Tiskové zprávy

Oblečení, počítače a mobily – nejpopulárnější zboží na internetu

20.10.2014

Téměř každý druhý Čech využívající internet si v loňském roce objednal po síti oblečení či boty. Počítače či notebooky, mobily nebo sportovní vybavení – to jsou další velmi populární druhy zboží, které nakupujeme v e-shopech. Službám pak vládne doprava, konkrétně jízdenky. Potvrdil to průzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK) mezi spotřebiteli.

APEK E-commerce Awards 2014 znají vítěze, do Barcelony vyrazí Twisto Payments!

26.09.2014

Úspěšný první ročník APEK E-commerce Awards vyvrcholil v průběhu odborné konference E-Business Forum 2014. Ze tří finalistů účastníci EBF vybrali za vítěze Twisto Payments v těsném souboji s dalšími projekty – Kytary.cz a Pilulka.cz. Výherce bude reprezentovat Českou Republiku v červnu 2015 v Barceloně na Global E-commerce Summitu.

Ženy předběhly v nakupování na internetu muže

23.09.2014

Nakupuje na internetu častěji muž nebo žena? Jak často vlastně nakupujeme online? Jaké zboží je na internetu nejpopulárnější? Nejen těmito otázkami se zabývala Asociace pro elektronickou komerci (APEK) při svém každoročním výzkumu připraveném ve spolupráci s agenturou Mediaresearch.

Pozor! ElektroZeSkladu.eu klame zákazníky!

19.09.2014

Praha, 19. září 2014 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na základě upozornění od nakupujících zjistila, že internetová stránka www.elektrozeskladu.eu nepravdivě informuje zákazníky. Mimo jiné je za provozovatele obchodu uváděna neexistující společnost, IČ na webových stránkách patří jinému subjektu. Internetová stránka také neoprávněně prezentuje logo „APEK – Certifikovaný obchod.“

České e-shopy trápí nejasnosti kolem reklamací i odstoupení od smlouvy

13.08.2014

České internetové obchodníky stále trápí některé nejasnosti a otázky v právní oblasti. Nejožehavějším tématem jsou pro ně nadále reklamace či odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů. Na ty nejdůležitější body je upozorňuje nová infografika připravená Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

E-commerce v Evropě rostla v roce 2013 o 16%. Obraty dosáhly 363 miliard EUR

17.06.2014

Barcelona, 17. června 2014 – V rámci konference Global E-commerce Summit v Barceloně dnes sdružení Ecommerce Europe zveřejnilo výsledky statistik za rok 2013 připravených ve spolupráci s agenturou GfK a národními e-commerce asociacemi včetně české Asociace pro elektronickou komerci (APEK). V oblasti B2C prodeje zboží a služeb došlo k dalšímu růstu online prodejů o 16,3% na celkem 363,1 miliardy EUR.

APEK členem evropského sdružení Ecommerce Europe!

29.04.2014

Praha, 29. dubna 2014 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK), sdružení českých společností, podnikatelů a odborníků z oblasti e-komerce, se stává nově členem Ecommerce Europe. Připojuje se tak k organizaci, která zastřešuje asociace a společnosti zabývající se podnikáním na internetu.

Jsou zákazníci svým oblíbeným e-shopům věrní nebo se řídí jen cenou?

28.04.2014

Praha, 28. dubna 2014 - Cena je stále klíčový faktor a čtvrtina nakupujících volí přednostně své oblíbené a vyzkoušené obchody – to vychází z rozsáhlé studie chování internetových zákazníků Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která se zajímala o to, jakou strategii při výběru e-shopů a nákupu samotném spotřebitelé používají.

APEK uspořádala pro své členy další praktické, bezplatné semináře

11.03.2014

APEK (Asociace pro elektronickou komerci, www.apek.cz) jako každý rok pořádá pro své členy praktické, bezplatné semináře postupně se zabývající tématy nejen z teoretické a praktické oblasti obchodování na internetu, ale také z o oblasti vizionářské.

Důvody proč lidé na Internetu nenakupují se tenčí

27.02.2014

Důvodů proč lidé na Internetu nenakupují je stále méně a hrají menší roli. Zásadním důvodem nenakupování je preference osobního výběru zboží v kamenné prodejně a překvapivě je i vysoký počet lidí, kteří “nemají potřebu” na Internetu nakupovat. Plyne to z výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS