Česká média o e-commerce

31.
kvě
www.metro.cz

Češi nakupují i v práci. Internetoví šmejdi míří na seniory

Lidé bez ostychu nakupují, když mají pracovat. Dříve Češi brouzdali na e-shopech spíše o víkendu, dnes si prohlížejí weby se zbožím častěji ve všedních dnech. Nejčastěji v úterý a ve středu. Ukázal to průzkum společností RTB House.

26.
kvě
byznys.lidovky.cz

EET ovlivnilo, jak lidé platí v e-shopech. Rušily se platby kartou, lidé musí platit dobírkou

Ve způsobech platby v internetových obchodech v Česku stále vládnou dobírka a platba při osobním odběru zboží. Dobírku letos v České republice preferuje 34 procent zákazníků e-shopů, o pět procentních bodů méně než před třemi roky. On-line platbu kartou využívá 18 procent zákazníků. Oblibou platebních metod letos mírně zamíchalo zavedení…

25.
kvě
www.lupa.cz

Jak koupit či prodat e-shop? Vypadá to jednoduše, ale háčků je celá řada

Doména, autorská práva k softwaru i obsahu, převod licencí či databází s údaji o uživatelích. Prodej e-shopu může být překvapivě složitý.

23.
kvě
mladypodnikatel.cz

Vojtěch Schwangmaier (Pneumatiky.cz): Zvládání sezónnosti, neatraktivní zboží, kamenní prodejci

Hostem dalšího videorozhovoru je ředitel e-shopu s půlmiliardovým obratem Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier. Jak se na internetu prodávají pneumatiky? Jak si lze pomoci v marketingu nepříliš atraktivního zboží a jak se spojit s kamennými prodejci, kteří vás považují za to „zlo z internetu“?

19.
kvě
www.podnikatel.cz

Se šířením obchodních sdělení opatrně, padla doposud nejvyšší pokuta za SPAM

Úřad pro ochranu osobních údajů uložil doposud nejvyšší pokutu za rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení. Její výše činí 4 a čtvrt milionu korun.

16.
kvě
ekonomika.idnes.cz

V USA krachují velké kamenné řetězce, vítězem je on-line

Tradičním maloobchodem v USA otřásá vlna bankrotů. Černou vlajku krátce po sobě vyvěsilo několik národních řetězců s módou i elektronikou. Kamenné prodejny se zavírají nejrychlejším tempem od recese v roce 2008. Důvodů je víc – masivní výstavba obchodních center i rostoucí obliba on-line nákupů.

11.
kvě
www.novinky.cz

Protikuřácký zákon zpřísní prodej cigaret i alkoholu z e-shopů

Internetové obchody, které prodávají alkohol a cigarety, budou muset od konce května zaručit, že si zboží koupí jen zákazník starší 18 let. Ověřit věk mají pomocí elektronické registrace v e-shopu i fyzicky při předání zboží kurýrem. Ustanovení je součástí nového protikuřáckého zákona, který také přidává pravomoc kontrolovat porušování v této…

5.
kvě
www.podnikatel.cz

Zdokonalte popisky vašeho e-shopu tak, aby samy začaly prodávat

Internetové obchodníky čeká podle analytiků další úspěšný rok. Celkové tržby se zvýší až o pětinu. Nebude to ale zadarmo. Úspěch čeká jen ty připravené.

4.
kvě
www.tyden.cz

Češi utratí v e-shopech asi 115 miliard, poroste prodej potravin

Češi letos utratí v internetových obchodech rekordních zhruba 115 miliard korun, meziročně o pětinu víc. Podíl tuzemské e-commerce na celkovém maloobchodu dosáhne téměř 11 procent. Očekává to Asociace pro elektronickou komerci.