Česká média o e-commerce

22.
bře
www.podnikatel.cz

Podle evropského průzkumu e-shopy čarují s cenami. Jaká je situace u nás?

Cenotvorba se týká všech e-shopů a je důležitým faktorem také pro zákazníka. Co ukázal průzkum, jaké jsou zásady a jak se nenechat ošidit?

20.
bře
www.e15.cz

Vyrůstá generace startupových pozérů, říká investor Martin Rozhoň

Bezmála před dvaceti lety začínal jako startupista, nyní rozhoduje o tom, kterým projektům vdechne život. Role investora je ale těžší než dříve. Přebytek levných peněz na trhu začínající byznysmeny rozmazlil a vedle pracantů rodí i nevyléčitelné snílky. „Určitá část bere svůj projekt jako lifestyle, líbí se jim role startupisty nabírajícího…

14.
bře
www.mediaguru.cz

Alza: Náš marketing má neomezený rozpočet

Český e-shop Alza.cz letos neplánuje omezit své marketingové aktivity. Chystá ale jejich výrazné zjednodušení. Více v rozhovoru s Janem Sadílkem a Jaroslavem Kotápišem, nedávno jmenovanými marketingovými řediteli.

13.
bře
www.idnes.cz

Místo pro všechny: velké e-shopy se mění na tržiště. Napodobují Amazon

Internetoví obři Alza.cz či Mall.cz při honbě za vyššími zisky proměňují svůj byznys. Místo toho, aby na své weby přidávali další a další zboží, nabírali zaměstnance a rozšiřovali sklady, nechávají dodavatele, ať přes jejich stránky prodávají produkty „sami“. Napodobují tak postup amerického Amazonu.

12.
bře
www.lupa.cz

Poslední krok: reformu copyrightu s články 11 a 13 projednají europoslanci 26. března

Chystanou reformu autorského práva v Evropské unii čeká poslední krok k tomu, aby byla schválena. Rozprava na plenárním zasedání Evropského parlamentu proběhne 26. března, informovala na Twitteru europoslankyně za německou Pirátskou stranu Julia Reda.

7.
bře
www.epravo.cz

Právní změny v oblasti e-commerce: přísnější pravidla pro objednávková „tlačítka“ v e-shopech

V prostředí internetových obchodů (e-shopů) zákazník obvykle projeví svou vůli zakoupit zboží či objednat službu kliknutím na určité tlačítko - zpravidla s nápisem „potvrdit“, „objednat“ či „koupit“. Ministerstvo spravedlnosti (dále jen „Ministerstvo“) nyní navrhuje tento způsob nakupování upravit tak, že příslušné tlačítko bude muset obsahovat text „objednávka zavazující k platbě“…

6.
bře
www.podnikatel.cz

Bič na nepoctivé zákazníky: Z e-shopů si už tak snadno půjčovnu neudělají

Už přes pět let se e-shopy potýkají s tím, že si z nich kvůli chybné transpozici směrnice dělají někteří zákazníci bezplatné půjčovny. To by se ale mělo změnit.

5.
bře
ct24.ceskatelevize.cz

Šéf Amazonu Bezos je opět nejbohatším člověkem světa. Petr Kellner si v žebříčku Forbesu polepšil

Nejbohatším člověkem na světě je šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos s majetkem 131 miliard amerických dolarů (téměř tři biliony korun). Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes. Nejbohatším Čechem je na 73. místě Petr Kellner s majetkem 15,5 miliardy dolarů. Do žebříčku dolarových miliardářů se dostalo celkem osm Čechů,…

4.
bře
www.idnes.cz

Zoot zavírá výdejny radosti. Zkusí klasické kamenné prodejny

Internetový prodejce módy, česká společnost Zoot, má dluhy za půl miliardy a toho času je v tříměsíčním moratoriu, které ho chrání před věřiteli. Krizoví manažeři firmy přesto doufají, že se z ní podaří vybudovat výdělečný byznys. Mimo jiné i budováním kamenných prodejen.