APEK Vzorové obchodní podmínky aktualizovány

Publikováno: 22. srpen 2017

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila nejen pro své členy ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský drobnou aktualizaci APEK Vzorových obchodních podmínek. Dokument, který lze označit za jeden z dlouhodobě nejúspěšnějších projektů asociace, je tak nyní dostupný na webových stránkách APEK či v členské zóně.

"Vzorové obchodní podmínky poskytuje APEK jak členům tak i nečlenům zdarma. Snažíme se tak v duchu hlavních cílů naší asociace podpořit rozvoj e-commerce a nabídnout pomoc i těm nejmenším začínajícím e-shopům. Nynější aktualizace připravená advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský je menšího rozsahu, přesto doporučuji všem obchodníkům jí využít," říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. Vzorové obchodní podmínky jsou mezi obchodníky velmi populární, vždy je ale vhodné jejich aplikaci v konkrétním e-shopu provést pozorně a nejlépe konzultovat s odborníkem."APEK VOP využívá řada internetových obchodů. Každý je ovšem jiný, a tak by měl k obchodním podmínkám přistupovat individuálně a nezanedbávat také aktualizace. Snažíme se dlouhodobě tento projekt udržovat "živý", proto prodejce díky pozorné obnově obchodních podmínek může předejít nepříjemným komplikacím, které přináší kontrola ČOI a z ní vyplývající případné sankce. I když je nutné zmínit, že bohužel prakticky nikdy stoprocentně nelze předvídat přístup tohoto kontrolního orgánu," doplňuje Jan Vetyška.

APEK Vzorové obchodní podmínky jsou všem provozovatelům e-shopů bez rozdílu k dispozici zdarma. Jsou připraveny pouze pro vztah obchodník - spotřebitel, nejsou v nich tedy upraveny B2B vztahy. Oproti poslední únorové verzi došlo k úpravám odstavců 1. a 12. APEK však doporučuje obchodníkům, kteří APEK VOP využívají dlouhodobě, provést kontrolu celých obchodních podmínek a jejich porovnání s nejnovější verzi. Za aplikaci v e-shopu nadále zodpovídá provozovatel internetového obchodu a jak již bylo zmíněno, je třeba k ní přistupovat maximálně zodpovědně a nejlépe konzultovat s odborníkem. Pro případné podrobnější ověření internetového obchodu z hlediska plnění všech zákonných povinností pak doporučujeme absolvovat certifikační proces APEK - Certifikovaný obchod.

STAHUJTE APEK Vzorové obchodní podmínky k 17. 8. 2017