Tiskové zprávy

Black Friday je tu, Cyber Monday před námi, vánoční šílenství v e-shopech jede na plné obrátky!

26.11.2015

Black Friday a Cyber Monday, svátky předvánočních nákupů importované z USA, jsou tu! A startují tak poslední část nákupní horečky, která letos zase o něco více nasměřuje dárkůchtivé zákazníky do e-shopů. Internetové obchody čekají během Vánoc rekordní tržby ve výši přesahující 25 miliard korun. Podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) tak letošní online Vánoce překonají loňské minimálně o 20 %.

Vánoce se blíží, v e-shopech začíná hlavní sezona. Češi letos za dárky utratí na internetu přes 25 miliard Kč

19.11.2015

Vánoce jsou za dveřmi a nakupování dárků se dostává do popředí zájmu. Stejně jako v loňském roce bude velká část splněných přání zajištěna pomocí internetových obchodů. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) očekává, že v průběhu vánoční sezony utratí Češi v domácích e-shopech více než 25 miliard korun.

Proběhla valná hromada APEK, novým předsedou Martin Kasa, novou tváří Tomáš Čupr

13.11.2015

V pátek 13. listopadu proběhla volební valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která přinesla změny v předsednictvu tohoto sdružení. Dlouholetého předsedu Ondřeje Fryce nahradil na této pozici Martin Kasa. Dalšími dvěma členy se pak stali Martin Rozhoň a nově Tomáš Čupr.

APEK připravil sérii článků s právní tématikou „Právo a e-shopy“, odstartují jej dnes Informační povinnosti

15.10.2015

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) si za jeden ze svých cílů klade rozvoje české e-komerce jako celku. Proto se rozhodla připravit ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský sérii článků, ve kterých na svých stránkách seznámí internetové obchody s jejich základními povinnostmi, které se vztahují k on-line prodeji zboží. Sérii startuje dnešní článek na téma „Informační povinnosti“.

APEK – Certifikovaný obchod součástí evropské značky důvěry Ecommerce Europe Trustmark

30.09.2015

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) jako součást Ecommerce Europe dnes představuje evropskou značku důvěry určenou pro internetové obchody – Ecommerce Europe Trustmark. Držiteli tohoto pan-evropského certifikátu se automaticky stanou ty e-shopy, které se mohou v současné době pyšnit značkou APEK – Certifikovaný obchod. Zařadí se tak mezi více než 10 000 ověřených internetových obchodů, které prodávají online zboží v souladu s evropským právem.

Jednotný evropský digitální trh – kudy vede správná cesta pro e-shopy?

20.08.2015

Evropská komise v květnu představila jeden ze svých nejdůležitějších konceptů – rozvoj jednotného digitálního trhu. Od představení hlavních myšlenek nyní EU postupuje k podrobnějšímu rozpracování a mimo jiné probíhají také veřejné konzultace na téma jednotného digitálního trhu. Díky tomu můžeme vnímat, jakým směrem se Evropská komise chce vydat. Je to ten správný také z pohledu obchodníků? Asociace pro elektronickou komerci (APEK) spolupracovala s Ecommerce Europe na vyjádření k veřejné konzultaci pro EU.

Dovolená, nákupy i zábava – internet vládne létu!

08.07.2015

Léto je již v plném proudu a Česko má za sebou první tropické dny. Jak se na letošní prázdniny připravili a vybavili Češi? Dovolenou i nákupy vybavení opět ve velkém vybírali na internetu. Potvrzují to statistiky Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

E-komerce v Evropě rostla v roce 2014 o 14,3 %. Obraty tak dosáhly téměř 424 miliard EUR

18.06.2015

Praha 18. června 2015 – Evropská e-komerce má za sebou další úspěšný rok. V roce 2014 dosáhly obraty prodejů po internetu 423,8 miliard EUR, což znamená růst o více než 14 procent oproti předchozímu roku. Státy EU dosáhly 368,7 miliard EUR, z toho Česká Republika přibližně 3,1 miliardy EUR.

Platba kartou při online nákupech roste, mladá generace se elektronické platby nebojí

28.05.2015

Stále více zákazníků využívá při nákupu zboží či služeb na internetu k platbě online metody. Těm vévodí podobně jako v západní Evropě a USA platební karta, která se tak řadí mezi nejpoužívanější internetové platební metody vůbec. Nejvíce se nárůst obliby online plateb projevuje u nakupujících ve věku do 34 let. Potvrzují to informace z aktuální Studie platebních metod, kterou připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Evropská komise v nové strategii jednotného digitálního trhu reagovala na postoj internetových obchodníků

06.05.2015

Evropská komise dnes představila novou strategii jednotného digitálního trhu v Evropské Unii. Za pomoci tří pilířů o šestnácti bodech tak vytyčila hlavní priority EU v rozvoji nejen e-komerce. Strategie by měla být základem pro zajištění dalšího růstu digitálního trhu a online prostředí vůbec. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) vnímá novou strategii pozitivně, jelikož reaguje na postoj internetových obchodníků, kteří se měli možnost vyjádřit k bariérám rozvoje jednotného trhu v EU.

předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS