Nová APEK Studie prodeje do zahraničí je tu! Po třech letech jsme se vrátili do Rumunska

Publikováno: 11. červen 2024

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dnes vydala první ze dvou studií prodeje do zahraničí, které jsou na rok 2024 naplánovány. V tradiční spolupráci s agenturou EasyLink se zaměřila na e-commerce v Rumunsku, jeden z trhů, který nadále nabízí zajímavé příležitosti pro expanzi českých e-shopů. Jako tradičně nabízí studie pohled na vstup na rumunský trh ze všech úhlů pohledu - čtenáři v ní najdou informace o ekonomice jako celku, ale i specificky e-commerce a jednotlivých kategoriích. Nechybí ani informace o legislativě, zákaznících a jejich preferencích v oblasti dodání zboží či platebních metodách. Studie je zdarma dostupná exkluzivně pro členy asociace.

"APEK Studie prodeje do zahraničí jsou jedním z nejúspěšnějších projektů našeho sdružení a každý rok novou studii využijí stovky našich členů. V letošním roce jsme se rozhodli vrátit na trhy, které jsme již v minulosti zkoumali - do Rumunska a Polska. A právě o rumunské e-commerce se mohou naši členové teď dozvědět více a zvážit, zde právě tato země není ta pravá pro jejich expanzi," říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. V současné době mohou členové APEK využívat obdobných studií pro Itálii, Maďarsko, Německo, Rakousko, Polsko a Rumunsko.

A jakým konkrétním oblastem se studie podrobně věnuje?

Členové APEK si mohou o studii zažádat prostřednictvím vyplnění formuláře. Po vyplnění údajů obdrží členové studii, která je celá v angličtině, do dvou pracovních dnů. Studie prodeje do Rumunska není v současné době určena pro distribuci mimo asociaci.