Vítězem APEK E-commerce Awards 2017 se stala internetová lékárna Pilulka.cz, přináší úzké propojení on-line a off-line světa

Publikováno: 06. říjen 2017

V průběhu E-Business Fora 2017 došlo na již tradiční slavnostní moment – vyhlášení vítěze výroční ceny APEK E-Commerce Awards. Cenu pro inovativní a průkopnický e-shop z řad členů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) získala internetová lékárna Pilulka.cz, která dokázala originálně propojit on-line a off-line svět. A to navíc v odvětví, které dosud zákazníci neměli s e-commerce příliš spojené. Cenu převzal CEO Pilulka.cz Michal Hanáček.

Asociace pro elektronickou komerci udělila letos svojí výroční cenu již počtvrté. V předchozích třech letech odbornou porotu, která rozhoduje o vítězi, nejvíce zaujaly postupně Twisto.cz, Rohlik.cz a ZOOT.cz. „Hlavním smyslem APEK E-commerce Awards je ocenit takové projekty, které do českého on-line světa přináší inovaci a nový přístup. Pilulka dokázala zcela v souladu s aktuálními trendy propojit virtuální a kamenný svět, a proto jí patří letošní vítězství. Ruku v ruce s ním pak přichází nominace do celoevropské soutěže European Entrepreneurial Awards vyhlašované tradičně v rámci Global E-commerce Summitu v červnu v Barceloně,“ shrnul nejdůležitější informace výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Pilulka.cz v současnosti nabízí svým zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Ať už jde o odbornou poradnu, širokou škálu míst pro osobní odběr včetně kamenných Pilulka lékáren nebo vlastní dopravu, která v Praze umožňuje doručení zboží nakupujícím již od šedesáti minut od objednání. Cena APEK E-commerce Awards 2017 je tak ve správných rukou. „Tohoto ocenění si velmi vážíme a vnímáme ho jako závazek zákazníkům, tak i závazek při reprezentaci České republiky v evropském kole E-commerce Awards. Za čtyři roky, které na trhu působíme, se nám podařilo změnit trh online lékárenství způsobem, který reflektuje trendy nákupu na internetu. Našimi aktivitami se nám navíc daří strhávat i naše konkurenty ke změnám, z čehož profitují nejen naši zákazníci,“ shrnul za vítěze CEO Pilulka.cz Michal Hanáček.