APEK přináší aktualizované Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016!

Publikováno: 21. leden 2016

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský nejen pro své členy aktualizované Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016. APEK tak nadále podporuje rozvoj české e-komerce a myslí na malé a střední obchodníky, kterým usnadňuje jejich obchodní činnost.

Hlavní změny, které aktualizovné Vzorové obchodní podmínky (připravené advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský) přináší, jsou reakcí na novelu zákona o ochraně spotřebitele a především nové řešení mimosoudních spotřebitelských sporů. Menšími úpravami prošly také další formulace, a to v reakci na akutální právní výklady prezentované autoritami státní správy. Vzorové obchodní podmínky nadále slouží pouze pro vztah prodávajícího se spotřebitelem.

"APEK Vzorové obchodní podmínky patří mezi úspěšné projekty asociace. S jejich pomocí se snažíme pomoci malým a středním obchodníkům a ušetřit jim tak finanční prostředky hned dvakrát - za sestavení obchodních podmínek a také za případnou penalizaci chyb ze strany státní správy. Přesto vždy zdůrazňuji, že je vhodné aplikování APEK Vzorových obchodních podmínek na konkrétní e-shop s odborníkem. Každý obchod je trochu jiný a je vhodné si hlídat každý detail," říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Jaké jsou tedy změny VOP oproti předchozí verzi?

  • článek 5.2 - textová úprava
  • článek 5.6 - úprava možnosti odstoupit od kupní smlouvy ze strany prodávajícího
  • článek 7.1 - rozšíření textu ohledně právních předpisů vztahujících se k právu z vadného plnění
  • článek 7.5 - odstranění informace o okamžiku uplatnění reklamace
  • článek 8.3 - úprava a doplnění informací k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů

 

V rámci zachování konzistentnosti celého dokumentu doporučujeme jeho použití v celém rozsahu. Jak již bylo uvedeno, vždy by aplikace APEK Vzorových obchodních podmínek na konkrétní internetový obchod měla být konzultována s odborník v oblasti spotřebitelského práva.

APEK Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016