APEK Certifikát kvality

Druhý z projektů certifikace Asociace pro elektronickou komerci, APEK Certifikát kvality, se orientuje především na samotnou kvalitu internetového obchodu a souvisejících nabízených služeb.

O získání APEK Certifikátu kvality se může ucházet každý držitel značky APEK – Certifikovaný obchod. Zatímco v případě certifikátu APEK Certifikovaný obchod je kontrola zaměřena především na formální stránku e-shopu (hlavně na soulad obchodních podmínek a všech postupů s platnou legislativou), testování v průběhu procesu certifikace APEK Certifikátu kvality klade důraz na průběh samotného nákupu a nabízené služby.

V průběhu certifikace je e-obchod mimo jiné v několika kolech testován pomocí metody „mystery-shoppingu“. Do celkového hodnocení, které je vyjádřeno v procentech, se pak projevuje průběh samotných nákupů, způsob komunikace se zákazníkem, řešení reklamací či odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů nebo šíře nabízených doplňkových služeb.

Hlavním cílem APEK Certifikátu kvality je nabídnout objektivní hodnocení e-shopu pro zákazníky a tím rozpoznání obchodů, které disponují velkou kvalitou služeb. Pro obchodníky je naopak připravena zpětná vazba ve formě textového protokolu a zároveň marketingově zajímavá značka.

V případě zájmu o získání APEK Certifikátu kvality je základní podmínkou, že je obchod držitelem certifikátu APEK - Certifikovaný obchod. Dále pak zájemce vyplní online žádost o certifikaci. Celý proces certifikace trvá přibližně 3 až 4 měsíce a na jeho konci obdrží certifikovaný obchod jak procentuální hodnocení, tak i podrobnou textovou zprávu s hodnocením jednotlivých částí e-obchodu a nabízených služeb.

Více o testovaných oblastech naleznete níže:

Testované oblasti certifikace APEK Certifikát kvality

V rámci APEK Certifikátu kvality je testováno 6 oblastí (Komunikace a kontakty, Informace o výrobcích, Certifikáty a jiná osvědčení, Reklamace a odstoupení od smlouvy, Existence a kvalita nadstandartních služeb, Objednání a doručení zboží). Velký důraz je kladen především na oblasti testované přímou metodou nákupu.
CA

Ověřte si certifikaci obchodu / člena


Stačí, když z adresního řádku Vaše prohlížeče zkopírujete do našeho formuláře adresu stránky, kde se právě nacházíte a odkaz odešlete.
více o certifikátu APEK
Výroba webových stránek Neternity.cz, publikační systém Atrium CMS