Tiskové zprávy

APEK uspořádala pro své členy další praktické, bezplatné semináře

11.03.2014

APEK (Asociace pro elektronickou komerci, www.apek.cz) jako každý rok pořádá pro své členy praktické, bezplatné semináře postupně se zabývající tématy nejen z teoretické a praktické oblasti obchodování na internetu, ale také z o oblasti vizionářské.

Důvody proč lidé na Internetu nenakupují se tenčí

27.02.2014

Důvodů proč lidé na Internetu nenakupují je stále méně a hrají menší roli. Zásadním důvodem nenakupování je preference osobního výběru zboží v kamenné prodejně a překvapivě je i vysoký počet lidí, kteří “nemají potřebu” na Internetu nakupovat. Plyne to z výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

Infografika: Spokojenost s doručením zboží zakoupeného přes Internet je velmi vysoká

17.02.2014

Praha 17. února 2014 - APEK, Asociace pro elektronickou komerci (www.apek.cz), zveřejnila výsledky studie věnující se doručování zboží zakoupeného přes Internet. Plyne z ní hlavně, že 97 % dotazovaných je spokojeno s doručením takto zakoupeného zboží. Nejčastějším kritériem výběru dopravce při nákupu na Internetu je pak nejnižší cena (31 %), služby nabízené dle konkrétní objednávky (24 %) a předchozí zkušenosti (23 %).

APEK zahájila novou sezónu praktických, bezplatných seminářů pro své členy

06.02.2014

APEK (Asociace pro elektronickou komerci, www.apek.cz) zahájila novou sezónu praktických, bezplatných seminářů pro své členy. Ty se konají několikrát do roka a postupně pokrývají témata, které se členům nejvíce hodí. Ať už praktická, zaměřená na dovednosti spojené s obchodování na Internetu, nebo teoretická či vizionářská.

Nový občanský zákoník – co nejdůležitějšího se mění pro e-shopy?

14.01.2014

Praha 14. ledna 2014 – Nový občanský zákoník (NOZ) nabyl účinnosti 1. Ledna 2014, a tak se provozovatelé e-shopů s končící vánoční sezonou museli zabývat přípravami na změny, které pro ně NOZ přinese. Jaké jsou ty nejdůležitější a na co se musí internetoví prodejci připravit? Přehledný souhrn připravila nejen pro své členy Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

Podezřelý e-shop na www.unasusetrite.cz láká nízkými cenami důvěřivé zákazníky

20.12.2013

Praha 20. prosince 2013 - Asociace pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz) byla upozorněna několik zákazníky na podezřelý e-shop na adrese www.unasusetrite.cz. Ten zákazníky tradičně láká velmi nízkými cenami, zejména na oblíbené a často kupované zboží, a vykazuje řadu dalších, na první pohled rozpoznatelných, příznaků nabádajících k zvýšené opatrnosti.

Rekordní vrchol vánoční sezony je tu, dárky online nakoupí více než 75% spotřebitelů

05.12.2013

Vánoční sezona pro obchodníky začíná vrcholit a české e-shopy již nyní hlásí rekordní obraty. Právě probíhající týden již překoná i listopadové období po intervenci ČNB, která strhla lavinu zájmu o nákup především elektroniky před očekávaným zdražením. Češi na síti tento týden utratí více než 2,25 mld. Kč. Celkem se na nákup dárků po síti chystá více než 75% uživatelů internetu. Asociace pro elektronickou komerci nyní zveřejňuje aktuální odhady letošních „online“ Vánoc.

Deset důvodů, proč lidé rádi nakupují na Internetu (a proč to dělají stále více)

03.12.2013

Víte že, na Internetu nikdy nenakoupila pouze 3 procenta populace (15+) a pouze 7 procent lidí nakupuje méně často než jednou za rok? A co teprve když si uvědomíme, že jednou týdně nakupuje 6 procent populace. Lidé rádi nakupují na Internetu a dělají to stále více. Pojďme se podívat na deset důvodů, proč to dělají. A pokud vám snad nebude vyhovovat pouze text, můžete využít i infografiku.

Internetové obchody stále vítězí u zákazníků hlavně cenou

27.11.2013

Praha 27. listopadu 2013 – Nákup na internetovém obchodu má oproti kamennému jako hlavní důvod nižší ceny a možnost objednání zboží kdykoliv. Recenze a hodnocení ostatních uživatelů nehrají až tak velkou roli ve výběru internetových místo kamenných obchodů, u samotných internetových nákupů ale významnou roli hrají.  Plyne to z výzkumu společnosti MEDIARESEARCH pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK, www.apek.cz).

Proběhla valná hromada APEK, předsednictvo rozšířil Jakub Havrlant

20.11.2013

Praha, 20. listopadu 2013 – Ve středu 20. listopadu 2013 proběhla v Praze volební valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na této valné hromadě bylo zvoleno nové předsednictvo a dozorčí rada Asociace. V rámci valné hromady měli zúčastnění členové Asociace také možnost zhodnotit společně s předsednictvem uplynulé dvouleté období.

předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS