Česká média o e-commerce

9.
bře
aktualne.centrum.cz

Česko je velmocí v oblasti e-shopů. Je jich už 21 000

Už přibližně 21 tisíc internetových obchodů funguje v současné dob v Česku. Navíc k nim každý měsíc přibývá několik stovek nových.

8.
bře
cestovani.lidovky.cz

Většina Čechů si dovolenou vybírá na internetu

Internet jako primární informační zdroj loni využilo při výběru dovolené zhruba 70 procent Čechů. Klasický tištěný katalog k výběru dovolené inspiroval 23 procent respondentů.

29.
úno
www.lupa.cz

Americkým e-shopům letos skončí zlaté časy, začnou vybírat daně

Američtí kongresmani pracují na opravě internetového potrubí, kterým utíkají miliardy dolarů na nezaplaceném „DPH“. Jednotlivé státy zveřejňují plány na zdanění nákupů v e-shopech. Amazon se chce stát výběrčím a vydělat na tom.

14.
úno
www.podnikatel.cz

Mají nižší ceny, přesto české e-shopy do zahraničí neprodávají. Proč?

Češi se již naučili nakupovat i v zahraničních e-shopech. Pro tuzemské online obchody však cizina znamená maximálně Slovensko a na západ stále neprodávají.

9.
úno
www.lupa.cz

Krásné nové grafy největších českých e-shopů. Co se skrývá za nimi?

Největší maloobchodníci zveřejnili údaje o obratu za rok 2011. Křivky stoupají, rekordy se lámou, utržených miliard rok od roku přibývá. Co se za krásnými grafy skrývá? Většinou jen marketing. Útržky skutečných odpovědí lze najít v obchodním rejstříku.

31.
led
byznys.lidovky.cz

Amazon brzy vstoupí do Česka, malí hráči nepřežijí

Stále víc Čechů přichází na chuť nákupům na internetu. V českých e-shopech loni utratili víc než 37,5 miliardy korun a letos to bude podle očekávání prodejců ještě o 15 procent víc.

16.
led
www.lupa.cz

EU chystá e-commerce 2.0

Evropská unie, která právě teď zachraňuje celou svou „offline“ ekonomiku, chce výrazněji vsadit na elektronický obchod. Její Komise proto zveřejnila výčet toho, co vše hodlá v této oblasti udělat, i čeho chce dosáhnout – s výhledem do roku 2015.

11.
led
ekonomika.idnes.cz

Češi loni nešetřili, dva největší české e-shopy měly rekordní tržby

Dva největší české internetové obchody, Alza.cz a Mall.cz, měly loni rekordní tržby. Dohromady utržily přes deset miliard korun bez DPH. Zaznamenaly výrazný nárůst zákazníků, objednávek i tržeb.

5.
led
www.lupa.cz

Vánoce byly z pohledu provozovatelů e-shopů opět úspěšné

Přes Internet se prodalo více dárků než v předchozím roce. Tuzemským e-shopům také meziročně vzrostly tržby. Díky mírné zimě nebyly problémy s doručováním zboží. Dobírka je nesmrtelná.