Česká média o e-commerce

19.
lis
www.ceskenoviny.cz

V e-shopech i prodejnách začínají výprodeje na tzv. Černý pátek

Praha - V řadě kamenných obchodů a e-shopů dnes začíná hlavní část předvánočních slevových akcí na tzv. Černý pátek. Ten letos připadá na 23. listopadu. Řada obchodníků letos výprodeje rozjela i o několik týdnů dříve. Prodejci slibují slevy v desítkách procent. Do akcí na Černý pátek se každý rok zapojuje…

15.
lis
zpravy.aktualne.cz

Co obnášejí nová pravidla EU pro e-shopy? Diskriminace končí, různé ceny však nikoliv

Nová unijní pravidla pro e-shopy, která začnou platit od 3. prosince, nepřináší povinnost obchodníků dodávat zboží po celé Evropě, jak se dosud očekávalo. Oproti některým informacím navíc ani nenutí e-shopy nabízet stejné služby či jednotné ceny pro různé regiony EU. Upozornila na to Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která zároveň…

14.
lis
www.czechcrunch.cz

Šéf Košíku Tomáš Jeřábek: Bylo by hloupé stavět druhý Rohlík, chceme být obchod pro všechny

Jestli se někde na českém internetu aktuálně svádí lítý boj, je to mezi internetovými supermarkety. Největší hráči už sice existují pár let, ale po prvních zahřívacích letech, kdy se vše teprve budovalo a počítalo, jestli se takový byznys vůbec vyplatí, nyní začíná velký konkurenční závod a souboj o zákazníka. Mezi…

13.
lis
ekonomika.idnes.cz

Hon na zákazníky startuje. Dopravu zdarma letos nabídne 1300 e-shopů

V poledne odstartuje každoroční hon e-shopů na zákazníky, kteří chtějí při nákupu z e-shopů ušetřit na dopravě. Do akce Dny dopravy zdarma se letos zapojí téměř 1300 internetových obchodů.

12.
lis
ekonomika.idnes.cz

Internetové obchody už ušijí nákupy na míru. Musí ale znát svého klienta

Letáky a plošné slevy sice patří nadále k hlavní taktice obchodních řetězců, jak přilákat zákazníka, vedle toho se však začínají prosazovat i nabídky na míru. Zatím hlavně při nákupech přes internet, ale první pokusy se objevují i v kamenných obchodech.

10.
lis
www.radio.cz

ČESKÉ E-SHOPY ČEKAJÍ OBRAT 133 MILIARD KORUN, ZÁJEM ROSTE I O ČÍNSKÉ

Podle Asociace pro elektronickou komerci budou letošní prodeje přes české internetové obchody rekordní. České e-shopy přesahují podíl 11 % celého maloobchodu a očekávají letos obrat vyšší než 133 miliardy Kč. Stále oblíbenější jsou mezi Čechy také zahraniční e-shopy, konkrétně ty čínské.

9.
lis
mladypodnikatel.cz

Valina Kociánová: Tvorba e-shopu Samostatné-dítě.cz, podnikání při mateřské

Valina Kociánová je další z podnikatelek, které založily vlastní e-shop při mateřské. Povídali jsme si o tom, jak e-shop Samostatné-dítě.cz rozjížděla a jak dokázala zkombinovat péči o malé dítě s podnikáním.

6.
lis
www.podnikatel.cz

Některé e-shopy už spustily Black Friday, další se chystají na dopravu zdarma

Přestože Black Friday tradičně navazuje na Den dopravy zdarma, letos jej některé e-shopy skoro o měsíc posunuly.

3.
lis
www.novinky.cz

Češi se učí nakupovat přes mobil, m-nakupování preferují hlavně mladí

Pro většinu lidí se stalo běžnou praxí nakupování v e-shopech. Dlouhou dobu byl nákup na internetu spojován s objednávkou přes klasický počítač či notebook. V posledních letech však stále více stoupá počet objednávek z chytrých telefonů či tabletů. Nejvíce populární je hlavně u mladé generace.