Česká média o e-commerce

12.
srp
www.e15.cz

Opouští krize internet? Podle obchodníků ano

Podle prohlášení dvou předních českých internetových obchodníků, Kasa.cz a Obchodní-dům.cz, na síti dochází k oživení spotřebitelského trhu. Zmíněným obchodům totiž rostou prodeje nejen v tradičně silných kategoriích, ale i prodeje dříve okrajového zboží.

29.
čec
aktualne.centrum.cz

Webové obchody přestřelily, mizí malí i velcí hráči

Nakupování přes internet je hit budoucnosti, na tom nelze prodělat. Podobné vize vedly v uplynulých letech k tomu, že se v české zátoce kyberprostoru rozmnožily internetové obchody raketovou rychlostí. Teď mnohé z nich skomírají, spojují síly se silnějšími partnery nebo rovnou zanikají.

2.
čec
interval.cz

Růst e-commerce? Pořád stejný.

Pro majitele většiny internetových obchodů to zní jako déja vu: tržby elektronického prodeje nerostly ani v prvním kvartále 2009. Stalo se to během posledního období už poněkolikáté. Renomovaná výzkumná firma comScore ale nabádá stále k optimismu: je to lepší výsledek než meziroční tříprocentní propad čtvrtého čtvrtletí minulého roku. První kvartál…

30.
čer
www.lupa.cz

Invia kupuje NetTravel za 65 milionů Kč a míří na burzu

Společnost Invia pohltí svého konkurenta NetTravel. Jednání o vstupu polskou investiční společností MCI kryté Invie do NetTravelu se vedla intenzivně několik týdnů a koncem minulého týdne byla smlouva i podepsána a my jsme o tom jako první informovali. Jak trh přeprodejců vypadá?

18.
čer
www.financninoviny.cz

Více než polovina Čechů nakupuje elektroniku za hotové

Více než polovina českých spotřebitelů se při nákupu elektroniky obejde bez úvěrů a nákupy tohoto zboží platí v hotovosti. Naopak využití splátkového programu při nákupu elektrovýrobků přiznala téměř třetina lidí. Vyplývá to ze studie Elektro 2009, kterou vypracovaly společnosti Incoma Research a GfK.

22.
kvě
ekonomika.ihned.cz

Veteránovi českých e-shopů Vltava.cz hrozí krach

Provozovatel jednoho z největších internetových obchodů Vltava.cz je v insolvenčním řízení.

12.
kvě
www.financninoviny.cz

Od nákupu na internetu odrazují obavy ze složitých reklamací

Přestože zájem o internetové obchody v tuzemsku v posledním roce rostl, z průzkumu internetového portálu Heuréka.cz na vzorku 29.000 respondentů vyplývá, že stále existují důvody, proč lidé nechtějí prostřednictvím sítě nakupovat. Podle výsledků průzkumu téměř třetina dotázaných nenakupuje na internetu, protože se obává potíží se zárukou a případnou reklamací. Zhruba…

5.
kvě
www.lupa.cz

Nielsen: Jaké jsou trendy Internetu?

Dokument The Global Online Media Landscape od výzkumné společnosti Nielsen shrnuje zajímavé celosvětové trendy v užívání Internetu. Prostor věnuje i mobilnímu Internetu, sociálním sítím a videoobsahu.

22.
dub
www.financninoviny.cz

Internetoví prodejci: Bílé šrotovné je nevýhodné, máme lepší ceny

Lidé, kteří se chystají při nákupu nového úsporného elektrospotřebiče využít nabídku ČEZ na tisícikorunové šrotovné, by podle internetových prodejců měli pečlivě porovnat ceny v kamenných i internetových obchodech. Příspěvek ČEZ se vztahuje na elektrospotřebiče, které jeho zákazníci zakoupí v prodejnách Datart a Euronics, přičemž na internetu prý lze stejné výrobky…