APEK upozorňuje na podezřelého prodejce

Publikováno: 18. květen 2012

Praha, 18. května 20102 - Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v poslední době zaznamenala několik stížností z řad spotřebitelů na nekalou činnost internetového obchodu www.tadyusetrim.cz. Ten zneužil dobré jméno asociace a dalších subjektů ke svému obohacení. APEK proto spotřebitelům radí ověřovat pravost certifikátů e-shopů a všímat si nestandardních požadavků.

V tomto týdnu obdržela asociace pro elektronickou komerci (APEK) několik upozornění na zneužití loga “certifikovaný obchod” na stránkách www.tadyusetrim.cz. Na jmenované internetové stránce došlo nejen ke zneužití dobrého jména asociace, ale byla také nalomena důvěra zákazníků v obchodování na internetu. Asociace apeluje na spotřebitele, aby certifikaci a platnost členství internetových prodejců ověřovali přímo na webových stránkách asociace www.apek.cz nebo www.certifikovany-obchod.cz.

“Spotřebitelé se mohou sami chránit tím, že budou vnímavější vůči nestandardním požadavkům či podezřelým informacím na straně internetového obchodu. Mezi ty patří zejména příliš nízká cena, požadavek na platbu předem jako jediné možnosti úhrady za zboží nebo negativní hodnocení obchodníka ve veřejných diskuzích,” říká Jan Vetyška, ředitel asociace pro elektronickou komerci.