Právní poradenství

Asociace pro elektronickou komerci zajišťuje pro své členy základní právní servis, a to především v oblasti získávání právních vyjádření a analýz na nejčastější sporná témata.

Pravidelné měsíční právní oběžníky na aktuální témata

Od Února 2007 poskytuje APEK ve spoluprácí s Advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský svým členům bezplatně pravidelné měsíční právní oběžníky. V těchto oběžnících, jejichž témata si mnohdy členové vybírají sami, dostávají členové rady od renomovaných právníků v oblasti problematiky e-komerce. Všechny oběžníky mohou členové Asociace nalézt uložené v členské zóně.

Základní právní poradenství prostřednictvím webového formuláře

Od května 2014 nově poskytuje APEK svým členům ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský základní právní poradenství. Na dotazy položené pomocí webového formuláře připravují členům odborníci konkrétní odpovědi. Na základě výběru nejzajímavějších témat je pak připraven video souhrn, který členové naleznou v členské zóně na webu apek.cz

APEK Vzorové obchodní podmínky ke stažení

Ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský Asociace dále připravila nejen pro členy volně ke stažení APEK Vzorové obchodní podmínky. Tyto Vzorové obchodní podmínky mohou využít jak začínající internetoví obchodníci, tak i ti, kteří již e-shop nějakou dobu provozují. Díky dostatečnému množství komentářů a vysvětlení je možné tyto Vzorové obchodní podmínky snadno aplikovat pro zvolený e-obchod.

Více o APEK Vzorových obchodních podmínkách naleznete v samostatné sekci.

Právní analýzy na aktuální témata

V případě aktuálních právních témat či dlouhodobě se opakujících dotazů nechává APEK provést právní analýzu, kterou mají členové následně zdarma k dispozici. Níže uvádíme vybraná témata z posledních období:

  • Právní analýza kontraktačního procesu na internetu
  • Právní analýza vztahující se k odstoupení od kupní smlouvy dle § 53 odst. 7 občanského zákoník
  • Právní analýza nejčastějších sporných bodů z obchodních podmínek e-shopů

Právní seminář

Pro svoje členy APEK připravuje každoročně právní seminář na vybraná témata, kde se dále členové mají možnost dotazovat na jejich aktuální právní otázky. Právní seminář probíhá vždy jednou za rok.

CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS