Novinky z APEK

Právo a e-shopy aneb bez čeho se při podnikání na internetu neobejdete – Odstoupení od kupní smlouvy II.

11.11.2015

V současné době existuje v České republice více než 35 000 internetových obchodů. Velká většina z nich je provozována pouze jako doplněk či téměř hobby s minimálním rozpočtem. Především pro tyto malé a střední e-shopy připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci své činnosti sérii článků zaměřených na právní specifika podnikání na internetu. Ve čtvrté části naší série navážeme na předchozí díl a budeme se dále věnovat odstoupení od kupní smlouvy do čtrnácti dnů.

Právo a e-shopy aneb bez čeho se při podnikání na internetu neobejdete – Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů I.

04.11.2015

V současné době existuje v České republice více než 35 000 internetových obchodů. Velká většina z nich je provozována pouze jako doplněk či téměř hobby s minimálním rozpočtem. Především pro tyto malé a střední e-shopy připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci své činnosti sérii článků zaměřených na právní specifika podnikání na internetu. Ve třetím dílu naší série se budeme věnovat podrobněji právu spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy do čtrnácti dnů bez udání důvodu. Jelikož se jedná o mezi obchodníky na internetu populární téma, věnujeme mu hned dva díly.

Právo a e-shopy aneb bez čeho se při podnikání na internetu neobejdete – Uzavření kupní smlouvy a obchodní podmínky

22.10.2015

V současné době existuje v České republice více než 35 000 internetových obchodů. Velká většina z nich je provozována pouze jako doplněk či téměř hobby s minimálním rozpočtem. Především pro tyto malé a střední e-shopy připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci své činnosti sérii článků zaměřených na právní specifika podnikání na internetu. V druhém dílu naší série se budeme věnovat uzavření kupní smlouvy.

Právo a e-shopy aneb bez čeho se při podnikání na internetu neobejdete – O čem musíte informovat spotřebitele

15.10.2015

V současné době existuje v České republice více než 35 000 internetových obchodů. Velká většina z nich je provozována pouze jako doplněk či téměř hobby s minimálním rozpočtem. Především pro tyto malé a střední e-shopy připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci své činnosti sérii článků zaměřených na právní specifika podnikání na internetu. Celou sérii zahajujeme článkem na téma povinností, která musí obchodník splnit před samotným uzavřením kupní smlouvy a také jak takové uzavření kupní smlouvy na dálku probíhá.

E-Business Forum 2015 odhalilo budoucí trendy v e-komerci!

23.09.2015
PJml_EBF2015_024.jpg

Sedmý ročník odborné konference E-Business Forum 2015, který Asociace pro elektronickou komerci (APEK) tradičně v září pořádá, je za námi. Zaplněný sál v kongresovém centru U Hájků v Praze měl možnost shlédnout celou řadu inspirativních a zajímavých přednášek, ale také workshopů a case studies. Mluvilo se o tom, které segmenty v české e-komerci rostou a na které se tedy zaměřit, stejně jako o nové generaci nakupujících či stále větší síla market places ve světě. EBF 2015 tak nabídlo posluchačům spoustu zajímavých námětů a myšlenek.

E-událost podzimu se blíží, E-Business Forum 2015 přináší to nejlepší z ČR i ze zahraničí!

11.09.2015

Již posedmé se majitelé, manažeři a odborníci z celé české e-komerce sejdou na jednom místě. E-Business Forum 2015, konference pořádaná Asociací pro elektronickou komerci (APEK), proběhne 22. září v pražském Kongresovém centru U Hájků. Odborné setkání láká na celou řadu zajímavých přednášek a workshopů, které si pro ně připravili ti nejlepší možní přednášející.

European E-commerce Awards 2015 znají své vítěze – uspěl prodejce autopotřeb a obchody s módou

17.06.2015

Výroční ceny European E-commerce Awards vyhlašované nadnárodní asociací Ecommerce Europe poznaly své letošní vítěze během Ecommerce Summitu 2015 v Barceloně. Mezi národními prodejci uspěl irský projekt MicksGarage.com. Pure player awarad získal módní e-shop asos.com a Omnichannel Award suitsupply.com.

Je tu nová generace zákazníků, roste síla marketplaces a přeshraniční prodej, vzkázali evropští odborníci z Barcelony

15.06.2015

Evropská nadnárodní asociace Ecommerce Europe uspořádala během druhého červnového týdne v Barceloně jednu z nejvýznamnějších e-konferencí letošního roku – Ecommerce Summit 2015. Mezi hlavní témata konference patřil nástup nové generace zákazníků ruku v ruce s rozvojem internetu věcí, rostoucí význam marketplaces a přeshraničí prodej. Jaké jsou tedy aktuální vize v Evropě?

APEK EVENT: Kam se ubírá personalizace v e-shopech?

21.05.2015

Ve středu 20. května proběhla další z řady akcích pořádaných pro členy APEK. Tentokrát se nejednalo o klasický seminář, ale o tematicky zaměřené odpoledne, během kterého měli účastníci možnost slyšet celkem šest přednášek a také velmi inspirativní panelovou diskuzi. To vše na ožehavé téma - personalizace v e-komerci.

APEK ohlédnutí duben 2015

Připravili jsme přehled hlavních událostí v APEKu za měsíc duben.

předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS