Nový občanský zákoník se blíží, APEK radí svým členům

Publikováno: 10. prosinec 2013

Účinnost Nového občanského zákoníku (zákona č. 89 / 2012 Sb.) se nezadržitelně blíží. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) tedy připravila pro své členy souhrn nejdůležitějších novinek, které se dotýkají především internetového prodeje. Zároveň probíhá finalizace APEK Vzorových obchodních podmínek.

Přehled změn, připravený již tradičně ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský, je rozdělen na několik hlavních témat. Postupně se věnuje novým informačním povinnostem, způsobu uzavření kupní smlouvy, používání a obsahu obchodních podmínek, odstoupení od smlouvy a právům z odpovědnosti za vady. Každému tématu se dokument věnuje jak textově s vysvětlením, tak i souhrnem nejdůležitějších bodů v dané oblasti.

"Chtěli jsme, aby naši členové byli na změny řádně připraveni," říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška a dále dodává: "Nový občanský zákoník se dotkne nás všech. Pro seriózní obchodníky je však velmi důležité, aby s novinkami správně nakládali od prvního dne platnosti této normy. Věřím, že náš přehled jim k tomu pomůže."

Ještě do konce tohoto týdne by měli mít členové APEK také k dispozici nové APEK Vzorové obchodní podmínky. Po Novém roce bude tento populární dokument zřejmě opět k volnému stažení na webu apek.cz jako v současnosti. "Snažíme se o právní edukaci nejen u našich členů. Stojíme o to, aby vnímání celé české e-komerce bylo pozitivní a k tomu pomůžou i tyto zdánlivé detaily, jako jsou kvalitně zpracované obchodní podmínky," uzavírá Vetyška.