E-business Forum 2011 - 20. 9. Praha

Publikováno: 25. srpen 2011

Již za měsíc  se v prostorách hotelu Grand Majestic Plaza v Praze uskuteční III. ročník konference na téma elektronického obchodování. Organizátorem celodenní akce je Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci se sdružením TUESDAY Business Network. Hovořit se bude mimo jiné o vztahu obchodníkůl a zákazníků, o novém vývoji na poli legislativy v oblasti e-komerce či nových službách v oblasti elektronikcého nakupování.

pořádá   s  

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) pořádá ve spolupráci se sdružením TUESDAY Business Network výroční konferenci o elektronickém obchodování E-Business Forum 2011. V úterý 20. září 2011 se v prostorách pražského hotelu Grand Majestic Plaza  sejdou zástupci internetových obchodníku, aby zhodnotili aktuální vývoj e-obchodování nejen v České republice, ale i v zahraničí. Konference je určena internetovým obchodníkum, dodavatelům služeb pro obchody, managerům internetových společností, marketingovým specialistum, právníkum či konzultantum.

 

Vstupné na konferenci pro členy APEK činí pouze 950,- Kč bez DPH. Registrace pomocí formuláře na stránkách konference.

 

Program konference:

8:30 - 9:00 Registrace účastníků
9:00 - 9:15 Jan Vetyška, APEK a Ondřej Filip, CZ.NIC
 

Přehled aktuálních témat, která trápí české e-shopy

9:20 - 10:00 Zástupci České obchodní inspekce, časopisu dTest, APEKu, Martin Kasa a další odborníci na e-commerci v České republice
 

Panelová diskuze

Moderuje Petr Koubský s Janem Vetyškou

10:00 - 10:20 Martina Kemrová, T-Mobile
 

Krizová komunikace - “Komunikace s prudivým zákazníkem se zvláštním přihlédnutím k sociálním sítím”

10:20 - 10:30 Hana Friedlaenderová, Mediaresearch
 

E-commerce pohledem zákazníků

Společnost MEDIARESEARCH společně s APEK představí základní výsledky volně prodejné studie E-COMMERCE 2011, která obsahově navazuje na studii E-COMMERCE 2010. Studie přináší informace o tom, jak se vyvíjela oblast e-commerce v  uplynulém roce především z pohledu zákazníků. Jak jsou Češi spokojení s online nakupováním a jak se mění jejich požadavky a nároky na e-shopy?  Jaké faktory hrají při výběru e-shopu nejvýznamnější roli?  Kdo jsou dnes nejsilnější hráči na trhu a k jakým změnám v této oblasti v  uplynulém roce došlo?  Který internetový e- shop by Češi nejvíce doporučili svým známým?

10:30 - 10:50 COFFEE BREAK
10:50 - 11:10 Studie problematiky českých Eshopů, H1
11:10 - 11:20 Josef Holý, Proactify.com
 

Personalizace v ecommerce

Představení personalizace v ecommerce. Příklady řešení, přínosy, měření úspěšnosti.

11:20 - 11:35 Vít Horký, Inspiro Solutions
 

Proč firmy potřebují brand ambasadory?

Marketingově orientované firmy se dnes snaží co nejvíce zapojit své zákazníky do komunikace se značkou. Firmy chtějí být blíže zákazníkům a naslouchat jim. Některé značky jsou dokonce ochotny upravovat své produkty na základě přání konzumentů. Běžnou praxí většiny firem ale stále je, že ani neví, jak se o nich na internetu mluví a s uživateli u počítače neumí komunikovat. Vyškolení reprezentanti značky, tzv. brand ambasadoři, pomůžou jak řešit problémy zákazníků, tak je motivovat k prodeji.

11:35 - 11:55 Gabriel Kalapoš, PayU
 

Jak zvyšovat zisk pomocí on-line plateb

Představení konkrétního e-shopu case study, jak mohou rychlé on-line platby pozitivním způsobem ovlivnit fungování e-shopu

11:55 - 12:20 Marcel Gajdoš, Visa Europe
 

Bezkontaktní platby - Trendy, novinky, produkty

Jak bezkontaktní technologie funguje, jak probíhají transakce? Přínosy této technologie pro zákazníky, obchodníky. Jaká je situace v ČR. Zajímavé příklady a statistiky ze zahraničí. Zajištění bezpečnost.

12:20 - 13:15 OBĚD
13:15 - 13:35 Vít Hejlek, AGMO CZ
 

Kam se vyvine příběh českých on-line plateb

Proč jsou tak oblíbené SMSky a dobírka? A proč pejsek, ikdyž štěká, nekouše? Jde jen o to, jak nízké náklady má platební metoda?
Zajišťujeme on-line platby za zboží a služby od roku 2004. Jaké ponaučení bychom si do eBusinessu měli vzít z úspěchu SMS v oblasti on-line transakcí?

13:35 - 13:55 Pavel Tůma, CZ.NIC
 

MojeID, case studie

13:55 - 14:45 Příběhy e-shopů
 

Datart, Lekarna.cz, Pneumatiky.cz, Sportobchod..cz, Vivantis.cz, Mall.cz

14:50 - 15:10 Rozhovor s Jiřím Hlavenkou
 

"Vzpomínky na počátky e-businessu u nás"

15:10 - 15:30 COFFEE BREAK
15:30 - 15:50 Ondřej Vaňha, DPD
 

Novinky v přepravních službách

Po čem zákazník touží, co mu lze nabídnout.

15:50 - 16:10 Kamil Demuth, ulozenka.cz
 

Outsourcing výdejních míst a obecné informace o outsourcingu skladu a logistiky

Co přináší osobní odběry, jak funguje outsourcing těchto výdejních míst, jaké jsou možnosti na českém trhu (vč. konkurence uloženky, srovnání obchodních modelů, cen, atd..)
Obecné informace o outsourcingu skladu a logistiky - jak takováto spolupráce funguje, jaké jsou výhody, pro koho je tento druh spolupráce nejvhodnější, jaké jsou podmínky

16:10 - 16:30 Aleš Eppinger, Schaffer & Partner
 

Právní minimum pro firmy z oblasti logistiky

V tomto bloku přednášející upřesní, resp. dále uvedou obecná ustanovení o obchodních závazcích specificky pro firmy zabývající se provozováním logistických služeb. Účastníkům budou poskytnuty informace o typických nedostatcích právní dokumentace v této oblasti a o možnostech jejich nápravy. Těžiště přednášky bude spočívat v praktické právní analýze typických problémů spedičních firem – odpovědnost za škodu při přepravě zásilky, ochrana před neplatícími zákazníky atd.

16:30 - 16:50 Jakub Havrlant, Allegro Group CZ
 
Slevománie jako příklad reakce firem na nové trendy

Slevy a slevové servery jako příklad aktuálního trendu. Jak pracovat s trendy, aby firmě přinesly zisk a růst? Na jaké trendy na poli e-comerce by měly firmy reagovat- kdy je reakce nutnost a kdy naopak příležitost? Co vše stojí za rozhodnutím velkých firem, jak se k trendům postavit?

17:00 - 17:05 Předpokládaný konec konference