Česká média o e-commerce

12.
led
aktualne.centrum.cz

Ceny v e-shopech padaly celý rok, nejrychleji na konci

Kdo loni odložil nákup fotoaparátů, notebooku nebo televize na poslední tři měsíce roku, neprohloupil. Naopak, nejspíš i pár tisícikorun ušetřil. Vyplatil se v porovnání s předchozími měsíci i nákup parfémů.

8.
led
www.lupa.cz

České e-shopy v roce krize

V loňském roce se důsledky finanční krize nevyhnuly ani českým internetovým obchodům. Uživatelé více promýšleli koupi zboží a pečlivěji než kdy předtím, hledali nejvýhodnější cenu na trhu. Růst e-komerce se v roce 2009 výrazně zpomalil. Někteří provozovatelé hlásí pokles tržeb nebo jejich setrvání na úrovni roku 2008. Češi stále preferují…

17.
pro
www.rozhlas.cz

Internetovým obchodníkům roste obrat

Lidé stále častěji nakupují zboží na internetu. Pro letošní vánoce očekávají internetové obchody nárůst nákupů až o pětinu. Další zákazníky zřejmě přitáhla i současná hospodářská krize.

28.
lis
aktualne.centrum.cz

Online nákupy: Čeští zákazníci získají lepší ochranu

Jasná pravidla pro nákupy přes internet v Evropské unii přinese od letošního 17. prosince nové evropské nařízení zvané Řím I. Případné spory Čechů po nákupech na zahraničních webech se tak budou řídit českými zákony, nikoliv právem země, kde je obchodník registrován.

12.
lis
finance.idnes.cz

Vánoční dárky na internetu nakupte s předstihem

Zkusili jsme koupit tři knihy v internetových obchodech. Dvě jsme měli doma za den a půl, třetí nepřišla ani za týden. Doručení kurýrem do vzdálenosti 200 kilometrů trvalo stejně dlouho jako osobní odběr, bylo však o 90 korun dražší. To je zkušenost MF DNES s nákupem knih přes internet. Vybrali…

8.
lis
www.ct24.cz

E-shopy čekají na Vánoce nápor

Nákupy přes internet se rok od roku těší větší oblibě. Jednou z možných příčin může být současná hospodářská krize. Lidé se snaží šetřit a zboží koupené přes internet bývá často levnější. Proto i letos nejspíš vánoční nákupy zvýší tržby internetovým obchodům a aukcím. Již tradičně je hitem nákupů na internetu elektronika,…

4.
lis
businessworld.cz

Zkušenosti s nákupem na internetu má devět z deseti uživatelů internetu

V září 2009 provedla agentura Mediaresearch ve spolupráci s APEK průzkum v oblasti povědomí a využívání internetových obchodů. Výsledky ukázaly, že na českém internetu již někdy nakupovalo 91 % internetové populace.

30.
říj
www.novinky.cz

Internetový prodej roste navzdory krizi

Zatímco kamenné obchody přicházejí v době krize výrazně o své tržby, internetoví prodejci si na nezájem zákazníků nemohou ani v této době stěžovat, i když i zde se mění nákupní preference lidí. Internetovým prodejcům celkově obrat stále roste o desítky procent ročně.

26.
říj
www.netshopper.cz

Dělají čeští internetoví obchodníci „všechno špatně“?

Ano, toto příkré hodnocení několikrát zaznělo na výroční konferenci Business Forum, kterou pořádala Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na začátku října 2009 v Praze.