Česká média o e-commerce

12.
zář
www.lidovky.cz

Banky zatím nebudou měnit podmínky pro placení kartou na internetu, směrnice EU žádá větší bezpečnost

Většina bank nyní nemění podmínky pro placení kartou na internetu v souvislosti s přísnějším ověřováním údajů, které kvůli nové evropské směrnici začne platit od soboty. Obchody se podle bank uskuteční stejně jako dosud. Vyplývá to z ankety mezi bankami. Obchodníci se obávají, že silnější ověřování bude znamenat alespoň v první…

10.
zář
www.irozhlas.cz

‚E-shop už nebude bezplatná půjčovna.‘ Novela zákona zpřísní nakupování na internetu

Špinavé oblečení, notebooky plné dat nebo také rozbité hračky. I v takovém stavu musí internetové obchody přijímat zboží zpět. Ze zákona jim to ukládá 14denní lhůta. Jenže to by se mělo změnit. Česko teď totiž podle Evropské unie musí právě tato pravidla zpřísnit.

8.
zář
tn.nova.cz

Rizikových e-shopů přibývá! Těmto se vyhněte obloukem, varuje ČOI

Pokud rádi nakupujete na internetu, dávejte si pozor, ze kterých webových stránek zboží objednáváte. Jen za poslední měsíc totiž Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila několik rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze. U většiny z nich není jasné, kdo je provozuje. V pořádku nemají ani obchodní podmínky.

4.
zář
www.mediaguru.cz

Bonami plánuje první výdejní místo i vlastní dopravu

V září otevře e-shop Bonami svou první výdejnu zboží. Uvažuje i o vlastní dopravě po Praze pro nadrozměrné zboží.

3.
zář
www.irozhlas.cz

Česká pošta od příštího roku nahradí chybějící pracovníky samoobslužnými kiosky

Česká pošta chystá od příštího roku na svých pobočkách zavádění samoobslužných míst. Automatizované kiosky nahradí chybějící pracovníky při poskytování vybraných služeb. Pošta to v úterý uvedla v tiskové zprávě.

1.
zář
www.e15.cz

Supraphon se spojil s Bontonlandem v prodeji hudby přes internet

Hudební vydavatelství Supraphon a přední prodejce hudebních nosičů Bontonland budou spolu provozovat e-shop. Vytvořili kvůli tomu společnou firmu Supraphon Entertainment. O ní se dělí napůl.

30.
srp
www.epravo.cz

Kdy je spotřebitel povinen vrátit dar, který obdržel od e-shopu?

Při nákupu zboží v internetovém obchodě se vám může někdy stát, že zároveň se zakoupeným zbožím obdržíte od podnikatele provozujícího e-shop (dále jen „provozovatel e-shopu“) navíc k vašemu nákupu nějaké zboží zdarma. Mnoho spotřebitelů jistě taková pozornost od provozovatele e-shopu potěší. Spotřebitelé však mohou být nepříjemně překvapeni, když zjistí, že…

28.
srp
www.idnes.cz

E-shopy rostou nejrychleji v Evropě. Češi vedou i v mobilních nákupech

Češi našli novou disciplínu, ve které Evropanům ukazují záda. K nákupům na e-shopech častěji než ostatní národy používají mobilní telefony. Realizují přes ně 54 procent plateb, tvrdí studie americké banky JP Morgan. A internetové obchody mají růst nejrychleji z osmnácti zemí kontinentu.

27.
srp
www.czechcrunch.cz

Módní e-shop Zoot má zachránit propojení s offline světem. V Praze otevírá svou první kamennou prodejnu

Tuzemský módní e-shop Zoot pokračuje ve své misi vstát z mrtvých. Poté, co firma na přelomu roku přestala být schopna splácet své závazky, jež se pohybovaly ve stovkách milionů korun, přišel radikální řez. Do firmy vstoupila spolu s novým vedením finanční skupina Natland a začala zásadní reorganizace s cílem zachránit…