Jan Vetyška vystoupil během jednání Kulatého stolu s premiérem Fialou na téma digitální ekonomiky

Publikováno: 02. únor 2022

Výkonný ředitel APEK Jan Vetyška se v úterý 1. února zúčastnil jednání Kulatého stolu o dalším vývoji digitální ekonomiky v naší zemi pořádaného Hospodářskou komorou České republiky. Akce proběhla za přítomnosti premiéra Petra Fialy, místopředsedy vlády Ivana Bartoše a zástupců hlavních digitálních hráčů ČR. Jan Vetyška představil velikost a důležitost trhu e-commerce a zároveň zdůraznil, jak úspěšně celý trh zvládl zatěžkávací zkoušku během pandemie koronaviru.

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na úvod jednání zmínil současnou klimatickou politiku EU a její tlak na udržitelnost, jenž se dotkne i českých firem. Účastníci kulatého stolu se shodli na důležitosti digitálního průmyslu a využití moderních technologií. Výkonný ředitel APEK Jan Vetyška poznamenal, že svět e-commerce má jako lídr v internetovém byznysu pomoci s digitalizací celé ekonomiky a své zkušenosti z digitalizace obchodu nabízí předat i ostatním subjektům a to včetně státní správy.

„Panu premiérovi Fialovi jsem poděkoval za pozitivní přístup a pohled na důležitost digitalizace naší země. Za segment e-commerce jsem požádal o bližší a hlavně včasnější spolupráci v rámci transpozice směrnic EU a obecně tvorby a úprav naší legislativy. Zároveň jsem zdůraznil potřebu snížení byrokratické zátěže na podnikatele a uvolnění legislativy v oblastech, kde je rozvoj e-commerce stále blokován, například v prodeji léků na recept,“ uvedl ke svému vystoupení Jan Vetyška.

Jednání Kulatého stolu o dalším vývoji digitální ekonomiky v ČR se celkem zúčastnilo zhruba 30 podnikatelů z oboru digitálního byznysu. Mimo Jana Vetyšky vystoupili také další zástupci společností, kteří jsou členy APEK, například Simona Kijonková ze Zásilkovny, Taťána le Moigne z Google nebo Tomáš Braverman z Heuréky. Dále nechyběli zástupci společností Alza, Rohlik.cz, Pilulka, Miton či skupiny Rockaway. Po celou dobu jednání byli přítomni premiér Petr Fiala a místopředseda vlády Ivan Bartoš, kteří se rovněž aktivně zapojili do diskuze s účastníky.