Jak na uvádění slev z ceny zboží nově? APEK připravil aktuální informace pro své členy

Publikováno: 18. květen 2022

Česká republika dlouhodobě připravuje významnou aktualizaci občanského zákoníku (OZ) a zákona o ochraně spotřebitele (ZOS) s dopady na prodej zboží a on-line podnikání. Mezi důležité změny, které novela přináší, patří nová regulace uvádění slev z ceny zboží. Jelikož se jedná o zásadní novinku, přinesl APEK pro své členy podrobnější informace.

Ve spolupráci s advokátní kanceláří MKA Nosko asociace připravila teoretický výklad i praktické příklady. Ve formátu zjednodušené prezentace i kompletního právního vyjádření členové APEK najdou všechny důležité informace. Oba dokumenty jsou tak rozšířením "manažerského shrnutí", které ve kterém APEK informoval o většině chystaných změn OZ a ZOS. 

Prezentace slev dostává nová pravidla, která česká legislativa přebírá z evropské směrnice. Zjednodušeně lze říci, že při prezentaci zboží "ve slevě" bude muset být aktuální cena výrobku srovnávána s nejnižší předchozí za nejméně 30 předcházejících kalendářních dnů,“ popsal základ změn výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

I když se ještě znění novely může změnit a její účinnost zatím není známa, je vhodný čas se přípravou na tuto novou úpravu zabývat. O konečném znění bude APEK členy dále informovat.