Česká média o e-commerce

18.
zář
ekonomika.idnes.cz

Mobilní telefony se zakusují do online nakupování. Oblíbili si je mladí

Prostřednictvím mobilního telefonu nakupuje online 21 procent Čechů, o deset procentních bodů více než před dvěma lety. Ve věkové skupině 15 až 24 let je to třetina lidí. Naopak podíl nákupů přes počítač a tablet klesá. Češi letos podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci utratí v internetových obchodech přes 133…

16.
zář
www.novinky.cz

Rohlík, Košík, Tesco. Senioři objevili kouzlo e-shopů s jídlem

Počet lidí v důchodovém věku, kteří si přes aplikaci nebo webové stránky objednávají potraviny přímo domů, roste. Je to pro ně pohodlnější než objíždět jednotlivé supermarkety.

14.
zář
mladypodnikatel.cz

Milan Fiala (eVisions.cz): Kdy začít přemýšlet nad expanzí do zahraničí?

České firmy si myslí na zahraničí. Řada z nich už začala vstupovat do dalších států a oslovovat tak první zahraniční zákazníky. Některé firmy expanzi stále odkládají, jiné na ni myslí příliš brzy. Kdy je ten správný čas? To je hlavním tématem mého rozhovoru s Milanem Fialou z agentury eVisions.cz.

13.
zář
www.lupa.cz

Jsou cookies nebo IP adresa vždy osobním údajem?

Jakékoliv kategorické názory, že jeden druh informací je z pohledu právního vždy osobním údajem a jiný druh není osobním údajem nikdy, nejsou správné.

12.
zář
www.lupa.cz

Miton prodal podíl v polském Domodi.pl, dál se bude věnovat Glami.cz

Česká skupina Miton oznámila další exit. Menšinový podíl v polském módním e-shopu Domodi.pl prodala skupině GWP. Ta koupila také zbývající podíly zakladatelů serveru a službu tak 100% ovládla.

11.
zář
mladypodnikatel.cz

Jan Moudřík: Jak Alza.cz expanduje do zahraničí?

Když si povídám se zakladateli internetových obchodů o tématech, které ve svém podnikání řeší nejčastěji a která je tak nejvíce zajímají, expanze do zahraničí je jedním z těch nejčastějších, která zmiňují. A právě proto si do svých rozhovorů zvu řadu zástupců firem, které již zahraniční trhy obsazují. Mým dnešním hostem…

10.
zář
www.novinky.cz

Výběr DPH ze zahraničních e-shopů je podle NKÚ problém. Stát nezná hodnotu zboží

Správa daně z přidané hodnoty (DPH) u zasílaného zboží a vybraných služeb mezi státy Evropské unie (EU) není dobře nastavena, informoval v pondělí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Hodnota zaslaného zboží a poskytnutých vybraných služeb, stejně jako hodnota odvedené DPH do Česka prý vůbec nejsou známy. Generální finanční ředitelství (GFŘ) se…

5.
zář
www.lupa.cz

Tomáš Čupr: Rohlík.cz se rozšíří do Maďarska, nejvíc peněz jsme propálili při učení

Příští rok spustíme Rohlík.cz v Maďarsku, je to zajímavější trh než třeba Bratislava, říká zakladatel internetového obchodu s potravinami Tomáš Čupr.

5.
zář
ct24.ceskatelevize.cz

Utrácení v červenci nabralo rychlost. Tržby nejvíc rostly on-line obchodům

Maloobchodní tržby v červenci zrychlily meziroční růst na 5,6 procenta z červnových 2,1 procenta, uvedl Český statistický úřad. Po očištění o kalendářní vlivy byly vyšší o 4,4 procenta. Nejvyšší tempo růstu měly e-shopy a zásilkové služby. Více se také první prázdninový měsíc zvedly tržby za nepotravinářské zboží.