Česká média o e-commerce

12.
bře
www.financninoviny.cz

Výdaje za internetovou reklamu v lednu stouply na 200 milionů

Zadavatelé reklamy v lednu utratili na internetu 200 milionů korun, což je o dvě třetiny více, než ve stejný měsíc loni. Vyplývá to z údajů Sdružení pro internetovou reklamu zveřejněných na dnešní tiskové konferenci. Největším zadavatelem byla Sazka s výdaji téměř 14 milionů korun, následují Allianz Direct a Aukro.

1.
bře
www.financninoviny.cz

Organizátoři zrušili akci Březen měsíc internetu

Organizátoři letos kvůli nezájmu sponzorů zrušili tradiční osvětovou akci Březen měsíc internetu, která má za sebou 11 ročníků. Třetí měsíc v roce byl každoročně v Česku ve znamení diskusí o internetu a jeho popularizaci například v řadách seniorů či osob se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Akci Březen měsíc internetu pořádalo…

24.
úno
www.financninoviny.cz

Vodafone zavedl peněženku v mobilu, zatím lze platit jen hudbu

Mobilní operátor Vodafone zavedl službu, díky které lze za některé zboží a služby platit prostřednictvím mobilu. Prvním partnerem Vodafonu, který takovou platbu umožňuje, je internetový obchod s hudbou i-legalne.cz. Oznámila to firma. Platbu mobilem nabízí několik let také T-Mobile.

3.
úno
ekonomika.ihned.cz

Internetový trh krizí netrpí, počet nakupujících bude dál narůstat

Zatímco část "kamenných" obchodníků pláče nad výdělkem, internetový obchod s výpočetní technikou i krizi navzdory jen kvete. Přední prodejci hlásí intenzivní růst.

30.
led
www.financninoviny.cz

Výsledky Amazonu překonaly očekávání

Americký internetový zásilkový obchod Amazon.com vytvořil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 225 milionů dolarů (asi 4,71 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o devět procent. Je to lepší výsledek, než očekávali analytici, takže akcie firmy zpevnily o téměř deset procent.

14.
led
www.lupa.cz

Placení na Internetu vloni a letos

Rok 2008 byl pro placení na Internetu minimálně na nabídkové straně - tedy na straně poskytovatelů platebních systémů - přelomový. Objevil se PaySec, řada platebních tlačítek českých bank. Lidé ale stále věří osvědčené dobírce. Co se letos změní?

13.
led
www.financninoviny.cz

SOS připravuje web s radami, jak nakupovat na internetu

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) se podílí na vzniku webových stránek www.bezpecnynakup.cz, na kterých lidé najdou užitečné informace o tom, jak se při nákupech na internetu vyhnout různým problémům. Do projektu je zapojena i Asociace pro elektronickou komerci APEK, která sdružuje tuzemské internetové obchodníky.

12.
led
www.lupa.cz

Kasa a Obchodní dům mají holding – co bude dál?

O tom, že se s Kasa.cz něco chystá, se mluvilo již v listopadu loňského roku. Zejména Hospodářské noviny tehdy vedly samy se sebou soutěž o to, kdo napíše v co nejkratším čase co největší množství spekulací. Na každém drbu ovšem bývá alespoň zrnko pravdy. Komu tedy vlastně Kasa dneska patří…

12.
pro
www.financninoviny.cz

MF povolí sázení prostřednictvím internetu

Praha - Ministerstvo financí se rozhodlo, že poprvé v historii povolí sázení prostřednictvím internetu. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Podle informací deníku je na resortu připraveno k podpisu pět žádostí o povolení nové hry pod názvem internetová kurzová sázka. Žádosti podala pětice největších českých firem v oboru kurzových…