Česká média o e-commerce

18.
úno
www.lidovky.cz

Kouzla s čísly při slevových akcích e-shopů inspekci netrápí. Podklady od hlídače cen odmítá

Během každoročního slevového šílenství pod názvem Black Friday si české e-shopy počínaly v mezích zákona. Rozhodla o tom Česká obchodní inspekce (ČOI).

14.
úno
archiv.ihned.cz

Nedíváme se na investice z hlediska ekologie, ale trendů, říká jeden z nejúspěšnějších startupových investorů Fryc

Letos je to 20 let, co vznikl e-shop Bílézboží.cz, z něhož se později stal Mall.cz, dvojka českého internetového obchodu. "Fakt, jo? To se musím podívat…" směje se překvapeně Ondřej Fryc, jeden ze zakladatelů Mallu a jeho dlouholetý bývalý šéf. Stojí ve své kanceláři na Rašínově nábřeží a je zřejmé, že…

13.
úno
www.idnes.cz

Drobné zásilky z čínských e-shopů zdraží, skončí jim osvobození od DPH

V Evropské unii přestane v roce 2021 platit výjimka, díky které lidé neplatí DPH u zásilek do 22 eur (zhruba 550 korun) z Číny a jiných zemí mimo Unii. Drobné zboží, které si v e-shopech kupují Češi čím dál častěji, tak zřejmě zdraží. Upozornila na to společnost Gerlach, která poskytuje…

12.
úno
www.podnikatel.cz

Pošta, nebo kurýr? Kdo je horší doručovatel balíků z e-shopu?

Pro provozovatele e-shopu je téma dopravy velmi důležité a činí jednu z hlavních složek úspěšného fungování e-shopu. Co je stěžejní pro zákazníky i e-shopy?

7.
úno
www.podnikatel.cz

Balíky u zákazníků za 2 dny. Dopravci a eshopy zrychlili, v budoucnu ale podraží

E-shopy a dopravci zatlačili na jeden z klíčových bodů. Zrychlili a zkvalitnili doručení objednávek.

6.
úno
www.lupa.cz

Velký potenciál i záludnější logistika. Proč se české e-shopy zajímají o Maďarsko?

Maďarský e-commerce trh roste rychlostí přes 20 % za rok a čím dál více českých e-commerce hráčů zde zkouší své štěstí, nebo po něm alespoň pošilhává.

5.
úno
www.e15.cz

Řetězec Globus chystá e-shop, termín spuštění zatím nemá

Maloobchodní řetězec Globus připravuje plnohodnotný e-shop zahrnující dodávky objednávek domů. Serveru E15.cz to potvrdily dva zdroje obeznámené s průběhem příprav Globusu na spuštění online prodeje.

4.
úno
www.czechcrunch.cz

Odložené platby dobývají e-commerce. S Twistem a Mall Pay je využily už stovky tisíc lidí a míří do dalších e-shopů

Nakoupit hned, zaplatit až za dva týdny nebo i později. Obliba odložených plateb při nakupování na internetu roste a aktuálně jsou považovány za nejrychleji rostoucí platební metodu. Popularitu si získává hlavně díky možnosti zákazníka zaplatit za objednané zboží, až když jej od e-shopu obdrží, tedy nikoliv při nákupu, a rozhodne…

31.
led
www.czechcrunch.cz

České Retino testovalo vratky na 30 e-shopech. Všechny se nám snažily vyjít vstříc, říká zakladatel startupu Petr Boroš

Nakupování na internetu je stále populárnější, obraty českých e-shopů za loňský rok meziročně rostly o patnáct procent a dosáhly úrovně 155 miliard korun. To znamená, že e-commerce se na maloobchodu podílí již z 12,7 procenta.