Česká média o e-commerce

5.
kvě
www.lupa.cz

Nielsen: Jaké jsou trendy Internetu?

Dokument The Global Online Media Landscape od výzkumné společnosti Nielsen shrnuje zajímavé celosvětové trendy v užívání Internetu. Prostor věnuje i mobilnímu Internetu, sociálním sítím a videoobsahu.

22.
dub
www.financninoviny.cz

Internetoví prodejci: Bílé šrotovné je nevýhodné, máme lepší ceny

Lidé, kteří se chystají při nákupu nového úsporného elektrospotřebiče využít nabídku ČEZ na tisícikorunové šrotovné, by podle internetových prodejců měli pečlivě porovnat ceny v kamenných i internetových obchodech. Příspěvek ČEZ se vztahuje na elektrospotřebiče, které jeho zákazníci zakoupí v prodejnách Datart a Euronics, přičemž na internetu prý lze stejné výrobky…

7.
dub
www.lupa.cz

GoPay nastupuje do online plateb na český Internet

Platebních systém, peněženek a prostředníků není na Internetu málo, jen málo z nich ale dosáhlo na českou licenci. Po PaySecu, za nímž stojí mocná ČSOB, přichází na trh GoPay. Chce nabídnout větší komfort, lepší integraci a nižší poplatky.

31.
bře
www.lupa.cz

eBay přichází pomalu, Aukro zatím neohrozí

Celosvětově patří aukční systémy mezi nejnavštěvovanější internetové weby. V Česku tomu dlouho tak nebylo, chyběl silný hráč. Až po dlouhém boji se etablovalo Aukro a vydělává miliony. Tržnice světa eBay ovšem v březnu představila počeštěný web. Letos bude prostě rušno.

27.
bře
www.financninoviny.cz

V ČR loni nakupovalo na internetu 23 pct lidí

V minulém roce nakupovalo v evropské sedmadvacítce přes internet v průměru 32 procent lidí, v České republice to bylo o devět procent méně. Uvádí to zpráva Eurostatu, kterou v Bruselu představila Evropská komise. Podle ní lidé přes internet nejvíce platili za cestování a oblečení.

12.
bře
www.financninoviny.cz

Výdaje za internetovou reklamu v lednu stouply na 200 milionů

Zadavatelé reklamy v lednu utratili na internetu 200 milionů korun, což je o dvě třetiny více, než ve stejný měsíc loni. Vyplývá to z údajů Sdružení pro internetovou reklamu zveřejněných na dnešní tiskové konferenci. Největším zadavatelem byla Sazka s výdaji téměř 14 milionů korun, následují Allianz Direct a Aukro.

1.
bře
www.financninoviny.cz

Organizátoři zrušili akci Březen měsíc internetu

Organizátoři letos kvůli nezájmu sponzorů zrušili tradiční osvětovou akci Březen měsíc internetu, která má za sebou 11 ročníků. Třetí měsíc v roce byl každoročně v Česku ve znamení diskusí o internetu a jeho popularizaci například v řadách seniorů či osob se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Akci Březen měsíc internetu pořádalo…

24.
úno
www.financninoviny.cz

Vodafone zavedl peněženku v mobilu, zatím lze platit jen hudbu

Mobilní operátor Vodafone zavedl službu, díky které lze za některé zboží a služby platit prostřednictvím mobilu. Prvním partnerem Vodafonu, který takovou platbu umožňuje, je internetový obchod s hudbou i-legalne.cz. Oznámila to firma. Platbu mobilem nabízí několik let také T-Mobile.

3.
úno
ekonomika.ihned.cz

Internetový trh krizí netrpí, počet nakupujících bude dál narůstat

Zatímco část "kamenných" obchodníků pláče nad výdělkem, internetový obchod s výpočetní technikou i krizi navzdory jen kvete. Přední prodejci hlásí intenzivní růst.