Jak se vyvíjí mzdy v e-commerce? APEK je generálním partnerem aktuálního výzkumu

Publikováno: 20. listopad 2018

Jaký je vývoj v oblasti mezd v české e-commerce? To bude zkoumat ve své studii agentura OnlinePeople. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) se stala generálním partnerem letošního ročníku tohoto projektu, který navazuje na roky 2015 a 2017. Členové APEK tak budou mít po dokončení studie zajímavou možnost dozvědět se více o vývoji posledních let.

Výzkum bude zaměřen na porovnání mezd v rámci jednotlivých specializací s ohledem na délku praxe, místo výkonu práce a další parametry. Výsledky budou srovnány s předchozími výzkumy z let 2015 a 2017.
 
Celková průměrná mzda v marketingu a e-commerce v roce 2017 byla 43 500 Kč. Mezi lety 2015 a 2017 si polepšilo 63 % pracovníků v on-line prostředí. Ve stejném období vzrostl plat analytiků o 41 %. Jaká je situace letos? To se náš partner, agentura OnlinePeople, bude snažit zjistit prostřednictvím elektronického dotazníku. Připojit se k výzkumu může každá společnost či podnikatel z oblasti e-commerce. Stačí odpovědět na otázky na níže uvedeném odkazu:

VYPLŇTE DOTAZNÍK MEZD V E-COMMERCE 2018 ZDE

Současně je možné podpořit distribuci dotazníku také v rámci komunikačních kanálůch (newsletter, sociální sítě, blog) - pro kredibilitu dotazníku je samozřejmě zásadní nasbírat potřebné množství odpovědí. APEK i OnlinePeople budou vděční všem subjektům za spolupráci (k distribuci dotazníku používejte následující link: https://surveys.responsenow.in/a000223/cgi-bin/ciwweb.pl?studyname=a000223&sq=1&schannel=rn&srid=223&sid=


Základní výzkum bude letos výrazně rozšířen o tematickou část - zaměří se na HR témata (benefity, onboarding, firemní kultura, ...). Jednotlivá témata budou komentována odborníky z praxe a prezentována na příkladu konkrétních firem. Máte-li tip na firmu se zajímavým HR tématem, napište na ahoj@onlinepeople.cz