Česká média o e-commerce

7.
dub
www.lupa.cz

GoPay nastupuje do online plateb na český Internet

Platebních systém, peněženek a prostředníků není na Internetu málo, jen málo z nich ale dosáhlo na českou licenci. Po PaySecu, za nímž stojí mocná ČSOB, přichází na trh GoPay. Chce nabídnout větší komfort, lepší integraci a nižší poplatky.

31.
bře
www.lupa.cz

eBay přichází pomalu, Aukro zatím neohrozí

Celosvětově patří aukční systémy mezi nejnavštěvovanější internetové weby. V Česku tomu dlouho tak nebylo, chyběl silný hráč. Až po dlouhém boji se etablovalo Aukro a vydělává miliony. Tržnice světa eBay ovšem v březnu představila počeštěný web. Letos bude prostě rušno.

27.
bře
www.financninoviny.cz

V ČR loni nakupovalo na internetu 23 pct lidí

V minulém roce nakupovalo v evropské sedmadvacítce přes internet v průměru 32 procent lidí, v České republice to bylo o devět procent méně. Uvádí to zpráva Eurostatu, kterou v Bruselu představila Evropská komise. Podle ní lidé přes internet nejvíce platili za cestování a oblečení.

12.
bře
www.financninoviny.cz

Výdaje za internetovou reklamu v lednu stouply na 200 milionů

Zadavatelé reklamy v lednu utratili na internetu 200 milionů korun, což je o dvě třetiny více, než ve stejný měsíc loni. Vyplývá to z údajů Sdružení pro internetovou reklamu zveřejněných na dnešní tiskové konferenci. Největším zadavatelem byla Sazka s výdaji téměř 14 milionů korun, následují Allianz Direct a Aukro.

1.
bře
www.financninoviny.cz

Organizátoři zrušili akci Březen měsíc internetu

Organizátoři letos kvůli nezájmu sponzorů zrušili tradiční osvětovou akci Březen měsíc internetu, která má za sebou 11 ročníků. Třetí měsíc v roce byl každoročně v Česku ve znamení diskusí o internetu a jeho popularizaci například v řadách seniorů či osob se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Akci Březen měsíc internetu pořádalo…

24.
úno
www.financninoviny.cz

Vodafone zavedl peněženku v mobilu, zatím lze platit jen hudbu

Mobilní operátor Vodafone zavedl službu, díky které lze za některé zboží a služby platit prostřednictvím mobilu. Prvním partnerem Vodafonu, který takovou platbu umožňuje, je internetový obchod s hudbou i-legalne.cz. Oznámila to firma. Platbu mobilem nabízí několik let také T-Mobile.

3.
úno
ekonomika.ihned.cz

Internetový trh krizí netrpí, počet nakupujících bude dál narůstat

Zatímco část "kamenných" obchodníků pláče nad výdělkem, internetový obchod s výpočetní technikou i krizi navzdory jen kvete. Přední prodejci hlásí intenzivní růst.

30.
led
www.financninoviny.cz

Výsledky Amazonu překonaly očekávání

Americký internetový zásilkový obchod Amazon.com vytvořil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 225 milionů dolarů (asi 4,71 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o devět procent. Je to lepší výsledek, než očekávali analytici, takže akcie firmy zpevnily o téměř deset procent.

14.
led
www.lupa.cz

Placení na Internetu vloni a letos

Rok 2008 byl pro placení na Internetu minimálně na nabídkové straně - tedy na straně poskytovatelů platebních systémů - přelomový. Objevil se PaySec, řada platebních tlačítek českých bank. Lidé ale stále věří osvědčené dobírce. Co se letos změní?