Tiskové zprávy

České e-shopy trápí nejasnosti kolem reklamací i odstoupení od smlouvy

13.08.2014

České internetové obchodníky stále trápí některé nejasnosti a otázky v právní oblasti. Nejožehavějším tématem jsou pro ně nadále reklamace či odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů. Na ty nejdůležitější body je upozorňuje nová infografika připravená Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

E-commerce v Evropě rostla v roce 2013 o 16%. Obraty dosáhly 363 miliard EUR

17.06.2014

Barcelona, 17. června 2014 – V rámci konference Global E-commerce Summit v Barceloně dnes sdružení Ecommerce Europe zveřejnilo výsledky statistik za rok 2013 připravených ve spolupráci s agenturou GfK a národními e-commerce asociacemi včetně české Asociace pro elektronickou komerci (APEK). V oblasti B2C prodeje zboží a služeb došlo k dalšímu růstu online prodejů o 16,3% na celkem 363,1 miliardy EUR.

APEK členem evropského sdružení Ecommerce Europe!

29.04.2014

Praha, 29. dubna 2014 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK), sdružení českých společností, podnikatelů a odborníků z oblasti e-komerce, se stává nově členem Ecommerce Europe. Připojuje se tak k organizaci, která zastřešuje asociace a společnosti zabývající se podnikáním na internetu.

Jsou zákazníci svým oblíbeným e-shopům věrní nebo se řídí jen cenou?

28.04.2014

Praha, 28. dubna 2014 - Cena je stále klíčový faktor a čtvrtina nakupujících volí přednostně své oblíbené a vyzkoušené obchody – to vychází z rozsáhlé studie chování internetových zákazníků Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která se zajímala o to, jakou strategii při výběru e-shopů a nákupu samotném spotřebitelé používají.

APEK uspořádala pro své členy další praktické, bezplatné semináře

11.03.2014

APEK (Asociace pro elektronickou komerci, www.apek.cz) jako každý rok pořádá pro své členy praktické, bezplatné semináře postupně se zabývající tématy nejen z teoretické a praktické oblasti obchodování na internetu, ale také z o oblasti vizionářské.

Důvody proč lidé na Internetu nenakupují se tenčí

27.02.2014

Důvodů proč lidé na Internetu nenakupují je stále méně a hrají menší roli. Zásadním důvodem nenakupování je preference osobního výběru zboží v kamenné prodejně a překvapivě je i vysoký počet lidí, kteří “nemají potřebu” na Internetu nakupovat. Plyne to z výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

Infografika: Spokojenost s doručením zboží zakoupeného přes Internet je velmi vysoká

17.02.2014

Praha 17. února 2014 - APEK, Asociace pro elektronickou komerci (www.apek.cz), zveřejnila výsledky studie věnující se doručování zboží zakoupeného přes Internet. Plyne z ní hlavně, že 97 % dotazovaných je spokojeno s doručením takto zakoupeného zboží. Nejčastějším kritériem výběru dopravce při nákupu na Internetu je pak nejnižší cena (31 %), služby nabízené dle konkrétní objednávky (24 %) a předchozí zkušenosti (23 %).

APEK zahájila novou sezónu praktických, bezplatných seminářů pro své členy

06.02.2014

APEK (Asociace pro elektronickou komerci, www.apek.cz) zahájila novou sezónu praktických, bezplatných seminářů pro své členy. Ty se konají několikrát do roka a postupně pokrývají témata, které se členům nejvíce hodí. Ať už praktická, zaměřená na dovednosti spojené s obchodování na Internetu, nebo teoretická či vizionářská.

Nový občanský zákoník – co nejdůležitějšího se mění pro e-shopy?

14.01.2014

Praha 14. ledna 2014 – Nový občanský zákoník (NOZ) nabyl účinnosti 1. Ledna 2014, a tak se provozovatelé e-shopů s končící vánoční sezonou museli zabývat přípravami na změny, které pro ně NOZ přinese. Jaké jsou ty nejdůležitější a na co se musí internetoví prodejci připravit? Přehledný souhrn připravila nejen pro své členy Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

Podezřelý e-shop na www.unasusetrite.cz láká nízkými cenami důvěřivé zákazníky

20.12.2013

Praha 20. prosince 2013 - Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz) byla upozorněna několik zákazníky na podezřelý e-shop na adrese www.unasusetrite.cz. Ten zákazníky tradičně láká velmi nízkými cenami, zejména na oblíbené a často kupované zboží, a vykazuje řadu dalších, na první pohled rozpoznatelných, příznaků nabádajících k zvýšené opatrnosti.

předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS