Česká média o e-commerce

12.
lis
finance.idnes.cz

Vánoční dárky na internetu nakupte s předstihem

Zkusili jsme koupit tři knihy v internetových obchodech. Dvě jsme měli doma za den a půl, třetí nepřišla ani za týden. Doručení kurýrem do vzdálenosti 200 kilometrů trvalo stejně dlouho jako osobní odběr, bylo však o 90 korun dražší. To je zkušenost MF DNES s nákupem knih přes internet. Vybrali…

8.
lis
www.ct24.cz

E-shopy čekají na Vánoce nápor

Nákupy přes internet se rok od roku těší větší oblibě. Jednou z možných příčin může být současná hospodářská krize. Lidé se snaží šetřit a zboží koupené přes internet bývá často levnější. Proto i letos nejspíš vánoční nákupy zvýší tržby internetovým obchodům a aukcím. Již tradičně je hitem nákupů na internetu elektronika,…

4.
lis
businessworld.cz

Zkušenosti s nákupem na internetu má devět z deseti uživatelů internetu

V září 2009 provedla agentura Mediaresearch ve spolupráci s APEK průzkum v oblasti povědomí a využívání internetových obchodů. Výsledky ukázaly, že na českém internetu již někdy nakupovalo 91 % internetové populace.

30.
říj
www.novinky.cz

Internetový prodej roste navzdory krizi

Zatímco kamenné obchody přicházejí v době krize výrazně o své tržby, internetoví prodejci si na nezájem zákazníků nemohou ani v této době stěžovat, i když i zde se mění nákupní preference lidí. Internetovým prodejcům celkově obrat stále roste o desítky procent ročně.

26.
říj
www.netshopper.cz

Dělají čeští internetoví obchodníci „všechno špatně“?

Ano, toto příkré hodnocení několikrát zaznělo na výroční konferenci Business Forum, kterou pořádala Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na začátku října 2009 v Praze.

12.
říj
www.podnikatel.cz

Jak si založit vlastní e-shop?

Pro založení e-shopu nestačí mít jen volnou doménu. Každý začínající podnikatel v e-byznysu by měl vědět, jakou živnost si obstarat a jakými zákony se také řídit. Jenže to ani nestačí, aby e-shop skutečně vydělával.

7.
říj
www.tyinternety.cz

E-business forum: čeští zákazníci jsou rozmazlení

První celodenní konference Asociace pro elektronickou komerci (APEK) E-business forum přinesla spíš než odpovědi další otázky. Je ale potřeba zdůraznit, že z našeho pohledu to byla po dlouhé době akce, kde nešlo jen o čekání na networkingovou pauzu.

22.
zář
businessworld.cz

Internetový obchod v roce 2010, to jsou především přidané služby

Dle zpráv předních českých internetových obchodů Kasa.cz a Obchodní-dům.cz roste zájem zákazníků o přidané služby, které někteří obchodníci na internetu zavádí. Jedná se v prvé řadě o pohodlnou dopravu, profesionální poradenství či rozšířenou záruku.

8.
zář
technet.idnes.cz

Tipy na zajímavé weby: omezte rizika při nakupování na internetu

Ještě než nakoupíte u méně známého internetového obchodu, podívejte se na rady a doporučení, jak by takový bezpečný obchod měl vypadat.