Nákupní rádce Heureka je novým partnerem APEK Vzdělávání

Publikováno: 09. květen 2023

Oblast vzdělávání je jedním z nejdůležitějších pilířů činnosti Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Pro své členy přináší APEK více než 50 webinářů, seminářů a dalších eventů ročně. A k tomu navíc ještě e-learning a odborné studie, a to vše pouze v rámci stálého měsíčního poplatku. S ohledem na velkou oblibu těchto projektů a jejich budoucí rozvoj je tak pro členy APEK skvělou zprávou, že vzdělávání v asociaci dostalo nového partnera - největší skupinu nákupních rádců a cenových srovnávačů v Evropě pod značkou Heureka.

Naše aktivity, které spadají do kategorie APEK Vzdělávání, jsou pro členy asociace významným benefitem. Díky jejich neustálému rozvoji si z naší nabídky vybere prakticky každý e-commerce subjekt. Jelikož se ale chceme i nadále posouvat, je pro nás klíčové, že jsme pro tuto oblast našli silného partnera. Heureka je významným hráčem v rámci české e-commerce a jsme rádi, že podporuje vzdělávání e-shopařů naším prostřednictvím,“ říká výkonný ředitel asociace Jan Vetyška.

APEK vzdělávání nabízí pro členy řadu možností pro rozvoj

Do APEK vzdělávání patří nejen eventy, ale i další projekty a materiály. Členové APEK v posledních letech nejčastěji mohou využívat on-line webinářů, které doplňují tradiční semináře. „Formát webinářů a seminářů je obvykle čtyřhodinový a zaměřený na konkrétní specifické téma. Šíře jejich zaměření je prakticky neomezená, věnují se všem aspektům provozu internetového obchodu. V poslední době dostávají v našem programu větší prostor webináře, které umožňují snadnější přístup většímu množství účastníků. Na druhou stranu semináře s osobní účastí jsou v některých případech nenahraditelné,“ popisuje Jan Vetyška. Na tyto nejčastější formáty navazují další rozšířené eventy v rozmanitých podobách.

Mezi ty nejúspěšnější patří vloni obnovený formát APEK Event+. Ten vždy přináší konkrétní aktuální téma a otevřenou diskuzi - jak v „panelu“, tak i s účastníky v sále. „Hlavním cílem je inspirace a networking – v rámci Event+ hledáme cesty, jak českou e-commerce posunout o další krok dál. Konkrétní příběhy e-shopů, úspěšné, ale i ty méně povedené, dokážou často ukázat podnikatelům vhodnou cestu pro jejich byznys lépe, než jen přednáška,“ shrnuje Vetyška a dodává: „Potkáváme se ale i při dalších příležitostech. V rámci APEK Partners propojujeme členy, kteří poskytují e-commerce služby, s e-shopaři. A samostatnou kapitolou jsou právní eventy, které v našem programu nesmí chybět a patří mezi nejvyhledávanější akce vůbec.

Podpora APEK vzdělávání nákupním rádcem Heureka startuje od května 2023. „V APEK si ceníme toho, že Heureka naším prostřednictvím podporuje rozvoj české e-commerce,“ uzavřel Jan Vetyška.

Přehled všech plánovaných akcí i videí z těch již proběhlých najdou (nejen) členové APEK v kalendáři na webových stránkách apek.cz.