Jak na ADR/ODR? Členové APEK se setkali se zástupci ČOI a MPO

Publikováno: 26. únor 2016

V pátek 26. února 2016 proběhl APEK seminář zaměřený na aktuální legislativní novinku - mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR - alternative dispute resolution). Členové APEK měli vyjímečnou možnost dozvědět se více především o praktických dopadech nového ustanovení, a to přímo od zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a České obchodní inspekce.

Během semináře nejdříve Martin Svoboda představil krátký souhrn a pohled Asociace pro elektronickou komerci na vývoj ADR a také ODR (online dispute resolution). Následně vedoucí oddělení spotřebitelské legislativy Ministerstva průmyslu a obchodu Věra Knoblochová shrnula jak celý vývoj nové legislativní úpravy, tak i nejdůležitější souvislosti a povinnosti, které na obchodníky čekají. Před závěrečnou diskuzí pak  vedoucí oddělení ADR České obchodní inspekce Tomáš Večl přinesl velmi důležité praktické informace o tom, jak bude probíhat spolupráce mezi ČOI a obchodníky.

Účastníci semináře se dozvěděli celou řadu důležitých informací. Upřesnili si, jakým způsobem je třeba splnit informační povinnost týkající se ADR a ODR nebo jaké lhůty musí prodejci při komunikaci s ČOI splnit. Oboustraně otevřená diskuze na závěr setkání vyjasnila i zbývající nejasnosti. Členové, kteří seminář navštívili, si navíc odnesli dokumenty a doporučení ČOI v elektronické podobě.