APEK Vzorové obchodní podmínky nově odkazují i na ODR

Publikováno: 15. únor 2016

Během krátké doby prošly APEK Vzorové obchodní podmínky druhou aktualizací. V souladu s platnou legislativou a nově spuštěným projektem Evropské komise na on-line mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (tzv. ODR - Online Dispute Resolution) byl do nejnovější verze APEK VOP doplněn odkaz na novou webovou stránku, kterou EK spustila v pondělí 15. 2. 2016 právě za účelem usnadnění těchto sporů.

Asociace pro elektronickou komerci již tradičně ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský poskytuje zcela zdarma pro české internetové obchodníky APEK Vzorové obchodní podmínky. Ty jsou volně dostupné nejen pro členy APEK, ale pro celou širokou komunitu české e-komerce. Na začátku roku 2016 došlo postupně k jejich dvojí aktualizaci - nejdříve mimo jiné došlo k začlenění zákonné informační povinnosti o možnosti spotřebitele využít mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Aktuálně pak APEK VOP obsahují také odkaz na webovou stránku, která je určená pro on-line řešení těchto sporů a kterou spustila Evropská komise k 15. 2. 2016.

Všichni obchodníci, kteří prodávají své zboží spotřebitelům, by tak měli své e-shopy a také jejich obchodní podmínky v souladu s těmito informacemi aktualizovat. Ti, kteří využívají APEK VOP, je mohou opět stáhnout z našich webových stránek:

APEK Vzorové obchodní podmínky k 15. 2. 2016

Také pro aktualizované APEK Vzorové obchodní podmínky ovšem platí, že je vždy vhodné jejich využití pro konkrétní e-shop konzultovat s odborníkem v oblasti práva. Asociace pro elektronickou komerci ani advokátní kancelář Mašek, Kočí, Aujezdský nepřebírá zodpovědnost za umístění APEK Vzorových obchodních podmínek na webové stránky konkrétního internetového obchodu.