APEK vyzývá podnikatele (nejen) v e-commerce, aby přehodnotili své portfolio nabízeného zboží s ohledem na válečné kroky Ruska

Publikováno: 26. únor 2022

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) sdružující více než 600 subjektů z oblasti e-commerce vyzývá touto cestou všechny on-line podnikatele v ČR i Evropě, aby zvážili, jaké zboží ve svých e-shopech nabízí a kdo je jeho producentem či dodavatelem. APEK v maximální možné míře podporuje současné aktivity českých internetových obchodů, které již zboží z Ruska vyřazují ze své nabídky.

Všichni vnímáme šokující válečné události, ke kterým dochází na území Ukrajiny v důsledku bezprecedentního rozhodnutí Ruska a jeho prezidenta Vladimira Putina. Naše asociace se chce touto výzvou připojit nejen k českým e-shopům, ale ke všem obchodníkům a podnikatelům, kteří se v návaznosti na tuto katastrofální situaci rozhodli Ukrajinu podpořit v rámci svých možností – nejméně tedy stažením ruského zboží z nabídky. Věříme, že tímto způsobem můžeme všichni dát najevo, že byznys není vždy na prvním místě a že nám záleží na budoucnosti Ukrajiny i celé Evropy a svobodného světa. Ukončení spolupráce se subjekty ze země válečného agresora vnímáme jako jednoznačně vhodný krok,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

APEK se touto výzvou obrací nejen na své členy, ale na celé podnikatelské prostředí – on-line i tradiční. V případě zájmu o podporu dalších projektů či subjektů na podporu současné Ukrajiny je možné asociaci kontaktovat na e-mailové adrese info@apek.cz.