Vzorové obchodní podmínky pro e-obchody

Publikováno: 09. červen 2010

Praha, 9. června 2010 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci se svým členem advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský připravila vzorové obchodní podmínky pro podnikatele působící na internetu. Obchodní podmínky jsou k dispozici zdarma a mají pomoci především menším či začínajícím obchodům s řešením právních problematik obchodování na internetu.

Kvalitní obchodní podmínky – základ úspěšného podnikání na internetu

 

Projekt veřejně dostupných obchodních podmínek vznikl na základě zkušeností, které Asociace pro elektronickou komerci (APEK) získala při provádění auditů v rámci certifikace APEK Certifikovaný obchod. „Uvědomujeme si, že v řadě elektronických obchodů mají prodejci s tvorbou obchodních podmínek problémy. Proto jsme se rozhodli připravit dokument pro všechny začínající provozovatele e-obchodů, ale také pro ty prodejce, kteří se již v e-komerci pohybují delší dobu,“ říká k novince výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. Dále pokračuje: „Kvalitně zpracované obchodní podmínky chrání jak prodejce, tak i spotřebitele. Věříme, že tento projekt výrazně pomůže k dalšímu zkvalitnění a rozvoji elektronického obchodování v České republice.“

 

Projekt veřejně dostupných obchodních podmínek připravila Asociace ve spolupráci se svým členem, advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský. V rámci snahy o kultivaci prostředí internetového nakupování budou obchodní podmínky k dispozici všem zájemcům a to i mimo řady členů APEK. Advokát Josef Aujezdský k projektu uvádí: „Je potřeba zdůraznit, že se jedná o vzorový dokument. Jeho aplikaci na konkrétní internetový obchod v praxi doporučujeme vždy konzultovat s právním zástupcem znalým této právní problematiky a specifik daného obchodu.“

 

Jak postupovat v případě, že má obchodník o vzorové podmínky zájem?

 

Asociace pro elektronickou komerci poskytuje vzorové obchodní podmínky zdarma ke stažení na svých webových stránkách www.apek.cz. Vzor je dostupný nejen členům Asociace, ale celé široké veřejnosti. Vzorové obchodní podmínky jsou také k dispozici u advokátní kanceláře na internetové adrese www.e-Advokacie.cz.

 

 

Odkaz na dokument ke stažení:
Dokument   typu doc Vzorove Obchodni Podminky [ doc, 167.5 KB ]

 

O APEKu

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením více než 210ti obchodních společností, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Cílem Asociace je soustavně podporovat rozvoj elektronického obchodování v České republice. Jedním z hlavních projektů APEKu je certifikace internetových obchodů – www.certifikovany-obchod.cz. Více informací na www.apek.cz.

 

Pro další informace kontaktujte:

Jan Vetyška

tel: 267 312 899 nebo 775 692 735

e-mail: jan.vetyska@apek.cz

http://www.apek.cz/8463/sekce/kontakt/