Rok 2017 byl pro e-commerce rekordní, obraty za prodej zboží překročily 115 miliard Kč

Publikováno: 03. leden 2018

Také v uplynulém roce 2017 pokračovala česká e-commerce ve významném růstu. Celkové obraty za prodej zboží přesáhly 115 miliard Kč, což znamená růst 18 % oproti předchozímu roku. On-line prodej tak dosáhl podílu 10,5 % na celém českém maloobchodě. Vyplývá to z údajů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a nákupního rádce Heureka.cz.

V uplynulém roce pokračoval trend zvyšujícího se zájmu zákazníků o nákup zboží denní spotřeby v čele s potravinami a drogerií. V roce 2018 čekáme další růst prodejů, a to i díky sílícímu prolínání internetových a klasických obchodů,“ hodnotí výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. „To považujeme za jeden z nejvýznamnějších trendů, nadále budou jednotlivé prodejní kanály více a více splývat dohromady.

A co dále čekat v oblasti internetového prodeje v roce 2018? „Pro rok 2018 očekávám, že velkým tématem pro e-shopy bude logistika a to především tzv. Poslední míle, tedy doručení zboží k zákazníkovi. Objem prodaného zboží na internetu neustále stoupá a na trhu je jistě prostor pro zlepšení právě v této oblasti a to především v exponovaných obdobích, jako je to předvánoční. Z hlediska obratu očekáváme opět růst mezi 15 a 20 % oproti roku 2017,“ doplnil Jan Vetyška.