Česká média o e-commerce

27.
dub
www.idnes.cz

Rohlik vykázal obrat 12 miliard korun, růstu pomohla úspěšná německá expanze

Česká společnost Rohlik Group zaměřená na online prodej potravin vykázala za minulý finanční rok, trvající od loňského května do letošního dubna, obrat zhruba 12 miliard korun (490 milionu eur), meziročně rostla o 53 procent. Společnost to uvedla na svém webu.

22.
dub
www.podnikatel.cz

Konec falešných 90% slev a fiktivních recenzí? E-shopy čeká smršť změn

Vláda před týdnem podpořila návrh na změny zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku, kterými ministerstvo průmyslu a obchodu implementuje evropskou směrnici “Omnibus”. Řada novinek se týká fungování e-shopů a on-line platforem.

20.
dub
www.seznamzpravy.cz

Velké e-shopové srovnání: Co kupují Evropané a na co si zase potrpí Češi?

Bez registrace, za hotové nebo převodem a klidně platí za dopravu. I to jsou specifika českých nákupů na e-shopech, ve kterých se podle rozsáhlého průzkumu liší od zbytku Evropy. Nejoblíbenější položkou je ale stále móda.

15.
dub
www.e15.cz

Dedoles přepálil růst, teď škrtá náklady a hledá investora, říká jeho šéf Chrapko

Slovenský výrobce a prodejce originálního oblečení má nejen potíže se včasným hrazením faktur, ale musel také propustit na dvě stovky zaměstnanců. „Udělali jsme špatná manažerská rozhodnutí, velký růst je vždy spojený s velkou neefektivitou,“ vysvětluje v rozhovoru pro deník E15 majitel a šéf společnosti Dedoles Jaroslav Chrapko.

9.
dub
cc.cz

Poprvé jsme překonali miliardu, hlásí šéf Astratexu. Válka teď e-shopu zastavila rozlet na Ukrajině

Magickou miliardovou hranici v ročních tržbách překonal další z českých e-commerce hráčů – Astratex, který loni vyrostl o 50 procent a utržil 1,2 miliardy korun. Prodejce spodního prádla, jehož majitelé jsou skupina eRockets a fond Hartenberg bývalého premiéra Andreje Babiše, letos vyhlíží další růst. Negativní ránu byznysu ale zasadila ruská…

5.
dub
cc.cz

Platební brána GoPay spojí síly s českým startupem Lemonero, nabídnou tisícům e-shopů financování

Dvě třetiny českých e-shopů potřebují kapitál na rozjezd, provoz, či růst svého podnikání, tradiční bankovní instituce a ostatní poskytovatelé úvěrů je však nedokážou adekvátně obsloužit. Takové dění na trhu pozoruje tuzemský fintechový startup Lemonero, jenž hráčům v e-commerce nabízí možnost rychlého financování na základě dat o výkonu obchodu. Od června…

1.
dub
forbes.cz

Allegro dokončilo akvizici Mall Group a WE|DO. Šéf Mallu se posouvá do vedení polského obra

Sedmdesát milionů potenciálních zákazníků, 135 tisíc obchodníků ze střední a východní Evropy a maloobchodní trh v hodnotě 240 miliard eur, tedy v přepočtu až 5,9 bilionu korun. Takový potenciál má dnes polský e-commerce obr Allegro po pátečním oznámení, že po pěti měsících dokončil akvizici stoprocentních podílů českých firem Mall Group…

30.
bře
www.e15.cz

EU představila plán, jak zakročit proti Googlu a spol. Je to výhra pro Seznam i Heureku

Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.

29.
bře
www.lupa.cz

Podíl e-shopů na českém maloobchodu byl loni 17 procent, tržby 223 miliard

Podíl e-commerce na celém českém maloobchodu v roce 2021 dosáhl na sedmnáct procent. Meziročně jde o navýšení o jeden procentní bod. V roce 2005 byl podíl onlinu na 1,6 procenta. Uvádí to čísla Asociace pro elektronickou komerci (APEK).