Česká média o e-commerce

13.
led
www.financninoviny.cz

SOS připravuje web s radami, jak nakupovat na internetu

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) se podílí na vzniku webových stránek www.bezpecnynakup.cz, na kterých lidé najdou užitečné informace o tom, jak se při nákupech na internetu vyhnout různým problémům. Do projektu je zapojena i Asociace pro elektronickou komerci APEK, která sdružuje tuzemské internetové obchodníky.

12.
led
www.lupa.cz

Kasa a Obchodní dům mají holding – co bude dál?

O tom, že se s Kasa.cz něco chystá, se mluvilo již v listopadu loňského roku. Zejména Hospodářské noviny tehdy vedly samy se sebou soutěž o to, kdo napíše v co nejkratším čase co největší množství spekulací. Na každém drbu ovšem bývá alespoň zrnko pravdy. Komu tedy vlastně Kasa dneska patří…

12.
pro
www.financninoviny.cz

MF povolí sázení prostřednictvím internetu

Praha - Ministerstvo financí se rozhodlo, že poprvé v historii povolí sázení prostřednictvím internetu. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Podle informací deníku je na resortu připraveno k podpisu pět žádostí o povolení nové hry pod názvem internetová kurzová sázka. Žádosti podala pětice největších českých firem v oboru kurzových…

2.
pro
ekonomika.ihned.cz

„Kybernetické pondělí“ strhlo Američany k rekordním nákupům

Ekonomická krize se „kybernetickému pondělí“ vyhnula obloukem. Navzdory očekávání zaznamenaly internetové obchody v den zahájení předvánočních nákupů rekordní tržby.

26.
lis
www.kurzy.cz

Internetové obchody krachují, tuzemský trh se pročišťuje

Nestabilita a problémy s cash-flow trápí tuzemské internetové prodejce. Vrásky na čele už nemají jen majitelé menších e-shopů, ale i někteří velcí hráči.

21.
lis
www.penize.cz

Vltava otevřela internetový obchod přístupný z mobilního telefonu

Společnost Vltava.cz otevřela internetový obchod, na kterém lze nakupovat prostřednictvím mobilního telefonu. První tuzemský obchod plnohodnotně optimalizovaný pro mobilní telefony nabízí přes 30.000 položek, které si může zákazník v mobilu prohlédnout a hned koupit.

11.
lis
www.podnikatel.cz

Kasa.cz se spojí s e-shopem Obchodní dům.cz, vytvoří holding

Kasa.cz potvrdila po úniku informací z antimonopolního úřadu, že se spojí s internetovým obchodem Obchodním dům.cz. I nadále však odmítá, že by byla převzata společností HP Tronic, která informaci o převzetí rovněž popřela.

31.
říj
www.businessworld.cz

WebTop100 má své vítěze

Soutěž o nejlepší firemní webovou prezentaci WebTop100 2008 zná své vítěze. Nejlepší firemní web má podle odborné poroty v čele s předsedkyní Danou Bérovou společnost ČEZ. Vyhlášení výsledků proběhlo v den odborné konference WebTop100.

30.
říj
www.financninoviny.cz

Internetový prodejce Czech Computer se rozdělí na dvě firmy

Tuzemský internetový obchodník s výpočetní technikou Czech Computer se od příštího roku rozdělí na dvě firmy. Důvodem je majetkový vstup ředitele firmy Stanislava Gaje, který získá čtvrtinu společnosti. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.