Proběhl právní seminář APEK

Publikováno: 02. červenec 2010

Ve dnech 23. a 24. července 2010 proběhl jako již tradičně Právní seminář APEK připravený Asociací pro elektronickou komerci ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský. Oproti předchozím letům byl seminář rozdělen do dvou dnů, jelikož se setkal mezi členy Asociace s velkým zájmem o účast.

Seminář byl v letošním roce zaměřený na tři hlavní témata, která doplnila živá a v obou dnech velmi aktivní diskuze všech zúčastněných.

V prvním bloku, který byl zaměřen na základní právní vztahy při provozování on-line obchodu, se účastnici dozvěděli o kritických bodech při uzavírání kupních smluv pomocí internetu a o důležitosti kvalitně zpracovaných obchodních podmínek. Při té příležitosti výkonný ředitel Jan Vetyška připomněl projekt Veřejných obchodních podmínek (více viz. http://www.apek.cz/8477/2141/clanek/vzorove-obchodni-podminky-pro-e-obchody/).

V dalších dvou blocích se přednášející JUDr. Josef Aujezdský zaměřil na témata internetový obchod a nehmotné statky a zpracování osobních údajů při on-line prodeji. V závěrečné diskuzi účastníci získali kromě doplňujících informací také odpovědi na otázky například k často diskutovanému odstoupení od smlouvy do 14 dní či reklamacím.

„Jsme opravdu rádi, že se tradiční Právní seminář setkává s pozitivní odezvou. Letos poprvé jsme byli nuceni rozdělit seminář do dvou samostatných dní, abychom uspokojili všechny zájemce o účast. Velký zájem z řad našich členů bereme jako pozitivní zhodnocení seminářů předešlých a to díky zřejmému přínosu pro internetové obchodníky,“ říká výkonný ředitel Asociace Jan Vetyška a dále dodává „JUDr. Aujezdský má s problematikou e-obchodování velké zkušenosti. Díky tomu si členové APEK, kteří se semináře zúčastnili, odnesli další nové a upřesňující právní informace. Již nyní můžu naším členů slíbit, že právní seminář pro ně uspořádáme opět zdarma i v roce příštím.“

Za přítomné členy Asociace zhodnotil seminář pan Jiří Drahota ze společnosti Perfecto design s.r.o.: „Jako relativně nový člen APEK jsme se semináře zúčastnili poprvé. Během výkladu i následné diskuze jsme se dozvěděli několik užitečných rad a upřesnění, které nám pomohou při dalším rozvoji našeho e-shopu. Naši účast tedy hodnotíme pozitivně a již nyní se těšíme na další podobnou akci, kterou bude APEK pořádat.“