio a jak s nimi zde dále pracovat. Ukážeme si jaká další data pro vás mohou být zajímavá z pohledu optimalizace e-commerce byznysu. Jak si taková data připravit a správně zobrazit v reportech a především jaké závěry z nich lze vyvozovat. Jedná se o druhý termín semináře, který proběhl již 7. 10. 2021.

Přednášející: Tomáš Baxa, Jan Kadleček

25. listopad
10:00 - 14:00

WEBINÁŘ: HTTPS není jen ten zámeček

HTTPS už je všude a ten zámeček taky. Co na tom, že už není zelený, hlavně, že je. Ale HTTPS za posledních několik let udělalo pořádný krok směrem vpřed a nabalilo na sebe i další technologie jako HTTP Strict Transport Security, Certificate Transparency, Certificate Authority Authorization a to všechno proto, aby to bylo ještě víc bezpečné. Zároveň se musíme snažit, aby to nebylo zas moc pomalé, takže nakousneme i browserové triky, kterými se weby na HTTPS zrychlují. Někdy jsou to triky trochu špinavé, třeba jako v případě kontroly zneplatněných certifikátů, ale tak hlavně, že to je rychlé. Dotkneme se i veřejných (bez)drátových sítí a virtuálních (ne tak úplně) privátních sítí VPN. Webinář probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM. Odkaz na tuto konkrétní akci obdržíte v průběhu dne předcházejícího webináři.

Přednášející: Michal Špaček

27. říjen
10:00 - 16:00
SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky

SEMINÁŘ: Školení péče o zákazníky

(Již proběhlo)

Velmi praktické školení zaměřené na nastavení zákaznické péče. Vhodné pro manažery, majitele e-shopů, malých a středních firem, či pracovníky na podpoře. Odnesete si praktické znalosti, jak nastavit efektivní a funkční zákaznickou podporu, kterou budou vaši zákazníci milovat. Jedná se o první ze dvou dostupných termínů, druhý se uskuteční 8. 11. 2021.

Přednášející: Mário Roženský

Fotky z akce
18. říjen
10:00 - 14:00

SEMINÁŘ: Marketingová analytika & BI - nalezení Svatého grálu ve vlastních datech

(Již proběhlo)

Datová integrace a BI je dnes hodně skloňované téma v marketingu. Málokdo však dobře zná její možnosti a jak ji v praxi využít. Na školení si ukážeme, jak najít hodnotu v interních datech, jaké analýzy se vyplatí dělat, která KPI jsou neocenitelná pro řízení firmy. Dále jak pokročile pracovat s daty v marketingových nástrojích a zvýšit si tím obchodní přínos. Chcete znát, co se skrývá za pojmy segmentace, CLV, ETL, prediktivní analytika, behaviorální cílení a mnoho dalšího? Jedná se o totožný seminář jako dne 10. 2. 2020.

Přednášející: Jan Kadleček

Fotky z akce